Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok és van egy...

Terhes vagyok és van egy beteg testvérem mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleink elhunytak. A testvérem valószínűleg valamilyen fogyatékossággal él. Az óvodában, iskolában is problémái voltak. A szüleim ezt nem látták be hagyták hogy így éljen. Valószínűleg aspergeres. Dolgozni nem dolgozott soha illetve ha eljárt sem tudott beilleszkedni. Most négy hónapos terhes vagyok, nem tudom hogy vegyem magamhoz vagy mit kezdjek vele. Kötelességem feláldozni magam érte vagy mit tegyek? Nagyon nehéz a helyzetem, olyan mintha terhesen egy gyerekről kellene gondoskodnom. Ti mit tennétek?
2018. febr. 24. 15:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
A válaszaidból adódóan veled sincs minden teljesen rendben ...
2018. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

Értem, ha tanácsot szeretnél, akkor ezek is fontos infók!

Amúgy marad a beszélgetés vele! És kérdés, hogy eddig a szüleiddel miért nem beszélgettél róla, ill.tesóddal miért nem beszélgettél erről!?

2018. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%

Tehát akkor ellátja magát, nincs vele otthon gond, csak a munkahelyén jön elő a probléma?

Akkor menjetek pszichológushoz, valamit csak tudnak vele kezdeni! Legalábbis kiderül mi a gond.

2018. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
Miért kell beloled mindent harapofogoval kihúzni? Nem bírod értelmesen leírni a szitut akkor hogy adhatna bárki tanácsot? Egyetértek. Te sem vagy százas
2018. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Remélem azoknak akik szerint nem vagyok százas az élet visszaadja gyászolva azt a sok szenvedést amin terhesen, összeroppanva átmegyek.
2018. febr. 24. 16:48
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
Valoban, veled is van baj rendesen...
2018. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ha le tudott érettségizni, meg ez a gondja annyira nem volt zavaró, hogy emiatt szülteitek eddig orvoshoz vigyék akkor nem lehet komoly "fogyatékosság".


Az, hogy súlyosan zárkózott szorongásos esetleg depressziós és emiatt nem dolgozott eddig (amit ne igazán értek miért kellett hagyni) arra mezei pszichológus is írhatna neki gyógyszert. (ha pedig tényleg súlyos a gond diagnosztizálja) És igen szüleitek halála után szerintem igenis itt az ideje,

hogy komfortzónájából kilépjen és elkezdjen dolgozni. (ez önzőnek hangzik, de neked most már gyereked és gondolom családod van akikért szintén felelős vagy...mondjuk arról nem írtál van e férjed és ő mit szól ehhez?)


Az a baj, hogy ha magadhoz veszed és ellátod azzal gyakorlatilag átveszed a szüleid helyét, és nem lesz rákényszerítve arra hogy megtanuljon önálló életet élni. Ugyanúgy kitartott lesz, mint eddig.


Nyilván segítened kell neki, hiszen a családod, de ez nem azt jelenti, hogy mostantól majd akkor te látod el. Segíts neki, hogy eljusson egy jó pszichológushoz, és derüljön ki mi a baja, kapjon megfelelő kezelést.

Valamint abban támogasd, hogy talpra tudjon állni és önállósodni.

2018. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%

Jaj, na most meg önsajnálat! Így valóban nem lehet rajtad segíteni!

Hatvanadjára kérdezem, eddig miért nem beszéltél a szüleiddel a tesódról? A tesóddal miért nem beszéltél erről??

2018. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
60%

Ugyanúgy kezeld, mint nem terhesen kezelnéd a helyzetet! Semmit nem változtat a terhességed.

Van egy beteg testvéred, aki ideáig nem érdekelt, most pedig a terhesség indoknak használva, szintén nem akarsz foglalkozni vele. Hát ne tedd!

Te fogod megkapni érte a "büntetést", nem mi.

2018. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
79%
Csak én nem értem, mi a kérdés?
2018. febr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!