Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan mennyibe kerül egy...

Pontosan mennyibe kerül egy abortusz és mivel jár? Mennyi idő amíg elvégzik? Kb mennyi időt kell az abortusz után a kórházban tölteni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ezért a kérdésért sokan lehurrognak. Eléggé valószínű,hogy teherbe estem és nem tudunk

most felnevelni egy babát.

Nagyon félek az abortusztól,félek,hogy belehalok

vagy nem lehetek többé terhes(volt már rá példa)


2008. okt. 28. 16:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
54%

Az abortuszon átesett nők 32 % - ban meddőség következik be. Fiatalok esetében ez a szám csaknem 50 .


Lényeges, hogy a terhesség 12. hetéig (különösen indokolt esetben a terhesség 16 . - extrém esetben - a 20. hetéig) a nem kívánt fogamzást megszakítsák. A megtermékenyült petesejt nem ágyazódott be olyan mélyen a méh falába - így onnan még viszonylag könnyen eltávolítható. Az orvosi beavatkozás műtétnek számít.


A méhszáj tágítása mesterséges módon altatásban - vagy a méhnyakba vezetett, nedvességre duzzadó eszközzel - történik.


A tágítás során a nyakcsatorna megsérülhet - fokozott a felfertőzés veszélye, mert a nyakcsatorna így nem zár tökéletesen - ezért egy következő terhességnél idő előtt kitágulhat, kinyílhat - még mielőtt a baba teljesen kifejlődött volna - és korábban jöhet a világra. Életesélyei rosszabbak lehetnek, mint egészségesen fejlett társaié. A koraszülött babák gyengébbek, érzékenyebbek, fogékonyabbak a fertőzésekre .


A méh falát is érhetik különböző sérülések, gyulladások. A "Veszteség élményét" mindenkor fel kell (kellene) tudni dolgozni - hiszen a beavatkozás - egy életen át végigkíséri az érintett fiatal leányt, nőt , asszonyt. Megelőzni kellene, mert a következmény sok-sok veszéllyel jár. Okosan szeretve, a veszélyek elkerülhetők. A felelősség közös.


A műtét díja (nem ingyenes : 1993 jan.01-óta) 10.000 Ft - indokolt esetben fizetéskedvezmény adható. A CSVSZ-nél (Családvédelmi Szolgálatnál) dolgozó védőnőt kell - a nem kívánt terhességgel felkeresni - aki részletes tájékoztatást ad a nehéz helyzetben lévő nőknek, pároknak.



AZ ABORTUSZ LEGGYAKORIBB SZÖVŐDMÉNYEI


* Szomorúság az abortusz után. Számos tanulmány szerint ez a művi abortusz egyik komoly szövődménye,[1] különösen, ha a magzat fejlődési rendellenessége miatt végezték az abortuszt. Az abortuszon átesett nők 77%-a szenved ettől.[2]

* Hónapokig tartó emocionális és pszichológiai zavarok, pl. depresszió, álmatlanság, idegesség, bűntudat és megbánás. Ezeket az abortuszon átesett nők kb. 50%-a tapasztalja.[3]

* Meggyengült egészségi állapot és pszichológiai problémák. Egy vizsgálat során 1428 nővel és az ő 2961 terhességükkel foglalkoztak. A megszakadt terhességek nagy száma (különösen a művi abortusz miatt) együtt járt a gyenge egészségi állapottal és a magzat elvestésének feldolgozásához szakszerű segítség szükségességével.[4]

* Későbbi terhességek során komplikációk, pl. erős vérzés, koraszülés, a méhnyak károsodása és fogamzásképtelenség.[5]

* Nagyobb a szegény nők esetében az abortusz kockázata. Ha szegény szülő nőkkel vetjük össze, akkor az abortuszon átesett szegény nőknek kétszer annyi jut ki a sokféle szövődményből, pl. a petefészek gyulladásos megbetegedése, méhen kívüli terhességek, vérzés és a petevezetők gyulladása.[6]


AZ ABORTUSZ EGYÉB MELLÉKHATÁSAI


* A méh perforációja. Az abortusz során észrevétlenül átfúródhat a méh, ami ilyenkor kezeletlenül marad.[7]

* A második trimeszter során végzett abortusz egyik jól ismert szövődménye a méhrepedés.[8]

* Méhen kívüli terhességek. A méhen kívüli terhességek kockázata 30%-kal nő az első abortusz során, és 160%-kal a második vagy többedik abortusz után.[8]

* Csökken az anya kötődése a gyermekhez. Előforul, hogy kevésbé szereti egy anya a későbbi gyermekeit, ha előzőleg abortusza volt. Sőt az abortusz a gyermekek későbbi bántalmazásához is vezethet.[10]

* Kismedencei gyulladás (P.I.D.). Az első trimeszter során végzett abortusz okozhat bakteriális hüvelygyulladást, amely a P.I.D. kialakulásához vezethet. Ez pedig orvosi kezelést igényel.[11]

* Placenta previa. Ez az állapot rendkívül súlyos, életveszélyes vérzést okozhat a későbbi terhességek során. Kockázata 600%-kal nő egy abortusz után.[12]

* Nagyobb az erős vérzés esélye a későbbi terhességek során.[13] Nő a lepényszövet visszamaradásának kockázata is.[14]

* Végül pedig arra is meggyőző bizonyítékok vannak, hogy az abortusz növeli az emlőrák kockázatát, különösen, ha az első terhességet szakítják meg.[15]


