Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akarom tovább mérgezni a...

Nem akarom tovább mérgezni a babám, de egyedül nem megy. Akinek sikerült hamar letenni a cigit terhesen, hogyan?

Figyelt kérdés

Nem terveztük a kicsit, nagyon szeretném letenni a cigit, de fizikai "fájdalmaim" vannak, annyira kívánom. 2-2,5doboz, erőset szívtam. Ugyan az erőset letettem, gyengére cseréltem, és csak 3próbálok belőle szívni naponta, de nem megy. Reszketek, annyira kívánom, gépelni is alig tudok, úgy remegek. Ennyire vágyik a testem a nikotin után. Ha csak gyengét szívnék, még úgy is hetek, rosszabb esetben hónapok, mire el tudom hagyni segítség nélkül. És 3szál is sok a kicsi miatt. A védőnőm és a háziorvosom minősíthetetlen hangnemben beszélt velem, mikor segítséget kértem tőlük(persze ne dohányozzak, igazuk van) de meg sem próbáltak segíteni, tanácsot adni.

Nikotintapasz, nikotinos rágót nem lehet, nem szabad, mert az is olyan, mintha szívnám. Mit tehetnék, hogy még csak vágy se legyen, idegileg se kattanjak meg, ne produkáljak elvonási tüneteket, de ne is ártson a picinek.

Kérlek akinek segítettek ilyesmiben, az nekem is segítsen.

Nagyon köszönöm, előre is.


2010. jún. 7. 08:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem akarod egész életedben a fogyatékos gyermekedet ápolni, akkor le kell tudnod tenni a cigit. Gondolkozz egy kicsit felelősséggel!
2010. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Próbálj meg arra gondolni, hogy a baba a pocakodban fulladozik..egyébként nem akarlak dohányzásra bíztatni, de három szál naponta azért nem olyan gáz. Kár ezen rágódnod...mennyivel jobb, ha stresszeled magad? Az gondolod jót tesz a babunak?
2010. jún. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ezért kértem segítséget, mert nem akarok ennél is jobban ártani a kicsinek. De csak így, hogy tedd le, nem megy.

Írtam, hogy nagyon szarul vagyok nélküle, ülökk a gép előtt, mennék ki, de fogakat összeszorítva maradok a seggemen, de közben egyre jobban reszketek, reszketek, reszketek.

Olyan érzés, mintha napokig nem ehetnél.

2010. jún. 7. 09:01
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Több ismerősöm volt/van, akik terhesen dohányoztak sajnos. Bár egészséges gyermekeik születtek, nem arra buzdítalak, hogy maradjon minden a régiben, de próbáld meg azt, hogy lényegesen csökkented az adagot. a 2-2,5 doboz helyett hirtelen nagyon drasztikus a három szál, de próbáld tartani. Ha nem megy akkor is figyelj arra, hogy minél kevesebbet szívj. Fokozatosan csökkentsd, hátha végül le tudod rakni. Én nagyon szurkolok Neked és gondolj sokat a kisbabádra, aki csak Tőled függ most! Az egész életét, élet minőségét meghatározhatod ezzel!!!

Szurkolok!

2010. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem értek azzal egyet, hogy a 3 szál nem olyan gáz.A pici minden egyes szál cigit veled együtt szív.Bekerülnek a keringésedbe a mérgező anyagok (nikotin, kátrány, szén-monoxid) ugyanúgy.A 3 szál is káros.Terhesség alatt még csak kicsit se szívd, ha jót akarsz.Az egy bíztató jel, hogy napi 2-2,5 doboz cigit csökkentettél le ennyire.Ezek szerint jó úton haladsz.Én a helyedben megkérdeznék egy gyógyszerészt, hogy nincs -e olyan leszoktató szer, amit terhesek is használhatnak.Csak van valami gyógynövény féle legalább..Vagy cigi helyett gyújts meg egy füstölőt.Nekem segített leszokni, esküszöm.Füstölt valami, és kész.Mondjuk, én szerencsésnek érzem magam ilyen téren.Én is cigiztem a baba előtt, 9 évig, ráadásul szerettem is dohányozni.Amikor 2 csíkos lett a teszt, elnyomtam, és azóta nem szívtam.Érdekes, hogy úgy minden nélkül le tudtam rakni.Sőt!Nem is hiányzott, nem szenvedtem, rá se bírtam nézni a cigire.Az agyam törölte még a gondolatot is, hogy valaha bagóztam.Nem lehet könnyű neked, ha kívánod.Csak ennyit tudok tanácsolni.Keress valami olyan elfoglaltságot, amiben örömöd van, és helyettesítsd vele a cigit.Jobb ötletem nincs.Az orvos meg a védőnő meg inkább örüljenek, hogy le akarsz szokni.Ahelyett hogy lehurrognak.
2010. jún. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi,szegyen a vedonod es az orvosod inkabb adnanak jo tanacsokat.

Probalj valami nyugatato teat iszogatni.

Citromfu,macskagyoker ezeket lehet terhesseg alatt is inni.

2010. jún. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Az én párom is dohányzik, de ha megjön a babó ezt nem engedhetjük meg magunknak hogy havi 30 ezer a cigire menjen el. Én erre akarom elráncigálni!

Ha a nikotin hiánya miatt vagy rosszul nem azért mert a szkásaid rabja vagy akkor ez segithet! és ha elmultál 3 hónapos nem árt a kicsinek!


21 heteske

2010. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A rokonom is így volt, neki azt tanácsolta az orvos, hogy gyújtsa meg a cigit, tartsa a kezében, de ne szívjon bele, vagy csak egyet-kettőt. Ő végül le tudta tenni, pedig nagyon erős dohányos volt.
2010. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A legnagyobb motiváció a BABA!!!Ez a nagyon "szar" érzés,nem sokára enyhül,minden nap egyre könnyebb lesz!Próbálj nyalókázni,cukorkázni amikor majd megőrülsz(mértékkel a kg miatt) és KITARTÁS HAJRÁ!!!Utána büszke leszel/lehetsz magadra! Egy még jóval baba előtt abbahagyó anya és kismama
2010. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Gondolj arra,hogy mit érezhet az a szegény pici baba........
2010. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!