Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kell bánni egy terhes nővel?

Hogy kell bánni egy terhes nővel?

Figyelt kérdés
Lehet én reagálom túl, lehet a hormonok miatt van, de egy kissé bosszantónak tartom a párom viselkedését. Cipekednem nem kell, odafigyel hogy a szükséges vitaminokat bevegyem, ha elfelejteném, viszont állandóan ugráltat, csináljam ezt, csináljam azt, miért vagyok ilyen lassú (milyen lennék 30+hetesen?), miért nem ugrálom körül egész nap stb. Egyáltalán nem érti szerintem, hogy mit jelent terhesnek lenni. Terhesség nem betegség, tudom, de azért egy kicsit több együttérzést várnék el.

2018. febr. 2. 00:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Igen,te reagálod túl.
2018. febr. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Az első nem tudom volt e már terhes de kétlem, én viszont 100% és végig csináltam.Kedves kérdező , nem reagálod túl szerintem, mert én is örültem sokszor, ha csak wcre ki mentem és nem voltam rosszul, de nekem végig minden bajom volt, főleg 30 hét felett.
2018. febr. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Én már 6.hét vége óta nagyon rosszul lettem , azóta tappenzen vagyok. Mindenkepp az lett volna, mert gyárban dolgoztam. Allo munka-tobbfele ragasztókkal.... az elején nagyon figyelmes volt vőlegényem, par napot itthon maradt velem, mikor ejjel futottam hanyni, kiult hozzam...nagyon keves dolgot tudok megenni-inni a mai napig... de igyekszem olyat, amire mar rajottem hogy bennem marad. Viszont nagyon surun van migrenem, gyengenek-faradekonynak erzem magam folyton... sokszor eleg elmenni a vizsgalatokra , boltba, es megfozni... megis, van hogy belem kot valami hulyesegben, es hozzamvagja idomilliomos vagyok....pfff!!!! Hat, sajnos en meg erzem hogy nem mukodom 100%osan... Pasik, nincsenek benne, nem tudjak milyen lehet !!!! Azt hiszik a nok csak kihasználják a helyzetet. Biztos vannak ilyenek is , de sokan vannak akik aztan vegig rosszul viselik.... en kedden leszek 20 hetes-5.hónapos....
2018. febr. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Utolso vagyok... ja, es tolem is elvar mindent, mert o dolgozik !!! En is dolgoznek szivesen,ha tudneeeek !!!!! 😣
2018. febr. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez attól is függ,te hogyan érzed magad.én pl a második terhességemet végig dolgoztam,40.hétig (magánvállalkozás)mellettea a 3 éves lógott az ölemben egész nap,háztartást vezettem,cipekedtem,egyedül intéztem egy költözést (bútorokat szereltem össze,festettem).DE ha tehettem volna biztos pihenek, és csak a terhességre koncentrálok.Amiket te írtál,azok olyan dolgok,amiket a párod lustaságból/kényelemből nem csinál meg.és mi lesz ha megszületett a baba?jobb lenne ha már most hozzászokna,hogy nem körülötte forog a világ.
2018. febr. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Úgy ahogy egy átlag nem terhes nővel. Se terhesen se sehogy nem turnem h elvarjak h korbe ugraljak barkit. Nagyon szeretem a párom , kedveskedek neki és ami alap azt elé teszem de ő is fordítva. Semmit se vár el, és szépen kéri ha kell valami de ő is megtalálja (altalaban) ,amit keres vagy szeretne..

Masreszt 34 hetes vagyok de LEGELEJETOL fogva, besegit itthon. (Mondjuk elso 12 hetbe kellett is mert véreztem 7.héttől,feküdni kellett)

De egyszer se ugráltatott inkább mondta,h pihenjek többet. Ne ugráljak, majd ő megcsinálja stb...

Nálunk(!) Ez a normális..

2018. febr. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%

"jobb lenne ha már most hozzászokna,hogy nem körülötte forog a világ."


Jó ez igaz, de nem is a kérdező körül.

Kérdező: Gondolom nem kapálni küld ki, hanem egy hosszú munkanap után megkér hogy vigyél már oda neki valamit. Fordított esetben gondolom ezt normálisnak tartanád, nem lenne vele gondod igaz?

Szerintem túlreagálod.

2018. febr. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
"Állandóan ugráltat" - a te döntésed hogy ugrasz-e vagy sem, ha megteszed miért ne tenné ő is? Elvileg felnőtt vagy, tudj nemet mondani
2018. febr. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Ismeritek a mondást: ki milyen virágot szakít, olyat szagol.


Annyi ilyen kérdés van itt (is) naponta... Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy ez nem látszik már gyerekvállalás ELŐTT. Mert de, ezek a pasik nem a terhesség bejelentésével lesznek herék, hanem már előtte is pont ilyenek voltak. Egy csomó nő ennyire nem becsüli magát semmire, és elképzelnek maguknak egy világot, aztán már gyerekkel a hasukban ébrednek fel, hogy messze nem úgy működnek a dolgok, ahogy megálmodták.

2018. febr. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Utolsóval egyetértek.

Én mind a két terhesség alatt annyit csináltam amennyit bírtam. Ha lusta voltam takarítani azt mondtam és nem mindig a terhességre hivatkoztam. Így a Férjem soha nem vonta kétségbe. Bár amúgy sem az a fajta aki megijed a felmosórongytól.

2018. febr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!