MINDEN NŐNEK ÁRTHAT AZ ABORTUSZ, DE EGYESEK MÉG NAGYOBB VESZÉLYNEK VANNAK KITÉVE


* A 20 év alattiak esetében kétszer olyan gykoriak az egészségügyi szövődmények, mint a 25-29 éveseknél.[16]. Kb. minden 24. esetben azonnali szövődmény lép fel, pl. súlyos vérzés, fertőzés, a méh átfúródása, vagy a magzat maradványainak benthagyása.[17] Ezenkívül 150%-kal nagyobb a méhnyak megsérülésének esélye, mint a 30 év fölöttiek esetében.[18]

* "A poszt-abortusz szepszisből eredő halálozás a legmagasabb a fiatal nők, a nem házas nők és azok körében, akiken olyan eljárásokkal végzik az abortuszt, amelyek nem közvetlenül ürítik ki a méhet."[19]

* Azok, akiknek már előzőleg is volt abortuszuk. Kettő vagy több abortusz után a méhen kívüli terhesség jockázata 160%-kal nő meg.[20] Háromszoros a későbbi vetélés kockázata.[21] Megnő annak is az esélye, hogy a későbbi terhességek során a magzat nem megfelelő pozícióban lesz.[22]

* Azoknak, akiknek volt vagy van kismedencei gyulladásuk (P.I.D.-jük). Nekik tovább lesznek fájdalmaik az abortusz után,[23] csökken a fogamzóképességük[24] és nagyobb a méhen kívüli terhesség esélye náluk.[25]

2008. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
jaaaj te jó isten....ez már rég nem így van.Mindenkit be akarnak ijeszteni...ma már nagyon kicsi az esélye a meddőségnek mivel úgy szívják a dolgokat.Belehalni szinte biztos nem fogsz.A nagyobb bak a lelki dolgokkal van.NEm tudom mennyire vagy erős idegzetű de ha nem keressetek egy pszichológust vagy kérd az orvosod hogy küldjön el.Arról nem beszélve,hogy néhány kórházban,hogy bánnak az abortuszosokkal.A beavatkozást követően 1 napot kell bent lenned,ha nem lép fel komplikáció.
2008. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Elég rémisztő a valóság :'( :S

2008. okt. 28. 16:38
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Na azért annyira nem kell beijedni.Én nap mint nap csinálok ilyet(SAJNOS)De inkább ez mint világrahozd és iszonyatos élete legyen.Szedd össze minden erődet és szükséged lesz hogy a párod is melléd álljon.CSak nyugi.Aztán utána valami biztos védekezés!
2008. okt. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%
első válaszoló,ezt hol találtad? légyszi a linket másold be,ismimnek akarom elküldeni,köszi
2008. okt. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

sszia!

sajnálom,h ezt a lépést kell választanod,remélem hamar sikerül majd feldolgoznod és fizikailag is helyre jönnöd.

Mikor a kórházban voltam ,volt egy csaj,akinek abortusza volt,iszonyatosan bántak vele az ápolónők, emberszámba se vették...erre is készülj fel! Csajnak feltettek egy pálcikát,ami tágitotta a méhszáját,görcsölt tőle rendesen,kb 5-6 órát volt bent és utána tolták a mütöbe. Mütő előtt ki küldték wc-re,de senki nem segitett neki,szegényem össze is esett kifele menet,meg hányt is. Nagyon sajnáltam,de a nővérek csesztek neki segiteni,helyette velünk,a többi beteggel orditottak,h miért nem mentünk vele..nos a szobába hárman voltunk,mindhármunkat a csaj előtt mütöttek...szal tényleg készülj fel rá! szoritok érted

2008. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Akkor gondolom ön orvos.(az utolsó előtti,előtti kommentelő)

Én eléggé erős idegzetű és "szívós" embernek érzem magam,

(mások is megjegyezték már nekem) és az élet sajnos már megmutatta a csúnyábbik arcát Nekem.

A párom nagyon szeret engem és én is őt,nagyon bízom benne,hogy támogat engem,biztosan így lesz.

De nagyon félek ennek ellenére és éppen azt sajnálom a legjobban,hogy most nem tudnánk felnevelni a babát.

Egyébként,ha maga orvos,akkor öntől szeretném tudni(a maga válaszában jobban bízom),hogy mennyibe kerül az abortusz és mennyit kell bentmaradni a kórházban?

És tényleg ilyen csúnyán bánnak a "betegekkel"?:S

Nagyon köszönöm a válaszokat és a bíztatást.


Még két kérdés:

A terhességet megszakító tabletta mely országokban engedélyezett?

Pécsen mennyire megbízható az ilyen műtét és ellátás?

2008. okt. 28. 16:56
 8/27 anonim ***** válasza:
4%
Hánynom kell az ilyen emberektől!!!
2008. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő!

Nekem meg az ilyenektől akik más emberre ilyet írnak,

anélkül,hogy ismernék vagy tudnák a háttérben meghúzódó

körülményeket.

Inkább írnál valami hasznosat vagy bíztatnád az embert.

Én tanácsért írtam ide nem azért,hogy egy másik ember,aki

semmit sem tud rólam ilyet írjon nekem!

2008. okt. 28. 17:14
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

nos a doki vagyok.Pécs nagyon jó hely megbízható orvosokkal.Abban a kórházban ahol én vagyok 28 ezer ft.És egy napig kell bent maradni,ha minden simán megy.Szerintem ha a családodtól megkapod a 100 százalékos támogatást nem lesz semi baj!Kitartás:Doki


Aki pedig hányni szeretne ilyen emberektől remélem nem kerül soha ilyen szomorú és drámai helyzetbe

2008. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!