Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen vitaminokat szed...

Ki milyen vitaminokat szed terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Én naponta 1000mg C vitamint, Femibiont, 500 mg Magnerotot, 1600 NE D vitamint és kálciumot. Annyira ellentétes információkat olvasni a szükséges vitaminokról, például a C vitamin ártalmas hatásáról terhesség alatt ?!?! Ti miket szedtek?

2017. máj. 22. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én elevitet szedek, mellé b6 vitamint. A terhescitaminban minden benne van, ami kell. Persze szükseges hozzá a megfelelő táplálkozas :) hiába szedsz 10 vitamint, ha pl mekis kaján élsz.
2017. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A terhesseg elso 12 heteben vit d es folsav kell.

A 12 het utan kismama vitamin.

B6 semmire nem jo magnezium felesleges tuladagolasa rosszulletet okozhat es a multiban van.

C vit tuladagolas komoly veszely a vesere

2017. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Zoldseg gyumolcs teljesorlesu termekek mogyoro dio huvelyesek sok turo es novenyi feherje kell

Ez melle kismama vitamin ennyi eleg

2017. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Femibion (jelenleg már II-es), magnesii citrici 500 mg (2*1 reggel-este) placenta previa miatt.

Szerintem felesleges ennyi vitamin de főleg a zsírban oldódóak a femibion mellé. Nem tudom káros-e, mert nem vagyok orvos de ha rákeresel a napi szükségletekre (átlag) akkor kiszámolhatod, hogy pl a D vitaminból 1500-2000 NE elég és az még van a femibionban is, így aztán kitudja, hogy kell-e neked mindkettő egyszerre.

C-t én akkor szedtem amíg terveztük a babát. E-t és D-t is. Mg-t a görcsökre az elején most azért amit írtam(egyébként az se jó ha sok mert nekem hasmenésem lesz tőle ls sokaknak másoknak is) Ca-t én nekem nem igazán ajánlották. Tejterméket azt igen. Szerintem nagyon jól lenne a baba úgy is ha csak a femibiont eszed. Legalábbis nálunk tökéletesen alakult eddig minden és én így tettem.

2017. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én csak a Czeizel 2 -est eszem.Plusz most kálcium pezsgotablettàt.A védőnő szerint ez bőven elèg.
2017. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Femibiont ès folsavat szedek, ès sok gyumolcsot eszek, neha kiulok egy kicsit a napra napozni de nem sokaig.
2017. máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Folsavat, magnéziumot és omega 3-at.

Egy évig, a terhesség előtt szedtem Gravidát, de 7 hetesen elkezdtem hányni tőle. Aztán próbáltam a Hipp Natalt, de az meg már önmagában émelyítő..

2017. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a Czeizel vitamin mellett 2x1 vasat kell szednem, én is szedek még magnézium citrátot, szintén 2x1-et. Ezeket minden nap. Időnként iszom egy kalcium pezsgőtablettát, illetve omega 3-at, C-vitamint por formájában az ásványvizembe szoktam szórni, de ezt sem minden nap. 2000 NE D-vitamint heti 3-szor javasolt a doki, bár most a napsütéses időszakban ezt lecsökkentettem, mivel a ccZeizelben is van. És a vérképem miatt, mivel alacsony lett a hemoglobin szintem, a két vastabi mellett a doki Humet-R nevű folyadékot is javasolt. Ebben elég sok fémes cucc is van (a vas mellett szelén, magán, kobalt stb.)
2017. máj. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt még elfelejtettem hozzáírni, hogy a Czeizel-féle terhesvitaminban nem túl sok összetevő van. Nincs benne sem vas, sem A-vitamin, sem kalcium, sem omega 3, és magnéziumot is nagyon keveset (100 mg) tartalmaz. Más terhesvitaminokban sokkal több összetevő van, de nem biztos, hogy hatékonyabb a felszívódásuk. Ezért szedek mellette időnként egyebeket is, orvosi javaslatra persze.
2017. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
most 2. trimeszterben vasat, c vitamint (kell a vas felszívódásához), d3 vitamint. néha magnéziumot, folsavat, szelént. nőgyógyász állította össze, hogy miket szedjek. (első trimeszterben elevitet szedtem és mellé még pluszba is folsavat. szintén orvos javaslatára)
2017. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!