Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek fel kellett adnia a...

Akinek fel kellett adnia a munkáját/tanulmányait a baba érkezése miatt, hogy élte meg?

Figyelt kérdés

Ebben az évben jelentkeztem volna a főiskolára,viszont novemberben kiderült,hogy babát várok.

Már van egy szakmám,az anyagi hátterünk se rossz és mivel mindig anyuka szerettem volna lenni nem is volt kérdés,hogy marad a pici.

Viszont így valószínűleg már nem lesz lehetőségem elvégezni a főiskolát,mivel pesten van 200km-re tőlünk és gyerekkel már nem olyan egyszerű a költözés sem és mire oviba megy már 26 éves leszek.

Mikor megtudtuk,hogy úton van,ezek tudatában vállaltam és úgy terveztem,hogy a meglévő szakmámmal helyezkedek majd el.

Viszont gyakran eszembe jut hogy ez az álmom valószínűleg sosem válik valóra.

Emiatt sokszor úgy érzem meg sem érdemlem a kisfiam,hisz mindenem megvan,van egy egészséges kisbaba a hasamban és mégis van,hogy teljesen elkeseredem ha eszembe jut,hogy már kislány koromban elterveztem mi leszek és ez azóta sem változott,de nem fog összejönni.

Van köztetek valaki aki feladta az "álom munkáját" a baba érkezésével?

Egyébként nagyon várjuk a picit,már most imádom,de néha rám tör ez az érzés.

23N



2018. márc. 10. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Ha gyereked van, sokmindenről kell még lemondani,nem csak munkàról, és àlmokról! De ez a rendje.

Ha hajtod az àlmodat meg a karriert, azt veszed észre h 40 vagy és egy meddősegi klinikàn ülsz, és várod a sorod.

Majd a gyereked kárpótol mindenért. Nem minden alakul úgy az életben ahogy szeretnénk. Ez van!

Második babankat várom, feladtam a munkámat. Ez így jó.

2018. márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem problémát. 26 évesen miért ne kezdhetnéd el? A férjem 40 felett kezdte el a főiskolát, most államvizsgázott, 45 éves. Munka és gyerek mellett, egy éves volt a lányunk, amikor elkezdte. Én is csak egy vizsgaidőszakot hagytam ki - illetve kértem halasztást - mert pont a kiírt dátumra esett volna és előre szóltam. Két hónappal később levizsgázhattam, szerencsére sikerült is.


Nem tudom, milyen szak, de távoktatásban vagy levelezőn nem lehet elvégezni? Az simán megy gyerek és munka mellett is.

Egy barátom meg az utolsó évét húzza az orvosin, januárban született gyereke.

2018. márc. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
29 évesen, 7 hónapos terhesen kezdtem új szakmát tanulni, 100 kilométerre az otthonomtól, és két gyerekem volt, mire befejeztem. Kétszer halasztottam vizsgaidőszakot, a gyerekek születésekor. Az új szakmámmal mentem vissza dolgozni, 35 évesen, mikor a legkisebb ovis lett. Egy gyerek érkezésével nem muszáj hogy vége legyen a tanulásnak. De valóban vannak olyan dolgok az én életemben is, ami gyerekek mellett nem nagyon megy, ezeket el kell engedni.
2018. márc. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Rendőrtiszti főiskola.

A korom miatt nem mehetnék nappali képzésre.

Nem tudom a levelező menne-e,vagy hogy egyáltalán érdemes-e még elkezdeni akkor,de ha ott tartunk mindenképp mérlegelni fogom a lehetőségeim.

Picit megnyugtattak a válaszaitok.

2018. márc. 11. 00:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Nah igen, a rendőrtiszti más tészta, oda egy bizonyos korig lehet jelentkezni. Ha jól tudom.😖
2018. márc. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne törjön rád a rossz érzés, mert nem tudod mit hagysz ki!!

A rendőrség kívülről egy gyönyörű fényes piros alma, ami belül ocsmányul rohad!!

Úgy tudom, hogy a rendőrtisztit csak levelezőn akkor végezheted, ha már a szakmában dolgozol vagy van egy okj-s rendőr előképzettséged (Miskolc Körmend érettségi utáni rendőr szakközép) Mert a levelezősöknek nagyon sok óra alól felmentésük van (lövészet, alaki, önvédelem, tesióra stb) Aki nem a szakmából jött őneki ezt is meg kell tanulni, a levelezőn pedig nincs ilyenre idő. De hagyjuk is a sulit, nem vesztesz vele!


Mert kívülről szép szakma, de elvégzed és ha kicsit is gondolkodsz 2-3 éven belül látni fogod a belső összefüggéseket, a felesleges csesztetést, az értelmetlen parancsokat! S egyhamar rájössz, hogy a rendőrség már nem arról szól hogy "kapjuk el a bűnözőket és teremtsünk egy szebb élhetőbb békés világot!" Egyszerűen az igazságérzetedet nagyon hamar letörik és egy gondolkodó józan eszű ember ezt nehezen viseli. Sajnos a rendőrök előbb halnak, és előbb öregednek is. Persze kivételek akadnak, vannak annyira suták akik csak parancsot hajtanak végre beszedik a napi x kiadott bírságot és örülnek mint majom a farkának hogy a főnök megdicsérte őket, mert hát a statisztika a lényeg!! Sajnos nagyon sokan vannak akik gondolkodás és józan ész nélkül fejet lehajtva parancsot teljesítenek, hisz ennek a rendszernek erre van szüksége. Aki pedig lázad, észreveszi azt hogy ez nem jól működik ott tesznek keresztbe a parancsnokok ahol tudnak.


Igen 15-20 évvel ezelőtt jó volt rendőrnek lenni, ma már átok! (értelmes embernek) S emiatt nagyon sokan ott is hagyják a szakmát, s maradnak a robotok :(


Szóval fel a fejjel! Nem veszítesz semmit! Annyi, de annyi szép szakma van még amit meg lehet tanulni, sok ismerősöm 40 évesen áll neki egy egy főiskolának! Semmit nem vesztesz a gyerkőc miatt! Igen a gyerekkori álmod! De hidd el, pár év után belátnád, hogy ez nem az amire számítottál!

2018. márc. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%

A történetem a következő: volt már egy gyerekünk, én mellette már dolgoztam, imádtam a munkámat, ami sok utazással járt, de a férjem és a nagyszülők partnerek voltak ebben, nem volt gond. Szerettünk volna neki kistesót, meg is volt beszélve a főnökkel, családdal, hogy a Gyed után visszamegyek, de csak részmunkaidőbe. Szóval minden szépen le volt rendezve, de ikrek lettek. Így minden megváltozott, nem mentem vissza, pedig imádtam, igazi álommunka volt. De 3 gyerek mellett egyszerűen nem tudtam volna csinálni azt a munkát. Most jelenleg még itthon vagyok velünk 3 évesek, még egy darabig biztos, h maradok is, utána pedig olyan munkát keresek ami jobban összeegyeztethető a gyerekkel.

Az élet ilyen, az egyik kezével elvesz, a másikkal ad. Ne keseregj, fogadd el a helyzetet.

2018. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!