Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok egy olyan...

Megtartanátok egy olyan magzatot, amelyik súlyos rendellenességgel fog születni?

Figyelt kérdés

Tehát,életképes lenne,viszont sosem lehet "normális" élete és valószínűleg sok kirekesztés fogja érni.

Ennek tudatában megtartanátok?

Melyik az emberségesebb döntés?



2018. febr. 16. 18:36
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
91%
nem tartanám meg. Emberséges döntés nincs egy ilyen helyzetben. Meg jó döntés sem. Lutri, hogy mi lett volna ha. Szimpla önzésből nem tartanám meg.
2018. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
90%
Én sem. Gyaníthatóan az egész család élete teljesen tönkremenne, mivel innentől minden arról szólna, hogy a beteg gyerekkel foglalkozunk. Nyilván ha szülés után derül ko, akkor ez van, teszi az ember, ami tőle telik. De ha van esély elkerülni, én elkerülném.
2018. febr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy az első két válaszoló írja, nem borítanám mindenki életét.
2018. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
84%

na ez az hogy az az önzőség ha megtartom, vagy az az önzőség ha elvetetem..ez lehet a következő kérdés.


1

2018. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
90%
Jó lenne neki úgy élni, hogy nem tud teljes életet élni? Én legalábbis magamból indulok ki ha neadjisten kerülhetek olyan helyzetbe hogy leesek a lábamról és csak vagyok akkor inkább köszi nem kérek az életből. Miért szülném meg szegényt? Azért hogy végig szenvedje az életét?? Kétlem hogy boldog lenne.
2018. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim válasza:
92%

Nem.

Az élet elég nehéz úgy is, ha egészséges az ember. Egy hátrányos helyzetűnek még rosszabb.

2018. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
89%
Nem tartanám meg, mert nem szeretném, hogy szenvedjen. És ha meghalnék egyszer, akkor rá senki nem vigyázna többé.
2018. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
86%

Számomra ez nehéz kérdés. Attól függ hogy mi lenne pontosan a baja, meddig élhetne így, előre láthatóan mennyire lennének fájdalmai, milyen lenne az én élethelyzetem, megtudnám-e oldani.

Nem mondanám azt hogy biztosan elvetetném

2018. febr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
88%
Nem tartanám meg. Csak az ember olyan bolond hogy fontolgatja egy beteg, életképtelen utód felnevelését. És nem, nem attól életképes egy ember hogy tud lélegezni -hanem hogy képes ellátni magát, nem szorul másokra. Egy ilyen gyerek maga is megszenvedi a betegségét, és iszonyatos terhet ró a családjára- ha van testvére, az abban a pillanatban elkönyvelheti hogy félre lesz söpörve ha egy fogyatékos gyerek érkezik a családba.
2018. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
80%
Nem is azért nem tartanám meg, mert hogy a családnak a terhére lenne (jó persze ebben is van igazság) de soha nem lenne normális élete. Szegény sosem tudná élvezni azokat a dolgokat, amiket egészséges emberek tudnak. Arról nem beszélve, hogy szívszorító látni hogy betegen él. Ilyen esetekben mindig jobb döntés az abortusz. Ha olyan beteg, ráadásul dupla pénz is a kórházi ellátás meg a gyógyszerek.
2018. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!