Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kialakuló...

Terhesség alatt kialakuló reflux spontán gyógyul?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem volt ilyen jellegű gondom, most viszont pár nap alatt nagyon erősen előjött a probléma és ha lehet hinni a szakirodalomnak, ez terhesség alatt így is lesz. Eléggé féltem a gyomorszájam, nyelőcsövem.


Utána? Nektek elmúlt?


2018. febr. 2. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Hú nekem is epp ez a gondom. Eddig nem éreztem ennyire , 1x szedtem ra savlekotot... most viszont erzem valami kell, mert nagyon elojott..
2018. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Majd szülés után igen.


Amúgy semmi baj, annyi, hogy a méhed kicsit felnyomja a gyomrodat is, azért a reflux.


Próbálj minél kevesebb savas gyümit enni (citrom, paradicsom, narncs, alma...)

2018. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálam hirtelen jött elő a 11. héten. Előtte nekem sem voltak soha ilyen gondjaim. Akkor annyira kimarta a sav a nyelőcsövem, hogy mellkasi fájdalmaim voltak nyeléskor és evés után még órákig. Alig tudtam enni, de még a gyógyszerek, vitaminok lenyelése is gondot okozott.

Ez az állapot kb. 1 hétig tartott, utána a fájdalmak elkezdtek megszűnni.

Most már csak annyi van, hogy ha sok folyadékot fogyasztok egyszerre, az visszajön. A szilárd kaja nem. De legalább már nem fáj. Még csak 16 hetes vagyok; gondolom a java még csak ezután jön...

2018. febr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam 14. Héten kezdődött hideg tejjel lekuzdhető volt , most tartok 32+5 nél hányásig fajult a savasság a Rennie is csak ideig oráig max ... nekem irtak fel Ludea 20 mg napi egyet ! Tokeletes.
2018. febr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Levendula tea segithet, vagy cickafark tea, de mindenkepp olvasd el a kontraindikaciokat.
2018. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Marmint ha utananeznel, olvasdd el, hogy terhesek is ihatjake.
2018. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A cickafark teáról biztosan tudom, hogy nem lehet inni terhesség alatt.
2018. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen spontán. Nekem a szülés utáni első éjjel még vízszintesben volt minimálisan, de másnaptól semmi.
2018. febr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem már mellkasi fájdalommal jár a sok sav. Hiába eszem olyasmit ami nem csinál savat,este végem van. Eddig segített a Rengnie. Most már semmi. Tejet vagy joghurtot kívánok ilyenkor. Az esik jól. Kitartás,szülés után elfog múlni.

22h kismama

2018. febr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!