Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is volt még ennyire...

Más is volt még ennyire folyton rosszkedvű, sírós és aggódós terhessége alatt?

Figyelt kérdés

Sokszor úgy érzem, nem bírom tovább. A 22. hetemben járok (első baba), és minden napom egy kínszenvedés. A második trimeszterben ugyan már csak ritkán van hányingerem, az étvégyam pedig a régi, de kaptam újabb fájdalmakat, amiket ismét nagyon nehezen viselek. Ezek például a fejfájás és a hátfájás. Nincs egyetlenegy olyan napom se, amely panaszmentes lenne. Az elmúlt napokban mások által is észrevehetően felgyorsult a baba növekedése, amire az én testem állandó izomfájdalmakkal és hátfájással reagál. Ráadásul mindehhez még hozzájárul az is, hogy folyamatosan azon aggódom, hogy ugye biztos minden rendben lesz-e, hiába erősítenek meg újabb és újabb vizsgálatok, hogy minden jó úton halad.

Amiatt is állandóan aggódom, hogy a szülés után biztosan elmúlnak-e ezek a kellemetlenségek, és újra a régi lehetek-e. Kimondhatatlanul hiányzik a régi, egészséges énem.

Sokat vártunk erre a babára, nagyon szerettük volna már, hogy legyen, de most, annak ellenére, hogy a vágyunk teljesülni látszik, nem tudok boldog lenni, mert sajnos csak a nehézségekre koncentrálok.

Érzett már más is hasonlót? Hogyan lehet ezen túllendülni, és örülni a rengeteg, mindennapos fájdalom ellenére is?


2018. febr. 9. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Volt ilyen idoszakom 23 hetesen kb , akkor vagy 2 hetig kinlodtam (novekedesi ugras okozza pl)

Meg nemrég is volt egy hétig ha nem tovább.. olyan 31hetesen, most vagyok 34+6 es jobban vagyok,mint valaha ,kivéve a sok pisilést és savat!

2018. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik te azok közé tartozol akiket megvisel a terhesség. Nem mindenkinek egy sétagalopp, a vége igenis nehéz. A fejfájásra higy szedj e valamit mindenkepp kerdezd meg a dokit. En migrentol szenvedtem volt hogy mar hanytam is annyira fajt a fejem a 15 heten. A dokit felhivtam es azt mondta szedjek be fajdalomcsillapitot mert sokkal rosszabb a babanak ha szenvedek mintha bevennek 1-1 szemet neha. Aggódásról meg annyit hogy mindig mindenen lehet aggodni. Elejen hogy miert nincsenek tunetek, miert multak el vagy most epp miert tul erosek, akkor 12 hetes uhn oke legyen minden, utana a genetikai, utana jajj domestost hasznaltam ugye nem lesz baja a babanak, szules okea legyen, utana lesz-e eleg tej, jajj ha besargul mikir mehet haza? Mindig van valami aggodnivalo.

Nem tudom mennyit segit ez rajtad de en 28. Hetre szultem es par napig azt se tudtam hazahozhatom e meg a korhazbol a lanyom vagy temetest kell intezni. Barmit megadtam volna ha meg par hetet bent tolthetett volna a hasamban, azzal egyutt is hogy mar en is igen kenyelmetlenul ereztem magam a boromben a terhesseg vege fele.

2018. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm a válaszodat! Igen, persze, egyetértek azzal, hogy aggódnivalóm most már mindig lesz, és elméletben tudom is azt, hogy nem teszek jót az idegeskedéssel, de mégis csak ritkán sikerül pozitív irányba terelni a gondolataimat. Nagyon sajnálom, ami veled történt. Nehéz lehetett nagyon, hiszen a koraszülés nem gyerekjáték. Nem tudom, mennyi idős most a lányod, de remélem, most már minden rendben van veletek. Azt megkérdezhetem, hogy mik voltak a koraszülés előjelei? Gondolom, valahány hetesen kinyílt a méhszájad, és aztán feküdnöd kellett, de mégis beindult a szülés ... ?
2018. febr. 9. 15:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Masodik vagyok. En is ilyen vagyok hogy hajlamos vagyok beparazni dolgokon. Pl tegnap fiam megutotte veletlen a hasam (23 hetes vagyok) de alig fajt kb. Megis ilyenekre gondoltam h megnyomodott meg orakon keresztul figyeltem a mozgasait h eleg aktiv-e.

Nekem nem volt elojele a koraszulesnek, egyik reggel csak fajasokra ebredtem es korhazban kozoltek h ma meg fog szuletni, csaszar lett. Nem derult ki miert de jol van mar 1.5 eves semmi baja nem lett hal Istennek. Mondjuk talan az lehetett figyelmeztezo jel h haromszor bevereztem terhesseg alatt es sokat kemenyedtem.

2018. febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja es pl fiammal a terhesseg vegere nagyon ramaty allapotban voltam. Szules utan 2-3 nappal mar annyira fura volt hogy jé ujra konnyunek erzem magam ea levegot is kapok, akkor esett le hogy mennyire le voltam mar robbanva. De ahogy megszultem naprol napra konnyebb lett es par het alatt lementek a plusz kilok, lepcsozni is tudtam konnyeden ugyhogy ne aggodj visszakapod majd a tested szules utan.
2018. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te magad is írod,hogy csak a rossz dolgokra koncentràlsz!

Fókuszàlj a pozitív dolgokra!

Ja és pàr dolog,ami hasznos tény:

1.A terhesség van amikor terhes.

2.Nem mindenki tud megszülni természetesen.De ez nincs összefüggésben az anyasàg minőségével.

3.Nem mindenki tud szoptatni.De ez nincs összefüggésben az anyasàg minőségével.

4.Nem minden nap lesz jó,de összességében nagyon jó lesz.

5.Ha rossz időszak lesz,tudnod kell,hogy elmúlik.

Kitartás.

2018. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!