Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tett az akinek riasztott...

Mit tett az akinek riasztott a légzésfigyelő, de nem tévesen?

Figyelt kérdés
tervezünk venni és tudom sokszor olvastam hogy az csak egy dolog hogy riaszt de tudni is kell a babát újraéleszteni. aztán felmerült benne a kérdés hogy ilyen tanfolyamot biztosan nem végez el mindenki, de akkor mégis mit tesz ha beriaszt a légzésfigyelő?

2018. febr. 10. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Nekem nem riasztott, de most belegondolva azt csinálnám amit a Kresz eü vizsgára tanultam. Vagyis orrba szájba fújni stb.
2018. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Inkább nézz meg egy videót, mert a babánál nagyon nem azt kell csinálni mint a kresz vizsgán...
2018. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk riasztott párszor de szerencsére aztán vagy a hangra vagy vagy arra hogy hirtelen kikaptam a kiságyból felriadt. Egyébként mi párommal mindketten elvégeztünk ilyen tanfolyamot.
2018. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Nekunk volt egy teves riasztas, hason aludt, hirtelen hanyatt forditottam mar annyi eleg is volt. De amugy voltunk tanfolyamon is, van tobb ingyenes, szerintem aki teheti menjen el, nem sok ennel fontosabb dolog van a 9 honap alatt...
2018. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Amíg nem jutsz el tanfolyamra:


[link]

2018. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#2 megnéztem a belinkelt videót. Ugyanezt tanították a kresznél. Igaz csak elmondták, hogy babáknál így kell, mivel a felnőtt babán gyakoroltuk az újraélesztést.

Első voltam.

2018. febr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aki nem végzi el, az hívja a mentőt és a diszpécser utasítàsait követve megkezdi az újraélesztést. Senkinek nem mondjàk azt, hogy köszönjük a bejelentést, vàrjon. Mi most voltunk elsősegély tanfolyamon, egy mentős tartotta. Àllítólag gyerekeknél, addig maradnak vonalban míg a kiérkező kolléga azt nem mondja, hogy leteheti.

Egyébként csecsemőknél 4 perced van, hogy nagy eséllyel megússza kàrosodàs nélkül, ìgy nem vàrhatsz arra, hogy szakszerű segítség odaérjen. Àrtani nem àrthartsz.

2018. febr. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanfolyam nagyon hasznos lehet, én is voltam a húgommal. Az ő kisfiánál voltak nem hamis riasztások az első két hónapban. Már azzal is sokat segíthetsz a leendő gyermekednek, ha utánaolvasol annak, mik a hajlamosító tényezők és megpróbálod kiküszöbölni. Rengeteg írás van erről az interneten.
2018. febr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ ☺
2018. febr. 11. 09:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy- egy légzéskimaradást sokszor megszüntet az is, ha kikapod az ágyból, és/ vagy sarkig tárod az ablakot, hogy hűvös érje.

De errel csak egy pillanatod van megpróbálni. Ha ez sem megy, akkor el kell kezdeni a befúvásokat, ha már a keringése is leállt, akkor a keringéstámogatást is, és azonnal mentőt kell hívni. (Jó, ha ketten vagytok és ez a kettő párhuzamosan történik). Ha egyedül, akkor is a segítséghívás az első. Kihangosítod a telefont, csinálod, amit kell, és tőmondatokban elmondod, hogy x hónapos baba, leállt a légzése, elkezdted az éppen újraéleszted, ide és ide azonnal jöjjenek.

2018. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!