Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok, nagy...

9 hetes terhes vagyok, nagy gáz, ha máris híztam 3 kilót?

Figyelt kérdés

58 voltam és már 61 vagyok. Muszály állandóan ennem, mert akkor nem vagyok rosszul.

Eltelik 3 óra, hogy nem ettem, máris gyötrő hányingerem van és rossz lesz a közérzetem. Viszont félek attól is, hogy nagyon meghízom. Mit csináljak?


2008. aug. 5. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj gyümölcsöt, zöldséget vagy olyan kaját enni, ami nem igazán hizlal.

Boldog babavárást!

2008. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanez vagyok/voltam. 58-ról indultam, most vagyok 66, és a 22. hétben vagyok. Az elején kapásból felugrott 4-5 kiló, mert nekem is állandóan ennem kellett, különben hányingerem volt. Most már nincs hányingerem, viszont ugyanúgy folyamatos kaja-parám van, ezért aztán próbálok gyümölcsöket enni, meg csupa nem hizlalós kaját, hogy ne legyek dagi-mami.

Én egyébként tornázok minden nap, rajtam nem is látszik az a 8 kiló, csak a mellem meg a hasam nőtt meg. A többi részem olyan mint eddig. Ha félsz a hízástól, tornázz, persze ha engedi a doki! Minden jót, üdv.

2008. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát vannak védőnők akik nem örülnének a 3 kg hízástól.én 18 hetes vagyok, és 4 kg híztam.de ez sajna azért is van mert vézés miatt nem nagyon mozoghatok, ezért arra vigyázok mit eszek.azt vettem észre, hogy a dinnye nagyon jol csillapítja az éhségem,és majdnem csak víz amit ki is pisilsz.de sok barack,joghurt,vagy zöldségek is jok.ha sokszor eszel keveset akkor nem hízol annyit.én is megíjedtem a hízástol, de sokan mondták, hogy a vége felé annyira összeszűkíti a baba a gyomrot, hogy alig eszik az ember.nem tudom hogy igy van e,majd meglátjuk.ami a lényeg, hogy nem idegeskedj,olyan nagy gáz nincs.boldog baba várást.
2008. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a 22. hétben vagyok és most tartok 2,5 kg-nál. Igaz nem indultam kevésről, de a védőnő azt mondta ez a normális és a végére max. 12 kiló az elfogadható.

Szerintem ez betarthatatlan, mert van aki hajlamosabb rá, és van aki vizesedik. Szerintem az a lényeg, hogy érezd jól magad a terhesség alatt, majd ha vége a szoptatásnak, akkor ráérsz leadni, ha akarod.

Az én férjem kifejezetten elégedett azzal, ahogy most kinézek és hallani sem akar utána diétáról.


Boldog babavárást :)

2008. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem gáz, én a 22. héten vagyok, és már 8 kiló feljött, pedig sovány testalkatú vagyok.

Szerintem a 2. harmadtól menj el úszni, én járok, és kismamajógára is.

A kajával nem igen tudok leállni, nem is szabad, csak próbálok nem túl hizlalókat enni.

2008. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem viszont ez gáz. A védőnőd mit szólt ehhez. Félő, hogy ez csak víz rajtad, márpedig az baj. Ha eddig nem voltál védőnőnél, akkor keresd fel és szólj neki erről. Ha vizesedsz, akkor sómentes diétára fog utalni. Próbálj meg minél több gyümölcsöt, zöldséget enni, kerüld a nasikat.

Én a 15. héten vagyok, és eddig 1,5 kg-ot híztam.

2008. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem jó, de most már ott van, nem tudsz vele mit csinálni, ne is gyötörd magad rajta. Viszont ezentúl figyelhetsz rá. Ha jön a rosszullét egyél gyümölcsöt, amit szeretsz, mindegy, igyál mentes vizet, sűrűn kortyokat, 1,5 l/nap legyen meg, ezektől teli lesz a hasad, és a szervezeted úgy érzékeli, hogy telikajáltad magad.

Reggelire ehetsz valami pékárut, a szokás dolgokat, bögre tej. Ebédre valami főtt kaját, leves,... viszont este már ne. Inkább próbálj meg akkor is gyümit enni, én mostanában sok őszibarackot eszek és gyümijoghurtokat, édesség is, de azért mégse egy tábla csoki. Igen csoki, ehelyett meg próbálj műzliszeleteket enni.

Nem kell koplalni, csak ésszel kell enni, főleg a kenyér félékre és a csokira figyelj, ez sokat jelent. Ilyenkor még nem kell kettő helyett enni, az biztos, olyan csöpp. Én 10 hetes vagyok, és kb 0,5 kg jött fel.

2008. aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz. Mintha magamról írtam volna, kb 58-ról indultam, még nem is tudtam és 61 lettem 8 hetesen amikor a védőnő először látott. Most vagyok 24 hetes és azóta kb 3 kiló jött rám. Összesen hat tehát, de az első hármat és nem is számolom. Mivel akkor jött, amikor még nem is tudtam a piciről. Szerintem csak felkészült vele a szervezetem, meg a tied is. Ne aggódj!

Egyébként meg minden nadrágom jó, ami alőtte is volt, csak a hasamon nem ér be, úgyhogy fogalmam sincs hol az a 3 kg.? Ezért is nem foglalkozom vele.

2008. aug. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
21 hetes vagyok és egyetlen kilót híztam. Eleinte nekem is állandóan ennem kellett a hányingerem miatt. Aztán rájöttem, hogy a rágógumi milyen remek találmány, meg pattogatott kukorica is, és imádom a gyümölcsöket, zöldségeket. Ezekből ehettem mindig. Ne híztam, de ez nem azt jelenti, hogy még nem fogok sokat felszedni.
2008. aug. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!