Ez lenne a reflux?

Figyelt kérdés

10 hetes vagyok, és pár napja, ha eszek, utána jön föl minden... Főleg, ha sok a folyadék egyszerre.

Gondolom, kimarhatott már a sav, mert mára már nyeléskor, ahogy megy lefele az étel, a gyomorszájamnál fájdalmat érzek. Fájdalmas még a böfögés is, és 'gombóc érzés' van a torkomban.

Ilyen lenne a reflux? Mit tehetek így terhesen ellene?


2017. dec. 27. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy reflux. Ez lehet szimplán a terhességgel együtt járó savtúltengés. Ilyenkor több sav termelődhet, plusz egy kicsit átrendeződnek a dolgok az ember hasában és amiatt is lehetnek ezek a dolgok.

Amit tanácsolni tudok, hogy figyelj az étrendre, kerüld azokat az ételeket, amik savtúltengést idéznek elő, konzultálj az orvosoddal, hogy mit szedhetsz a savadra, illetve ha alszol, emeld meg a fejed egy kicsit, ne vízszintesen legyen teljesen a fejed.

2017. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Gyomorégés, savas belbüfögés és visszacsorgó gyomortartalom jellemzi. A hormonok okozzák és nem akarlak elkeseríteni, de ha a méhed a gyomrod is fogja nyomni, csak rosszabb lehet. Rennie szedhető, sokan a salvus vízre esküsznek és lehetséges, hogy étkezéshez is köze lehet sokaknál. Kávé, csoki, gyümölcs, zsíros és fűszeres ételek, szénsavas italok ronthatnak a helyzeten.

Nekem amúgy csak később jött elő és főleg csokira és szénsavasra viszont első babámmal az étkezés nem annyira befolyásolta, brutális volt. Második babámmal az étkezésre elég volt odafigyelni.

2017. dec. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az étkezésemen nem igazán tudok már javítani ezek szerint, mert csak mentes vizet iszok, IR miatt semmilyen édesség nem jöhet szóba, gyümölcsből is csak 1-2 db-ot eszek naponta. Nem kávézom, csak teljes kiőrlésű pékárut fogyasztok. Esetleg a mennyiségeken tudok még javítani, hogy ne legyen egy étkezés teljes étkezés, hanem megpróbálok csak csipegetni...

Mondjuk a karácsonyi töltött káposzta lehet, hogy nem volt épp a legjobb ötlet...

2017. dec. 27. 09:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is előjött de pl 35 hét után már el is múlt. A fiam akkor már lejjebb került és kevésbé volt a torkomban a gyomrom.


Én ilyenkor mindig ittam egy pohár vizet és megemelt párnával aludtam. Úgy jobb volt.

2017. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!