Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek az orvos máshogy...

Szerintetek az orvos máshogy viselkedik?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy orvos màshogy viselkedik egy 20 éves vagy annàl fiatalabb terhes lànyokkal, mint pl egy 30 évessel. Tudom neki nem szabad különbséget tenni, de viszont a fiatal anyukàkat sokan elítélik, orvos is elítélheti? Pl bunkón viselkedik, megjegyzéseket tesz stb.. Tapasztalatokra lennék kívàncsi!
2018. febr. 17. 17:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagyis màskép viselkedik egy 18-19-20 éves kismamàval mint pl egy 30év körülivel?
2018. febr. 17. 17:35
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem lehet általánosítani. Ahogy úgy általában a társadalom minden rétegében, úgy az egészségügyi alkalmazottak között is vannak bunkók, meg olyanok is, akik tudnak kulturáltan viselkedni.

Pl. engem fiatalabbnak néztek, de ez csak a védőnőnél volt gond - ő az elején tényleg bunkó volt, aztán gyorsan pálfordulatot vett:) Máshol nem tapasztaltam ilyet.

2018. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, az is számít, hogy 20 vagy 16... Tapasztalatom pont erre nincs, de elég sokat járkáltam kórházakba, és összeségében egy bunkó orvos is lehet jó szakmailag és elláthat becsülettel és sajnos egy jófejkedő doki is lehet nemtörődöm. (Persze az a tuti, ha valaki elhivatott és emberként kezeli a pácienst.) Egyébként tudtommal a 40 fölötti első-szülőket is szokás "leszidni", ha vigasztal :)
2018. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

22 évesen jártam terhesgondozásra, amíg nem töltötrm be a 12.hetet, addig mindig megkérdezték az orvosok hogy biztosan megtartom? Lenézést, bunkóságot nem tapasztaltam.

Szüléskor egy bunkó megjegyzést kaptam, de nem tudhatom hogy ez a koromnak szólt-e.

2018. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Szabad tudni mi volt bunkó megjegyzes?
2018. febr. 17. 19:41
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok, sajnos korodtól függetletnül tudnak bunkók lenni veled. 30 éven felüli vagyok.
2018. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, 4es válaszoló vagyok. Szüléskor elég barbár módon repesztett burkot ami nagy fájdalommal járt( szerintem kézzel is tágított) és a nagy fájdalomra úgy reagáltam hogy összehúztam picit a lábaimat. Erre kioktatott bunkón hogy nagyobb fájdalom is fog ennél érni, meg mit akarok én szülni, ha az ujja is fáj, itt ki kell férnie egy 3 kilós gyereknek.

Ezt fellengzős bunkó stílusban.

2018. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nem. Vagyis az en orvosom meg mondta is h milyen jó h fiatalon tudtunk gyereket vállalni,mert eü szempontból nagyon jó pl.

(Nem becsúszott baba, de ezt nem tudta)

2018. febr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztaltam ilyet. Első gyermekemet 19 évesen szültem, a negyediket 32 évesen. Egyiknél sem volt bunkó vagy lekezelő senki, megjegyzéseket sem kaptam. Egyetlen kérdés volt ami kicsit fura volt, az egyik ultrahangon kérdezte meg az új orvos hogy egy apától van e mind a 4 gyerek. Mondtam hogy igen, de ez miért is érdekli? Mondta hogy ekkora korkülönbségnél már nem igazán szokott ugyanaz a szülőpár lenni, elnézést kér a kérdésért de mostanság ez szokatlan :D
2018. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Nekem egyik barátnőm 20 éves volt, mikor kiderült, hogy babát vár. Az első vizsgálat után a doki megkérdezte, hogy mikor jön vissza abortuszra. Ez az egy ilyen történt vele. (A civil emberektől több negatívumot kapott.)
2018. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!