Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok és van egy...

Terhes vagyok és van egy beteg testvérem mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleink elhunytak. A testvérem valószínűleg valamilyen fogyatékossággal él. Az óvodában, iskolában is problémái voltak. A szüleim ezt nem látták be hagyták hogy így éljen. Valószínűleg aspergeres. Dolgozni nem dolgozott soha illetve ha eljárt sem tudott beilleszkedni. Most négy hónapos terhes vagyok, nem tudom hogy vegyem magamhoz vagy mit kezdjek vele. Kötelességem feláldozni magam érte vagy mit tegyek? Nagyon nehéz a helyzetem, olyan mintha terhesen egy gyerekről kellene gondoskodnom. Ti mit tennétek?
2018. febr. 24. 15:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell az önsajnálat, ha azt várod, hogy értelmes választ kapj, akkor írd le értelmesen a kérdést. Kérdeznek tőled valamit, hogy NEKED segítsenek, és még arra sem vagy képes, hogy válaszolj.
2018. febr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
86%

Őszinte részvétem a szüleid miatt.

Nem kell feláldoznod magad miatta. Beszélj vele, küldd el pszichológushoz, ha alkalmatlan VALÓBAN a munkára, akkor majd gondolkodtok a továbbiakról. Ellátja magát, nem kell magadhoz venned sem. A testvéred, segítsd ahogy tudod, de ne áldozd fel magad. Az nem korrekt a férjeddel, a születendő gyerekeddel és magaddal szemben sem. Az odaköltöztetés a férjed és a baba miatt sem opció, nem nehezítheted meg az ő életüket is. Ha az állapota miatt nem tud egyedül élni, akkor szakvéleményt kell szerezni és gomdoskodni a megfelelő elhelyezésről. Ne legyen lelkifurdalásod, nem a te hibád, hogy nem állapították meg mi a gond vele és nem kezelték. Nincs értelme még egy család életét feláldozni, azzal nem segítesz rajta csak állandódítod a helyzetét. Kitartást és boldog babavárást kívánok.

2018. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!