Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért híztam máris 3 kilót?

Miért híztam máris 3 kilót?

Figyelt kérdés

Előző terhességem alatt 28 kilót híztam. Nem zavart, pikk-pakk leadtam, de most van egy 15 hónapos kis lurkóm, lehet nem bírnám úgy a végét, ha megint ennyit híznék, úgyhogy figyelek az étkezésre. Nem fogyózom meg semmi ilyesmi. Nem eszem cukros dolgokat, sok zöldség, husi, abonett, sajt, joghurt, szóval normálsian eszem. De máris 3 kilót híztam és nem tudom, hogy ez hogy lehet?! 57 kilóval kezdtem a terhességet. 163 centi vagyok.


9+2



2018. márc. 3. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Anyagcsered milyen?

Jellemzoen a terhesseg elejen lassul a belmukodes, ezert van a puffadas is, de szekrekedest is okozhat. Nekem legalabbis mindegyik terhessegem igy kezdodott, plusz valamennyi vizet is halmoz a szervezet. En pl vekony vagyok, de siman mensi korul is ket kiloval tobbet mutat a merleg a vizesedes miatt, de ez nem hizas, csak a hormonok jateka. Ahogy jon, ugy le is megy.

Ha ugy erzed, hogy lassult az anyagcsered, akkor probalj meg tobb rostosat enni, tobb vizet inni, mozogni (nagy setak, hasonlok).

Ha csak ezek miatt hiztal, akkor ez hamarosan megall, pl a masodik trimeszter elejen nekem mindig lement a sulyom 2-3 kiloval.

Ha tovabb no a sulyod, akkor megis hizas lesz. Egeszseges, rostdus, alacsonyabb kalorias (vagy annak gondolt) etelekbol is konnyen lehet tobb kaloriat bevinni az indokolttol es ennek ugyanugy hizas a vege, mintha szenhidratbol menne be.

2018. márc. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A joghurtokban elvileg sok cukor is van legalábbis az ízesítettekbe, bár szerintem a natúrba is van.

DE nekem se hitte el senki, hogy normálisan eszek.Cukrot,sót kerültem.Kenyeret évek óta nem eszek a szénhidrátot zöldség formájába vittem be és mégis egymás után ugrottak rám a kilók.21kg jött rám.Abból 10kg víz volt ami szülés után 2 héttel lement.Lehet te is vizesedsz.

2018. márc. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem már benne lehetsz a korban, a szervezeted pedig elkezdett vizesedni.


Nálam pont gyors bélműködéssel és fogyással indult a terhesség annakidején, pedig még az étkezésemre sem figyeltem.


Nézd meg a bokád a nap végére, nyomd meg a combod. Ha dagadtabb a bokad a combodon pedig ottmarad az ujjad nyoma nyomás után, akkor vizesedés.


Persze simán lehet, hogy izmot is szedtél fel, mert formában tart a pici gyerek a helyes étkezés mellett, de ez valószínűtlen.


Amúgy a szénhidrátot is elhagytad, vagy csak a cukrot?

2018. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az a sok zöldség mégse olyan sok? Vagy több a rizs, tészta, krumpli? Érthető, hogy azt kívánod ha előtte is azt etted. Terhesen nehéz változtatni az étkezési szokásokon. Pl. naponta megvan 80 dkg zöldség-gyümölcs? 40 dkg-ot ajánlanak naponta, ami kb. két közepes alma, de az nagyon minimum. Egy terhes nőnek legalább 80 dkg-ot kellene, minimum és mindennap. A vitaminok, enzimek, rostok, gyorsabb emésztés miatt is. Mondjuk aki nem szereti, annak nagyon nehéz lehet.
2018. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A minimális 40 dkg zöldség-gyümölcs nem terheseknek ajánlott mennyiség! Egy szer mérd le, mennyi az annyi
2018. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Aerobic edző és gyógytornász vagyok, értek az étkezéshez:). Azért is fura a 3 kiló plussz, mert szülés óta rengeteg csokit ettem, szóval most ahhoz képest drasztikusan csökkentettem a cukrot és a szémhidrátot is. Nyilván a joghurtba van valamennyi, de nem hiszem, hogy a napi 1 gyümölcsjoghurt ártana. Viszont a vizesedés “láthatatlanul” lehetséges. Múltkor is vizesedtem, de a gyűrűjeim és a cipőim is tökéletesek voltak, de szülés után 22 kiló lement, abból gondoltam, hogy vizesedtem. 31 éves vagyok, az is lehet az oka.
2018. márc. 3. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondtam, hogy nem értesz hozzá, de egy dolog fejben tudni, meg megint másik dolog a megvalósítás, különösen terhesen. A 31 év még nem sok:) Én idősebb vagyok tőled. Mondjuk én nem vizesedtem, nem tudom milyen az. Ha azt mondod helyesen táplálkozol, akkor meg mást nem is igen tehetsz.
2018. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22 kg ment le szülés után? Az komoly. A terhesség alatt végig vizesedtél vagy az utolsó hónapokban?
2018. márc. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a magamnak hazudós típus:). Szóval egyelőre meg is tudom valósítani. Igazából én se tudom milyen, mármint lehet most is ez van, csak mivel nem a tipikus helyeken vizesedtem így lehet most is ez van, csak így nem veszem észre. Köszönöm! Kíváncsi vagyok a dokim mit fog szólni, hogy máris ennyit híztam😅.
2018. márc. 3. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!