Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csaszar vagy termeszetes szules?

Csaszar vagy termeszetes szules?

Figyelt kérdés

1csm volt lassan 10eve,akinek csaszar utan sikerult a termeszetes szules mit erez? Nem banta meg?

Termeszetes szulesre keszulok de felek hogy kozben megbanom hogy mem az ismert utat valasztottam.


2018. jan. 6. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy tudom, hogy ez nem kívánságműsor. Egy előzetes császár nem indokolja a következőt önmagában, hacsak a császárt indokló ok fenn nem áll továbbra is (pl. szívbetegség, méhfejlődési rendellenesség... egyéb betegségek).
2018. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alisha80 válasza:
77%
Nálam az első gyerekemnél sürgősségi császármetszés volt, pedig spontán indult a szülés. Utána volt hiányérzetem és irigyeltem azokat az anyukákat akik spontán képesek voltak szűlni. 6 évre rá végül sikerült spontán szülnöm. Teljesen más, és sokkal nagyobb élmény volt. Egyáltalán nem bántam meg. 1 hónapja szültem meg a harmadik gyermekemet,a akivel szintén császároztak. Eltelt 12 év az elöző császáromhoz képest, de nem ilyenre emlékeztem. Akkor semmit nem éreztem a műtét alatt. Most nagyon rossz volt, mindent éreztem, hogy mikor fertőtlenítenek, mikor vágnak stb. egyedül fájdalmam nem volt, de így is elég kellemetlen volt. Utána a felépülés is lassabban ment, még idehaza is a férjem segítségére szorultam amikor ki akartam kelni az ágyból. Császáros műtétnél azzal is számolnod kell, hogy sokkal kockázatosabb, az első császárnál nálam komplikáció lépett fel. Begyulladt a sebem és két helyen meg is nyíltam. A doki azt mondta, hogy örüljek neki, hogy nem kell újra varrniuk. Szóval szerintem a spontán szülés sokkal jobb.
2018. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyiból valóban nem kívánságmûsor, h van olyan kórház, ahol nem lehet császár után “természetesen” szülni. Protokoll. De gondolom ennek utána néztél/nézel.


Mi még csak tervezzük a tesót (elsô császáros volt, pedig próbálkoztunk oxitocinnal is), és a dokim tudja, hogy a másodikat meg szeretném majd próbálni. Én biztos meg fogom beszélni vele (is) a félelmeimet, mert utólag örülök a császárnak.

Szerintem fontos, hogy legyen egy jó orvosod, akiben bízol. Mondd el neki is, hogy mik a félelmeid. Nyilván a te és a baba egészségét tartja majd szem elôtt, ebbôl a szempontoból nincs beleszólás. De biztos meg tud nyugtatni. Készülj mindkét eshetôségre, ne ragaszkodj egyikhez sem.


Magam részérôl fejben kell elhatároznom, hogy meg tudom szülni a tesót, ha úgy alakul. És ez nehéz így, hogy tudom, a császárbòl nagyon gyorsan helyrejöttem.


Bármi is lesz, utólag nem az a lényeg, hogyan jött a világra :)

2018. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Helyesbítenék 2. válaszoló! A normál!! menetű spontán szülés jobb....Az első szülésem spontán, hiba nélküli szülés volt. A második kevésbé volt hiba nélküli! A babát sos menteni kellett, már a szülőcsatornában volt, megakadt oxigénhiány stb. Kinyomták belőlem. Annyit mondok, hogy szülés után 5 hónapig véreztem, ott a szülőszobán, pedig öntöttek belém mindent, amit tudtak.
2018. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nalunk a korhazban az a szokas hogy a legkisebb elteres eseten is csaszar(vagyis 99% hogy az lesz akinek mar volt),az az alap es talalni kell olyan orvost aki bevallalja a termeszetes szulest.


Elso szulesnel toxemia gyanu miatt csaszaroztak meg,ami nem volt indokolt mivel a feherje a vizeletben negativ volt es a vernyomasom is mire a mutobe ertunk 120/80 volt es meg a mutet kozben tovabb csokkent,szoval egy remalom volt,persze ugyeletes orvossal :(((


Viszont ezt a dolgot mar ismerem es tudom kb hogy mire szamithatok. A termeszetes szulest nem mivel se fajasom se tagulas semmi nem tortent meg velem igy fogalmam sincsen mire keszuljek.



Koszonom a valaszokat es azt is hogy nem iteltek el a felelmeim miatt!

2018. jan. 7. 07:03
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Simán le lehet vezetni törvényből, miért nem működhet kérésre.
2018. jan. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért ítélnénk el? A szülés az szülés, teljesen mindegy, hogyan jön ki a gyerek! Mind a két módszerrel megszenvedi az anya, de amúgy sem a szenvedés mértéke a mérvadó! :)
2018. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!