Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, szedtem terhes...

Kismamák, szedtem terhes vitamint? Baj lehet?

Figyelt kérdés
Én alig tudtam lenyelni, a színe, az illata és a kinézete is pont olyan, mint egy kutyatáp, a Trimeszter 1-nek és a Jutavitnek is, nagyjából 10perc volt minden este, mire meg tudtam inni, öklendezve, tablettánként négy felé vágva, vagy volt, hogy ki köztem, Már a könnyem is folyt, ezért úgy döntöttem, hogy nem szedem tovább és már egy hónapja nem szedem.. Szerintetek baj lehet belőle?

2018. márc. 18. 20:22
 1/9 A kérdező kommentje:
El írtam, a kérdés az lenne, hogy ti szedtek-e, és hogy baj lehet e belőle, ha valaki nem szed?
2018. márc. 18. 20:24
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Dehogy baj!

Az elsö 12 hétben jó, ha folsavat szedsz, amúgy meg más nem fontos.

Figyelni kell a változatos táplálkozásra, és Ennyi.


Amúgy én is ilyen bogyó fóbiás vagyok, ha nagyon muszáj valamit beszednem, azt egy falat kajával szoktam.


Fiam egészségesen született időre, én sem szedtem semmit (csak az elején -kb 5-12 hétig - folsavat).

2018. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Énis a jutavitet szedtem kb. Fel honapig de aztan abba hagytam a szedést mert vecezni sem tudtam tole hanyingerem is volt es ensem tudtam lenyelni akkora nagy. Ez volt 3 honaposan. Aztan semmit nem szedtem csak megneziumot. Semmi baja nem lett a babámnak☺ 3 hetes baba anyukája
2018. márc. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De jó, akkor teljesen meg nyugodtam, olyan rossz volt minden este bevenni, csak féltem, mert mások meg annyira a tablettára esküdnek. Így olyan jól érzem magam, hogy nem kell gyógyszert szednem, 12. Hétig szedtem a folsavat, a terhes vitamint és a bromociptrint is. Gratulálok nektek a babához!!! :)
2018. márc. 18. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Bajnak nem baj, de nem ez az 1-2 fele van a piacon!😁

Amugy meg 12-14 hetig a folsav a lenyeg. Kesobbiekben pedig vas, magnezium.

En a dm-es mama vitamint szedtem 2-3 naponta, a folsavbol napi 1-et. Ezt konnyu volt lenyelni.

Amugy en is nehezen guritom le a tablettakat🤣

2018. márc. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én az összes tablettától hánytam. Hipp Natalt ittam.
2018. márc. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam tablettát szedni, de a Rossmannban lehet kapni nagyon finom ivós terhesvitamint, Hipp Natal a neve, isteni, és ez lecsúszik. Ha jól emlékszem nem is kell sokat inni belőle, kb. 5 milit :)
2018. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azért szedik a. Vita mint mert a baba számára nélkülözhetetlen. A baba elveszi ami kell neki. De neked hiányod lehet. Regen ezért mondtak h egy gyerek egy fog. Ráadásul terhesen jön elő általában h valami nem megy pl hús, zöldség stb. Első fiammal 12ik héttől nem tudtam hust tojást enni. Emellett sokszor nem tudsz elegendő vitamint bevinni ha rosszabb napja is vannak. Emiatt szoktak ajánlani. Így biztosabb h mindent meg kapsz és jobban fogod bírni a végéig, kevesebb vitamin hiány alakulhat ki. A baba is akkor kap meg biztosan mindent ha te be tudod vinni. Ha nem szeretnél nem kell de általában ezekért ajanlak.
2018. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm az ötleteket, akkor a dmben vagy a rossmanban megnézem, hogy mik vannak, halistennek nem voltam rosszul a terhesseg alatt eddig, így mindent eszek ugyanúgy, mint eddig. :)
2018. márc. 19. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!