Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beszedjem a maradék progesteront?

Beszedjem a maradék progesteront?

Figyelt kérdés
Mensi szerint 10+3 vagyok, az orvos szerint 9+3. 2 hete voltam UH-n, volt szivhang 7 hetesen es par naposan. Progesteront szedtem, mert volt egy vetélésem tavaly, de biztos vagyok benne, hogy a tüdőszűrő miatt, mert elmentem úgy, hogy nem tudtam babát várok. Szóval a dokim azért felirta a progit, biztos ami biztos...azt mondta ha elfogy a második levél abbahagyhatom. Szedtem napi egyet, de másfél levélnél abbahagytam. Maradt kb 8 db...azérr hagytam abba mert biztos vagyok benne, hogy nem progihianyom volt az elozonel se, es azt vettem észre, hogy sokkal ingerültebb vagyok a szedésétől. Most viszont gondolkodtam beszedjem-e a maradék pár darabot? Vagy inkább hagyjam?
2018. febr. 12. 18:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Kb 1 hete hagytam abba
2018. febr. 12. 18:41
 2/7 anonim ***** válasza:
A 12. hétig szokták adni, mert addig kéne, hogy megmaradjon a baba, én mondjuk épp a 10. hét körül véreztem még be, és akkor még emeltünk rajta, aztán 13. hét körül kezdtük lassan leépíteni, hirtelen nem szabad abbahagyni, vetélést okozhat. Akár volt progihiányod, akár nem, lehet most a szervezeted meg fogja érezni, hogy ami eddig volt, az nincs :/
2018. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy ennél a terhességemnél nwm volt semmi barnázás, vérzés
2018. febr. 12. 18:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Napi 1-et mondott az orvos es hogy hagyjam abba ha elfogy. Akkor azt hogy lehetne maskepp mint egyik naprol a masikra elhagyni?
2018. febr. 12. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Az tényleg egy olyan adag, amivel szerintem nem lesz gond. Mármint nélküle.
2018. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát remélem, most picit megijedtem, mindenhol így olvastam hogy fokozatosan kéne elhagyni...

Hát azóta se tapasztaltam rosszat. Az orvosom a megye legjobbja, magán, figyel mindenre. Bízom benne, hogy azért mondta így mert nem lehet baj. Szerinte és a vedőnő szerint se utal semmi arra hogy baj legyen...De iszonyatosan izgulok már a 12.heti UH-tól. Lehet jobb lenne ha inkabb nem olvasnék semmit addig :(

2018. febr. 12. 19:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Jobb lenne nem is neteznél szülésig, tapasztalat ;)

Én 3x2t szedtem, azt 1 hét alatt szüntettük be fokozatosan.

Napi 1-t nem tudom hogy lehetett volna, max felesével, de szerintem ha már 1 hete abbahagytad semmi értelme újrakezdeni azzal a 8 db-al.

De ha bizonytalan vagy inkább hívd fel az orvost, vagy ha normàlis jutott, akkor a védőnőt, ha voltàl màr nàla.

2018. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!