Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Varandosan bemehetek a wellnes...

Varandosan bemehetek a wellness medencébe?

Figyelt kérdés
8 hetes km vagyok, jövő héten megyünk a párommal 3 napra wellnessezni. Ezt jeleztem a nőgyógyászomnak is, azt mondta szauna pezsgőfürdő thermal kizárva, ezt tudtam is. Viszont "hideg"vízbe mehetek, de konkrétabban nem fejtette ki, én se tudtam mit kérdezzek még, nem teljesen voltam ott lélekben( kb 5 perccel elotte hallottuk eloszor a pici szívét dobogni es teljesen a hatasa alatt voltam.😊) Most viszont gyötör pár kérdés ezzel kapcsoolatban. Nagy a fertőzésveszély, ha úszom egy picit? Vagy inkabb ne menjek be? Évfordulónk lesz es már baba elott lefoglaltuk a szallast,amihez tartozik egy hatalmas medence lent ...nem fogok szaunazni meg semmit, de a vízbe legalabb bemennék. Mit tegyek? Olvastam terhestamponról úszáshoz, de az a véleményem hogy a tampon nem eldugít,hanem pont inkabb felszívja a bacikat. Meg a dokim se mondta hogy tegyek fel ilyet...egy csomó várandós nőt látni mindig a strandokon, elsosorban oket kerdeznem, hogy bemenjek-e a vizbe, es ha igen, mire figyeljek?
2018. jan. 31. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

en inkabb nem mennek be, biztos ami tuti :) regota szerettetek volna? mennyi idos vagy?


7hkm

2018. jan. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Ez a te felelősséged. Ha hajlamos vagy fertőzésre, még a saját tiszta kádad is meggondolandó. Én nem vagyok hajlamos, de a terhesség alatti hormonváltozástól az lettem, így még otthon se pancsoltam.
2018. jan. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szobához jár a kád és ketten használjátok belemennék. Közös medencébe semmiképp nem tenném. Természetes vizekbe jó, de medencébe inkább ne.
2018. jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az otthoni kádba se ültem be 9 hónapig. Volt már vetélésem, én önként biztos.neü növelem a rizikót. Szerintem ne menj vízbe.
2018. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Én sem fürödtem még kád vízben sem, egyiknél se. Strandra se. Velencei tóba is csak combig.
2018. jan. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Hát nagyon egyhangúak a valaszok, úgyhogy max ha lesz nyugágy olvasok valamit, vagy csak belógatom a lábam...:(

Nemrégóta próbálkoztunk, 2 hónap utan összejött :) 26 éves leszek idén, első baba. Nem tudok róla amugy, hogy lett volna mar barmifele fertozesem, de biztos ami biztos :)

2018. jan. 31. 19:13
 7/10 A kérdező kommentje:
Itthon pedig zuhanyzónk van csak, ugyhogy annak sem vagyok kitéve. Epp ezert is lehet tenyleg jobb, na nem probalkozok bemenni :)
2018. jan. 31. 19:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mennék bele, ilyenkor csak a természetes vizeket javasolják. Nem ér annyit, hogy baj legyen utána okold magad egész életedben.
2018. jan. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
ha zárt a méhszáj (márpedig tutira az), nyugodtan fürödhetsz. Én is megkérdeztem a dokit, mert mi is mentünk (volna, aztán közbejött vmi, de ez nem fontos), mondta ő is amit a te dokid, de a sima vízbe nyugodtan belemehetsz
2018. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
9, nem egészen, mert pont az okozza a gondot, hogy fertőzéstől nyílhat a méhszáj. Tehát nem csak akkor gond, ha eleve nyitva az ember.
2018. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!