Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismertek olyat, akit ki...

Ismertek olyat, akit ki akartak rúgni, és akkor közölte, hogy terhes?

Figyelt kérdés
Persze, így már nem rúghatnak ki... Viszont milyen volt utána a munkahelyi légkör?
2018. márc. 1. 14:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
A főnök két hét alatt elérte, hogy ő maga mondjon fel ;)
2018. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk is volt ilyen kolléganő! Háromból kettő magától mondott fel, a harmadik meg amikor visszajött, csak elég volt kicsit hibáznia, és elküldték. igazából a légkör az változott. Végül kiköltözött egy másik helységbe, mert nem viselte jól, hogy utálat veszi körül. Tett is róla, bőven.
2018. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Mekkora hanyadekok az emberek. Szegyen ami itt megy. Tenyleg ki kell utalni azt aki gyereket vallal? Tenyleg szegyellje magat es bujdosson el az aki gyereket szul? Pfff

Ezeknek az utalkozo mocskoknak eszukbe jut, hogy vensegukre a most szuletett gyerekek fogjak ellatni oket? Pl a korhazban, az orvosnal, a gyogyszertarban, a postan, a boltban...mindenhol? Aaahh

2018. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Engem. Kaptam is egy felszólítást kitalált indokokkal (nem köszönök reggel 😄).

Aznap pont mentem a dokihoz, elmondtam neki és kiírt veszélyeztetett terhesnek.

Szóval nem vártam meg a rendkívüli felmondást.

2018. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

"Végül kiköltözött egy másik helységbe, mert nem viselte jól, hogy utálat veszi körül. Tett is róla, bőven."

Miért utáltátok? A főnököd még csak csak megértem, hogy nem örül, de a kollégák ilyenkor miért szenyóznak? Seg*nyálas a főnöknek?

2018. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Én nem ismerek ilyet, de terhesen is ki lehet rúgni bárkit, már megszűnt a védettség. Nyilván az indok nem lehet a “terhesség”, de mindenkinél lehet találni valamit. Mint az egyik válaszolónál “nem köszön reggel”. Vicc amit az emberek művelnek amúgy, gusztustalan! Kíváncsi lennék, ha ezek az emberek lesznek terhesek vagy a feleségük mit szólnának ehhez a bánásmódhoz...?!
2018. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Norman Bates ***** válasza:
58%

A kerdes a megfogalmazas alapjan arra utal, ha valakit ki akartak rugni es o erre ra kozli, hogy terhes es marpedig marad. Paran szerintem felre ertettetek, nem terhesseg miatt lenne kiutalva az illeto, hanem mert valos okkal ki akartak rugni erre o ‘jah bocs terhes vagyok es maradok’.

Javitson ki a kerdezo, ha nem igy van.

Ilyen esetben nyilvan raszolgalt a kirugasra az illeto es nyilvan nem orulnek neki a munkahelyen, hogy nem lehet tole megszabadulni csak azert mert tehes.

2018. márc. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

#7 igazad van. Annyira egyértelműnek tűnt, hogy terhesség miatt...

Akkor viszont, ha nem a családalapítás miatt, hanem a munkavégzése nem megfelelő érthető az elbocsátás. Ilyenkor ha igazolja a terhességet úgy tudom vissza kell venni, de rendkívüli felmondás alól így sem védett.

2018. márc. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen esetbe ki lehet rúgni. Terhesség alatt nincs már védettség. Az illető tegyen azért inkább, hogy ne rúgják ki.
2018. márc. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Csak olvastam valamelyik nap, hogy egy nő akkor is védve van a kirúgástól, ha még ő maga sem tudja, hogy várandós, ha kiderül, hogy már az volt, amikor kirúgták, elvileg a munkáltatónak kötelessége visszavenni.

Ami persze, érthető, hiszen egy ember azért vállal gyermeket, amikor van egy állása, mert számít rá, hogy nem gyesen kell tengődnie a pici baba mellett. Közben viszont a munkáltató oldaláról, nagyon nem életszerű visszavenni valakit, akit egyszer elküldött.

Mondjuk én tuti nem mondanék fel, akkor sem, ha kicsinálnának a munkahelyen, inkább elmennék tp-re

2018. márc. 2. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!