Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi progeszteronra van...

Mennyi progeszteronra van szükség a terhesség megtartására?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudnátok nekem abban segíteni, hogy mennyi az a progeszteronszint ami mindenképpen kell a baba megtartásához? Illetve aki tudja neki mennyi volt megköszönném ha megosztaná velem.

2018. febr. 1. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Hat ezt sztem nem sokan mondjak meg neked. Még orvos se biztosan. Annak is emelkedni kell fokozatoaan..

Nekem nemtudom mennyi lehetett de én barnázás miatt kaptam 3x1 et

2018. febr. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem azert irtak fel mert egyszer elveteltem mar, most viszont nem volt semmi vetelesre utalo jel... napi egyet szedek az 5. hettol kb. 2szer valtottam ki ( osszesen 30 db a 2 level ) Van még par db, a dokim azt mondta ha elfogy nem kell ujat kivaltanom. Most vagyok 8 hetes. Remelem ha abbahagyom se lesz semmi baj
2018. febr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2es , de valszeg lesz. Mivel a mehlepeny meg nem taplalja a kicsit. Csak a peogeszteron van Neki, amit ha elveszel onnan nincs taplalva es elhal.
2018. febr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetően 15 felett kell legyen ami arra utal tüszőrepedés történt. A minimális progeszteron a teherbeesés után 25, de erre már kell pótlás. Én 48-ra is kaptam és így is csak 70-90 között lett a progim. Másnak minden nélkül 100 felett van. Nekem így megmaradt a babám. De a progi pótlás tényleg csak akkor segít, ha tényleg a progeszteron hiány a probléma. De tudni kell e mellett is elhalhat egy terhesség. Akár, ha anyucinak rossz a TSH szintje, mert kell a pajzsmirigy hormon a babának 16. hétig...


Szóval ez egy kicsit összetettebb. A progeszteron csak egy a sok vetélési ok közül. És arra is leginkább a 9. hétig lehet a legnagyobb szükség aztán fokozatosan kialakul a méhlepény és átveszi a szerepet.

2018. febr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontos mennyiséget nem lehet erre mondani. De a progeszteron azért nem csodaszer. Ha nem a hormon hiány a baj, akkor ugyanúgy elhal pótlás mellett is a terhesség.

Én nagyon sok progeszteront kapok lombik miatt és komplikációk miatt nem állunk le vele a 18. hétig. Túl adagolni nem lehet.

Orvosa is válogatja, hogy ki milyet és mennyit ír fel.

2018. febr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5# számomra csodaszer volt. Kulonben sosem lehetett vna gyerekem szerintem.

Ha az az oka a gondoknak ,akkor IGENIS csodaszer! Ha nem akkor persze h nem.. hisz a fejfájáson se segít a köptető.:)

2018. febr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!