Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok és van egy...

Terhes vagyok és van egy beteg testvérem mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleink elhunytak. A testvérem valószínűleg valamilyen fogyatékossággal él. Az óvodában, iskolában is problémái voltak. A szüleim ezt nem látták be hagyták hogy így éljen. Valószínűleg aspergeres. Dolgozni nem dolgozott soha illetve ha eljárt sem tudott beilleszkedni. Most négy hónapos terhes vagyok, nem tudom hogy vegyem magamhoz vagy mit kezdjek vele. Kötelességem feláldozni magam érte vagy mit tegyek? Nagyon nehéz a helyzetem, olyan mintha terhesen egy gyerekről kellene gondoskodnom. Ti mit tennétek?
2018. febr. 24. 15:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Most hunytak el?

Az asperger nem fogyaték. 2 diplomám, 2 felsőfokú nyelvvizsgám van, dolgozok, családom van és igen, Aspergeres vagyok.

2018. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
Eddig hol volt a tesód, hogy azt sem tudod milyen betegsége van?
2018. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

"A testvérem valószínűleg valamilyen fogyatékossággal él."

Valószínűleg? Az meg sem fordult a fejedben, hogy elvidd orvoshoz? Hogy pontosan diagnosztizálják, ezáltal esetleg kezelést kapjon? Amúgy természetesen a saját jogod eldönteni, hogy gondoskodsz-e róla vagy sem. Nem vagy rá kötelezhető. Bár mindenki eldönti, hogy megteszi-e ezt a testvéréért, hogy segíti amennyire tudja, vagy sem.

2018. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mondom hogy nem volt kivizsgálva, otthon lakott. Az értelmi képességi rendben vannak, így leérettségizett. Későn kezdett el beszélni. Sajnos nem tud dolgozni, befolyásolható, átverhető.
2018. febr. 24. 15:36
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
És hány éves?
2018. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
29.
2018. febr. 24. 15:38
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Akkor sem értem! Miért nem tud dolgozni??

Jaj, mi lenne, ha nem kéne kihúzni belőled az infókat!

A szüleitek tartották el?? És te eddig elnézted, hogy eltartatja magát?? Ennyire nem vagytok beszélőviszonyban?? Sose ültetek le, hogy ez így nem jó?

2018. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mert nem tud beilleszkedni közösségbe, nem nagyon beszél senkivel. A szüleim eltartották mivel neki szenvedés egy munkahelyre eljárni,szó szerint beteg lesz, ideges,stresszes, kiskorában diagnózist nem kapott.
2018. febr. 24. 15:42
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Oké, akkor valamiféle rokkant jàradékot csak kap, nem?

Mondjuk ez elég nevetséges, hogy nincs mögötte betegség diagnosztizálva, de mégis van valami papírja erről!

2018. febr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem kap járadékot mivel a szüleim nem ismerték be hogy probléma van. Így semmilyen papírja sincs erről. De a kérdés az hogy mihez tudnék kezdeni terhesen mert sajnálom, de sok támogatásra szorul.
2018. febr. 24. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!