Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjam el a férjemnek,...

Hogy mondjam el a férjemnek, hogy én nem örülök annyira?

Figyelt kérdés

Van 2 csodás gyerekünk, 9 és 6 évesek. Mindkettő lombik baba, nagy csodának éltük meg, hogy ők lettek, imádjuk őket. Már az első kislányunk előtt kiderült, hogy nagy valószínűséggel soha nem lesz természetes úton gyerekünk, mindkettőnk számára nagy csalódás volt, de küzdöttünk tovább, hogy legyen gyerekünk. Nem védekeztünk azután sem, hogy megszülettek a gyerekek, mert úgy voltunk vele, hogy nekünk úgy sem lehet természetes úton gyerekünk. Viszont 2 hete megtudtam, hogy terhes vagyok, amit rögtön elmondtam a férjemnek és azóta teljesen odáig van és mindennap elmondja, hogy már alig várja, ismét babázzunk és a lányok is biztos örülni fognak, hogy lesz kistesójuk, viszont én nem vagyok annyira oda, hogy még egyszer végig csináljam a terhességet és a szülést, nekem úgy kerek a családunk, hogy 2 gyerekünk van, de nem merem elmondani a férjemnek, hogy bennem az is megfordult, hogy ne tartsuk meg. Borzalmas anyának érzem magam és nagyon félek, hogy ismét szörnyű lesz a szülés vagy, hogy nem bírok el 3 gyerekkel. Ugyanakkor olyan hihetetlen, hogy 11 év után természetes úton lettem terhes. Férjemnek is feltűnt, hogy nem felhőtlen az örömöm, de eddig azt mondtam, hogy örülök csak a folyamatos rosszullétek miatt vagyok nem túl vidám. Nem akarom megbántani és csalódás okozni neki és főleg nem elrontani az örömét. Muszáj lesz elmondanom neki, hogy mit érzek, de félek. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de ki akartam írni magamból mindent.

33/ N


2018. márc. 13. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
A ketelyeidet megértem, de ez csak kettőtökre tartozik. Le kell szépen ülni es elmondani egyenesen. Másnak nincs értelme.
2018. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Alig multal 20, elkezdted a lombikot. Ez fura szamomra. Most spontan sikerult. Inkabb nezz magadba, es orulj...
2018. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Fogalmazz konkrétan.

Miben kéred a segitségét, felsorolásszeruen mi a baj.


Olyanokban nem tud segiteni hogy mert pl fáj a szülés ez csak parttalan beszélgetés lenne


Konkretumokat kérj vagy kérdezz. Tudd hogy mi a célod a beszélgetéssel. Pl vigasztalásra vágysz vagy biztatásra ilyesmik?

2018. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan mit akarok, össze vagyok zavarodva. Egyik felem nem tartaná meg a babát, másik felem megtartaná és rossz anyának érzi magát, hogy felmerült, hogy ne tartsuk meg. Nyilván tudom, hogy muszáj lesz leülnöm vele beszélni. Kérdésem az amit feltettem, hogy mondjam el neki ? Mondjam el egyszerűen, hogy én nem osztozok a felhőtlen örömbe és félek, hogy mi lesz velünk ? Mi lesz ha megutál és nem tud rám többé úgy nézni mint eddig ? Tudom túl sok a rinyálás. Holnap összeszedem minden bátorságomat és elmondom mit érzek.
2018. márc. 13. 20:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Jó éjt
2018. márc. 13. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Lehet elveszed az ő örömét.
2018. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

33 éves vagy, még tök fiatal. Van két nagylányod. 11 év után sikerült természetes módon teherbe esned. Lesz egy csodálatos 3. gyereked. A lányok oda-vissza lesznek tőle, valószínűleg. Tök sokat tudnak majd segíteni (nyilván, az ő szintjükön). Lehet hogy ez kissrác lesz, a férjed meg majd szétreped a büszkeségtől.


Szerintem nem lesz gond, ez most az első sokk, totál nem számítottál rá, nyilván, azt sem tudod, mit gondolj. Örülj neki, ez számotokra egészen különleges ajándék, amit vétek lenne eldobni. Milyen jó lesz majd ha már nagyok lesznek. Szerintem légy türelmes magadhoz, várd ki amíg lecsillapodnak benned a kedélyek. Nem lesz gond. :)


Nekünk 3 gyerekünk van, nem is terveztünk többet, és 3 év után totál váratlanul becsúszott még egy. Hetekig tartott a sokkhatás, mindkettőnknek. De most már (17 hetes vagyok) teljesen 6-tagú családként gondolunk magunkra.

2018. márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elmondtam mit érzek, hogy rettegek. Volt egy kisebb veszekedés belőle, mikor megemlítettem,nem vagyok biztos abban, hogy szeretném, de miután lenyugodtunk olyan szép és megnyugtató dolgokat mondott, hogy elkezdtem szebben látni a dolgokat és elkezdtem örülni a babának, még vannak bennem kétségek, de most ebben a pillanatban azt érzem, hogy végig tudnám csinálni még egyszer.
2018. márc. 14. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!