Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan hely Budapesten,...

Van olyan hely Budapesten, ahol (szinte) pontosan meg tudják saccolni a magzat súlyát? Miből kalkulál a gép?

Figyelt kérdés
Magánrendelésre járok ahol a magzatomat 2800 grammosra becsülték a 37. héten és azt mondják rá, hogy kicsi. De én kizártnak tartom, hogy ekkora. Egyrészt a terhességemet 45 kg-al kezdtem, most 63 kg vagyok és senki meg nem mondja, hogy terhes vagyok, Anyukám szerint még “fogytam is” mert az arcom be van esve és a karomon megnyúlt a bőr. Semmim nem nagyobb, mint eddig, jók rám a ruháim, és nem, nem lettem cukros sem. Valamennyit biztos felszedtem, combra, hátra, mellre, de nem hiszem el, hogy közel 20 kg-ot. A másik, sógornőm babáját ugyanez az orvos ugyanezzel a géppel 2800 grammra becsülte és végül 4 kg-al született. Hová mehetnék, ahol meg tudják mondani, hogy mekkora igazából?
2018. febr. 20. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

3-4 módszer létezik a becslésre, ki ezt, ki azt használja, de mindenki az adott ultrahang mérésekből számol, ami eleve nem pontos, hisz attól függ, hogy húzza a monitoron a vezető vonalakat a szonográfus, így a számítások se lehetnek pontosak.


De beírod, kiírja:

[link]

2018. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Sehol sincs ilyen, mivel ez csak egy sacc. A csontok hosszabol kalkulált súly, semmi valódi alapja nincs. Kb annyi valóság alapja van, mintha azt mondom, hogy egy 176cm magas nő testsulya 60kg. Nyilván van, akinek ennyi, van akinek kevesebb, van akinek még a duplája.
2018. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi!! Ezzel is sokat segítettetek, mert nekem fogalmam sem volt, hogy miből állapítanak meg egy súlyt.
2018. febr. 20. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:
37. Heten szültem egy 2750 grammos babát. 62 kilóval lettem terhes, 65 kilósan szültem.
2018. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Buriné ***** válasza:
Ne adj ezekre az értékekre.Én pl beírtam ebbe a kalkulátorba a bpd ac értékét.1667gr amit kiadott.30 hetes kismama vagyok.kétlem hogy ekkora lenne a babám
2018. febr. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyilván amelyik csak a fej és a has alapján kalkulál, nem lehet túl pontos. Kell a femur mellé legalább.
2018. febr. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! 39+1 hetesen született meg a babám 2850g-al! Nem hinném, hogy 37 hetesen a 2800g kevés lenne! Szerintem normális súlyú, 36+4 hetes uh-n 2460g-ra becsülték, mindenki szerint jó volt a súlya! Ne aggódj és értelmetlen elmenni másik orvoshoz! Ilyenkor kB. 200g körül híznak hetente így akár 3500g körül is születhet! 😊
2018. febr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 36ikon 2600ra becsülték és 39+6on pedig 3480g született meg a fiam! Szerintem egy sacc amit adnak. Nem kicsi a babad! Ezután rohamosan hízik majd! Nyugi! Amúgy pedig fejjorfogat, haskorfogat és combhosszbol becsüli a gep az átlag alapján a súlyt! Ha megnézed a crl méreteket és egyéb mértéket egy nagy statisztika alapja mondjak h kb mikor mekkoranak kene lennie a babadnak. De ez is csak statisztikai átlag! Ez egyáltalán nem gatancia semmire. Ismerősömnek 4kilo feletti jósoltak ezért megindították. Végül 3200 g lett.
2018. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak a lepényem öreg, ezért meg akarnak műteni, pedig az áramlás jó. De szerinte nem hízik már a baba, mivel 2 hónappal ezelőtt méretei alapján azt mondta, hogy 4 kg feletti baba is lehet, ahhoz képest “még mindig csak” 2800 gramm, ezért szerinte nem hízik. De szerintem ez nem igaz, hiszen érzem, hogy sokkal nehezebb a hasam, mint eddig és nem csak azért, mert elfáradtam, ráadásul ahogy írtam a súlyom is nő folyamatosan. Párom 4 és fél kg-al született, én 3900 grammal, kizártnak tartom egyszerűen, hogy akkora, amekkorára becsüli. De most már a válaszolóknak hála azt is tudom, hogy miért, mivel cm-ekben már csak 1 centiket nő egy héten persze, hogy a súlya is kicsivel gyarapszik a gép szerint.
2018. febr. 21. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!