Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugtatók szedése alatt...

Nyugtatók szedése alatt teherbe esni? Lesz következménye a babára nézve?

Figyelt kérdés

Testvéremnek az első baba után mindenféle nyugtatót írtak fel, depresszióra és pánikbetegségre hivatkozva. Már két éve lassan hogy szedi őket. Viszont becsúszott egy újabb baba és már 6 hetes a magzat. A nőgyógyásznak nem volt még dolga ilyen esettel ezért azt mondta hogy el kell vetetni valószínűleg. Viszont a pszichiáter szerint csökkenteni kell az adagokat és úgy megfigyelni hogy mi lesz.

Lehet baja a babának így? Vagy ha teljesen leteszi a nyugtatókat akkor ugye még nincs késő? Volt már valaki hasonló helyzetben?


2018. márc. 18. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Jó lenne tudni, hogy mi az a mindenféle nyugtató. Egyáltalán nem biztos, hogy el kell vetetni, pszichiáterrel kell beszélni és genetikussal.
2018. márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
"'úgy megfigyelni hogy mi lesz" - Kísérletezni?
2018. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Nincs késő? Már az első gyereknél késő volt. Szerinted ha egy ilyen beteg embernek sorra "csúsznak be" a gyerekek, miközben százféle, többek között súlyos függőséget is okozó gyógyszert szed és ki tudja milyen mentális bajai vannak, abból lehet bármi jó?

Ha a magzatnak nem is lesz baja a gyógyszerektől, attól még szerinted rendben lesznek a dolgok? Hát nem.

Baromira nem lesz ez így jó, ha van egy kis eszetek, rábeszélitek, hogy vetesse el, utána meg kötesse el magát inkább, mielőtt "becsúszik" még pár gyerek.

Félreértés ne essék, nem a depressziós embereket akarom ezzel bántani, de a felelőtlenség csúcsa, hogy valaki ilyen állapotban, ilyen körülmények között nem képes odafigyelni arra, hogy legalább teherbe ne essen. Annyira azért nem bonyolult megoldani.

Ha meg 2 év után leteszi a nyugtatókat egyik napról a másikra, akkor imádkozzatok... mert az nagyon csúnya lesz... nem c vitaminról van szó, nem véletlenül mondta a nőgyógyász, hogy vetesse el a magzatot... ezek nagyon komoly gyógyszerek.

2018. márc. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagyja el a gyógyszereket teljesen. Én is xanaxot szedek, de amint kiderült hogy terhes vagyok, le kellett állni vele. a nyugtatók nagyon durva fejlődési rendellenességet okoznak.
2018. márc. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! És igen én is tudom hogy ez így nagyon felelötlen volt meg szerintem ő is, de nem akarja elvetetni semmiképp, legalábbis addig nem amíg nem biztos benne hogy betegen születne.

Egyébként ezeket szedi/szedte. Valdoxan, frontin, escitalopram sandoz, escitalopram teva, lamolep.

2018. márc. 19. 08:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Nézzetek utána, hogy annak a konkrét gyógyszernek, amit szed(ett), mi a hatóanyaga és mit okozhat, benne van-e a 6. hét előtt teratogén (rendellenességet okozó) vagy fetotoxikus (betegséget okozó) gyógyszerek listájában.
2018. márc. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
vldoxant és fontint (xanax) szedtem én is, egyiket se lehet szedni terhesség alatt.
2018. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a gyakorira való, ezt szakembereknek kell eldönteni!

Nem lehet életre hívni olyat lényt, aki utána 70 évig szenved attól, hogy gyógyszerekkel, vegyszerekkel tömte magát a szülője.

A Contergan (egy vény nélkül kapható enyhe! nyugtató volt!) botrány óta a legjobban az idegrendszerre ható vegyületektől félnek az orvosok!

2018. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15%
Vicc... Hogy felnott emberek nem tudjak felmerni a dolok sulyat. Frontin??? A tobbirol nem is beszelve. Meg akarja tartani. Vedekezni kellett volna. Nem kene egy gyerekkel kib*****i csak azert mert nem tudok vedekezni. A nyugtato meg nem megoldas semmire. Vannak pszichologusok.a vilagon. Nem azegyen elmenni. Az viszont szegyen, hogy nem tudnak emberek felelosen gondolkodni. Vetesse el
2018. márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Rengeteg gyógyszert, nyugtatót is lehet szedni terhesen, de ezt mindenképpen genetikussal kell megbeszélni és minél hamarabb, könnyen lehet, hogy gyógyszert kell váltania. Magyarországon a laikusok, de sokszor a dokik is tudatlanok ebben a témában és mindenki csak azt szajkózza ne szedj semmilyen gyógyszert terhesen, külföldön nem ez a hozzáállás van szerencsére. De mindegy, beszéljen azonnal a pszichiáterrel és kérjen időpontot genetikushoz.
2018. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!