Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan fogyjak terhesseg alatt?

Hogyan fogyjak terhesseg alatt?

Figyelt kérdés
Előtte vékony voltam, olyan étrendet is folytattam, most viszont, hogy babát várok, az az étrend nem tartható, plusz a munkámbol adódó mozgás sincs, hiszen nem dolgozhatom. Kismamák ti tudtatok fogyni? Miket egyek? Nem érzem így jól magam, kb. 5 kilórol lenne szó.
2018. febr. 2. 11:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Interneten található kismama torna videókat bátran csinalhatom?
2018. febr. 2. 11:10
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt NEM fogyókúrázik egy normális ember. Majd lemegy a szülés után.
2018. febr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Leginkább sehogy ha engem kérdezel. A terhesség nem a fogyás ideje. Csak kismama tornával egy dekát nem fogsz leadni vad diétázásba meg én nem most kezdenék. Ha rendesen odafigyelsz arra mit eszel akkor nem fogsz hízni (sokat) csak amennyit a baba meg a +vér, magzatvíz etc. kitesz. De minek fogynál ha úgyis visszajön a baba által? Nem értem a logikát.

Én 25 hetes vagyok és eddig 1 kg-t híztam. Egyet. Pusztán odafigyelek arra hogy ne kettő helyett zabáljak és csak hétvégén nassolok. Nem nagy ördöngősség pedig egyébként hízékony alkat vagyok és az anyagcserém sincs a toppon mostanában. Komolyan nem tudom elképzelni mit kéne ahhoz összezabálnom hogy 20-30 kg jöjjön fel rám mint a (számomra) rémtörténetekben...

2018. febr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt ne az alakoddal törődj, hanem a babádra gondolj (egészséges gyereket akarsz). Arra viszont érdemes figyeni, hogy miket eszel és mennyit. Ami hízlal az a szénhirát: cukor, tészta félék.

Amit szinte mindent ehetsz és majdnem korlátlanul az a zöldségek gyümölcsök. Én a piacon szeretem ezeket megvenni mert frissebb, olcsóbb sok esetben zamatosabb és a multikban nem bízok.F3ehérje félék: tej, tojás, sajt, sovány húsok. Saját tapasztalatom: az első terhességemmel így étkeztem és nem is szedtem fel többet a normálisnak tartott 10 kg- nál. Szülés után visszajött a régi formám. A kolleganőim írígykadtek is nagyon. A második terhességem idején megváltoztak a körülmények is és én is elbíztam magam és többet nasiztam fel is kaptam 20 kilót. Azóta is rajtam van. Ahol én élek mostanában már szoktak csinálni a terhesség alatt cukorterhelést mert nagyon sok a rejtett diabétesz (eddig még nem derült ki). Így az érintetteknek már eleve cukormentes étrendet javasolnak. Szerintem senkinek nem árt meg ha mellőzi a szénhidrátot ebben az állapotban. Nem hízlalni kell a gyereket hanem táplálni. Szóval fogyókúra elfelejtve

2018. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Èn akkor kezdtem el fogyni amikor GDM miatt elkezdtem a 180ch diétát... kb 1,5gt-ot fogytam 2 hét alatt, úgy le lettem cseszve hogy csak na! Pedig én nem akartam fogyni, csak mivel kevesebbet ettem ez lett az eredménye... Ne akarj fogni, nem biztos hogy nem ártanál vele a babának
2018. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Terhesseg alat nem ajanlott a fogyokura, de csokkentheted az eteladagokat es napi 3 alkalom helyet egyel 5szor. Cukor es liszt alapu eteleket pedig minimalizald DE ne teljesen iktasd ki az etkezesedbol, mert a gabonara is szuksege van a szervezetednek.
2018. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, a kismama tornakrol meg annyit hogy igen csinalhatod ha problema mentes a terheseged, de elotte egyeztes azert az orvosodal is.
2018. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sétálj sokat, kevesebbet nassolj, igyál sok vizet, sok zöldség-gyümölcs. Mindent egyél ugyanúgy, mint előtte, csak többször és kevesebbet.
2018. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!