Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok és...

20 hetes kismama vagyok és nem minden éjszaka, de néha néhány másodpercre keményedik a hasam. Az is előfordul néha, hogy a hasam legalja, rövid ideig ugyan de fájdogál, kicsit félek, más is tapasztalt ilyesmit?

Figyelt kérdés
2008. okt. 28. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Pihenés,sok folyadék,Magne B6.Az egész terh. alatt van csak az elején még nem ennyire erős.A méh ezzel folyamatosan készül a szülésre.Akkor kell orvoshoz menni,ha pihenés hatására sem enyhül vagy nagyon erős,esetleg vérzéssel párosul.
2008. okt. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, ne aggódj, ez normális. Most fog csak igazán nőni a baba és ezt meg kell szokni a méhednek.

Nekem 28 hetes korom óta masszívan bekeményedik a hasam.Sokan írják, hogy napi 10 normális. Nahát nekem egész nap keményedik, legalább 20x és még éjszaka is. Én is féltem, de már 3x nézték a méhszájat (legutóbb tegnap)és változatlanul 3000-es az érték. Most 32 hetes vagyok.

Rengeteg magnéziumot szedetnek velem és pihiznem kell, de bevallom semmit sem segít. Az orvos azt mondja, én ennyit keményedek, és kész, amíg a méhszáj nem nyílik, addig semmi gond.

Azért próbáld meg a MagneB6-ot, neked hátha bevállik. Azzal nem ártasz a babának.

2008. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez normális, ne aggódj, nekem is volt ilyen.

A doki akkor azt mondta, hogy 1 órán belül nem lehet több 4-szeri keményedésnél, addig jó.

2008. okt. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ugyanígy voltam a 22.héttől, voltam is orvosnál minden ok, azt mondták, ez van és pihenjek. Sajnos nem segített az esem. Magne B6-ból már 3*2-őt szedtem és ua. Magamtól átváltottam magnesium citrátra és azóta tök jól érzem magam! Kb napi 1-2szer keményedik a hasam! Esetleg próbáld ki Te is! Ebből a magnéziumból is elvileg 3*1-et lehet szedni (dokim mondta később),de én csak 3*felet szedek,mert ez is elég! Nagyon megkönnyebbültem mondanom sem kell, mert nagyon aggasztott ez a keménypocak:-)

Remélem segítettem!

Vigyázz magadra!

26.hetes kismama

2008. okt. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 21 hetes kismami vagyok és nekem is nagyon sokat keményedik a hasam. Nekem a doki felírta a Magnesium Citricet napi 3x1 -et de még így is keményedek. Az igaz hogy nem pihenek és sokat stresszelek.
2008. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszaitokat és a Magnézium citritet ki fogom próbálni, mindenkinek örömteli babavárást jó egészséget kívánok.
2008. okt. 28. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!