Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhes vagyok és...

4 hetes terhes vagyok és kiváncsi vagyok hogy ilyenkor mi tíltot és mit ajánlott csinálni? (Étkezés, meleg vizes fürdés, sportolás (lovaglás) stb) Nagyon nehezen jött ossze a kis babank és nagyon vigyázni szeretnek ra.

Figyelt kérdés

2018. febr. 25. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Először is gratulálok!

A terhesség nem betegség, DE mégis nagyobb elővigyázatot igenyel az elején, hogy meg is maradjon hisz ilyenkor a legsérülŕkenyebb a magzat (embrió).

Forrò fürdő, szauna tiltott, mert vérbőséget okoz.

Nyers ételek (tojás, sushi, tatárbifsztek, stb.) a fertőzések miatt nem jók!

Sport: aki amúgy intenzíven sportol, mehet a sport, de nagyon óvatosan, pláne lovaglás mert az "rázkódós" sport. De az első vizsgálatig inkább ne, az orvos megnézi rendben van-e a baba, és mennyire erőltetheted meg magad, ugyanis ez változó lehet. Van aki hegyet mászik megis megmarad a baba (sok ilyet fogsz most olvasni!), de van aki csak fekszik mégis elvetél. És van a "vékony jég" kategória, akinek csak kíméletesebb életmód kellett volna hogy megmaradjon, de túl vagány akart lenni és elment. Aztán azzal vigasztalta magát hogy áh amúgyis elment volna. Szóval arany középút, ha nem leszel veszélyeztetett, nem kell feküdni, de tartsd szem előtt hogy ez most másállapot! (nem véletlenül ez a neve)

Vitaminok: kismama vitamin ajánlott, főleg folsav fontos de az van benne, és magnézium mert az enyhíti a fajdalmakat (ösdzehúzódás, keményedés, szurkálás)


Görcs, barnázás, rózsaszín vagy vér: orvos azonnal.

2018. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a lovaglás és a meleg vizes fürdőzés semmiképpen sem ajánlott! Gyógyvíz, termálvíz sem. Nem szabad nyers vagy félig átsütött húsokat, halakat enni, a penészes lágy sajtok is kerülendők. A nyers tengeri gyümölcsök, pl. osztriga is árthat. A zöldségeket, gyümölcsöket jól meg kell mosni, az sem túlzás, ha átmenetileg olyan gyümölcsöket és zöldségeket is meghámozol, amiket egyébként nem szoktál. Természetesen az alkohol és a dohányzás tilos. Sokak szerint a koffein sem tesz jót. Ha korábban rendszeresen sportoltál, akkor ajánlott a sport intenzitását csökkenteni, de tovább lehet sportolni, de a lovaglás, búvárkodás, küzdősportok, durvább labdajátékok kerülendők. Nagyon ajánlott a gyaloglás, jóga, terhes torna, valamint a kocogás, ha hozzá vagy szokva. A sima úszás ízlés dolga, de nagyon tiszta uszodába érdemes menni a fertőzések elkerülése érdekében. És persze, ha érzed, hogy valami nem tesz jót, pl. feszül a hasad, akkor azonnal hagyd abba! Sok örömet a kicsihez!
2018. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a gratulációt

Sokat segített amiket most olvastam.

Enyhe hasi fájdalom van de azt olvastam hogy ilyenkor normális

Vitamint több mint 2 hónapja kezdtem el szedni (elevit complex 1)

6-7 hétben érdemes már első vizsgálatra menni ?

2018. febr. 25. 16:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
6-7. hétől szokott lenni szívhang, 7. betöltött héttől már mondhatni "elvárt", ha rendesen fejlődik.
2018. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4 hetesen már el lehet menni már UH-ra?

Illetve méhen kívüli terhességet ilyenkor már ki lehet zárni ?

2018. febr. 25. 16:41
 6/9 anonim ***** válasza:
6-7 hetesnél korábban fölösleges menni, csak vissza fognak hívni, mert még az orvos sem sokat lát ilyenkor. Azt is meg fogja tudni mondani, h jó helyen van-e.
2018. febr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Alhasi fájdalmak (mint ha meg akarna jonni) azok normálisak ilyenkor?
2018. febr. 25. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehéz dolgokat se nagyon emelgess, egy két kilónál többet, főleg az elején ne erőltesd meg magad.

Gratula :)

2018. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Napi 2 db magnerotot ajanlok es inkabb Trimeszter vitamint !!! Az elevit csak felkapott reklámcucc....
2018. febr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!