Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitaminokat kell...

Milyen vitaminokat kell szedni a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni 5-6 hetes terhes vagyok. Nőgyógyászhoz csak a jövő hétre kaptam időpontot de addig is tudnátud javaslatokat asni, hogy milyen vitaminokat érdemes szedni?


Jelenleg ezeket szedem,már terhesség előtt is szedtem 5hónapja folyamatosan:

- Inofem

- omega3

- D3

- A+E

- C

- magnezium+b5+b6


Előre is köszönöm



2018. febr. 5. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Èrdemes lenne vasat szedned, ès a szülès után is szedned kène a vèrzès miatt.
2018. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És vasból van valami előírt mennyiség? 😌
2018. febr. 5. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt írnak mennyisèget, de szerintem kèrdezd meg a dokidat. Nagyon sokat számít az álltalános egèszsèged, szüksègleteid.

[link]

2018. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vasat érdemes 30 egységnyit egy nap (általában 14-15 van minden vitamin egy szemében tehát én pl. kettőt szedek egy nap).

Calcium de ne vidd túlzásba mert hamar elmeszesíti a méhlepényt de a kicsi csontjainak kell, hogy ne tőled vonja el mert akkor a fogakat tönkreteheti.

Magnézium a görcsökre és keményedésre.

Folsav az elején fontos de végig sem árt.

D vitamint írtad, az is fontos főleg télen.

Az A vitamint érdemes kerülni, mert egy bizonyos mennyiség felett ártó hatása lehet, ezért nem ajánlják pl. a májat terhesség alatt.

2018. febr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem erre vannak a kismama vitaminok, ezekben benne van minden. Én a terhesvitaminon és a Magne B 6-on kívül csak kalciumos pezsgőtablettát iszom, azt se minden nap. Csak csínján a vitaminokkal, mert ezeket is lehet túladagolni, főleg a zsírban oldódókat. ( A, D stb )
2018. febr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én napi 1 Trimesztert szedek csak és magnerotot . Napi 2t ebből.
2018. febr. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az A. Vitaminnal ovatosan mert maj karosito.. En elevitet szedek es magneziumot orvos javaslatara.:)
2018. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!