Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alábbiak közül melyik nem...

Az alábbiak közül melyik nem ajánlott/tiltott ételt/italt fogyazstottátok terhesség alatt? Lett valami következménye?

Figyelt kérdés

1. camambert sajt

2. fetasajt

3. steak

4. forralt bor

5. napi 2 kávénál több

6. gyorséttermi kaja (McDonaldos hamburger, sajtburger)

7. kolbász, szalámi

8. nyers, vagy füstölt hal (pl. lazac, pisztráng)

9. máj

10. tiramisu, vagy egyéb édesség, aminek a krémjében nyers tojás van

11. tükörtojás

12. tatárbifsztek

13. majonéz

14. belsőség (velő, ikra, stb.)

15. tonhal, makréla

16. félkész/ tartósítószeres készételek



2015. dec. 2. 20:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Amit ettem, mert szeretem: camambert, feta, kolbász, szalámi,tükörtojás, tonhal. Természetesen nem lett semmi bajom :)

Mindent lehet enni várandósság alatt is megfelelő helyről beszerezve.

2015. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyorséttermi étel (igaz csak hasábburgonya, mert a hamburgert nem szeretem), máj (én úgy tudtam, hogy nem nyersen lehet, csak nem túl sokat), kolbász és szalámi, félkész/tartósítószeres készételek. Semmi baja nem lett sem a fiunknak sem nekem.

A többit azért nem ette/ittam, mert amúgy sem eszem, iszom őket, nagyon finnyás vagyok.

2015. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
fetát (nem is tudtam h nem lehet), mcdonald's-ban is ettem, de csak 2x, tükörtojást (de csak a sárgája maradt folyékony), majonéz (ezt se szabad?), makréla (erről se tudtam h nem szabad)
2015. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Makréla, tonhal a higanytartalma miatt nem ajánlott, majonézből a szupermarketes elvileg nem gond, a nyers tojásossal van a gond
2015. dec. 2. 20:54
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből ettem gyorséttermi kaját, kolbász, szalámit, majonézt (azt kettesével mindenre) :) Imádom:) Félkész kaja alatt pl a mirelit fasírtot érted? Mert igen ettem:)

Nem-nem lett semmi bajom és a kislányom sem 2 fejjel született :) Viccet félre téve mire gondolsz ezektől mi baja lesz a babának? :)

2015. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ezeket nem ajánlják a toxoplazmózis, liszteriózis, szalmonella, esetleges későbbi allergia miatt, bizonyos halakat pedig a higanytartalmuk miatt.

Csak kíváncsi vagyok amúgy, mert én sem tartom be mindet:)

2015. dec. 2. 20:57
 7/23 A kérdező kommentje:
Félkész/készétel alatt a tartósítószeres ételeket értem, pl. konzervek, mikróban felmelegíthető előre elkészített, lefóliázott ételek, elősütött tartósított ételek.
2015. dec. 2. 20:58
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

4: alkoholmenteset..

5: előfordult de csak a 3. trimeszterben amikor már láttam hogy alakul a vérnyomásom..az első kettőben egyáltalán nem kávéztam mert kicsit magas volt..

6: egyszer vagy kétszer de nem a terhesség miatt hanem mert amúgy is ritkán járok

7: tömtem magamba

9: tömtem

10: erre nem figyeltem fogalmam sincs melyikben van nyers tojás lehet hogy nem ettem ilyet de lehet hogy igen :)

11: ettem

13: ettem

14: ettem

16: nem ettem, ilyeneket amúgy sem eszek de nem gondolnám hogy ezektől bármi baja lehet a magzatnak


a camambert, nyers halat, nyers húst tudatosan kerültem.

Fetát, steaket amúgy sem eszek.


azoknak amiket ettem természetesen nem volt következménye. Kicsit magas volt a cukrom de én rengeteg péksütit ettem. valószínű azért. de úgyis rád szólnak ha gáz van

2015. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne tükörtojàst enni? Vagy màjat? Vagy steak-et?


Amúgy az 5,6,8,12,14,15,16-oson kìvül mindent ettem,ezeket meg nem szoktam.

2015. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességemnél az első trimeszterben kifejezetten a gyorséttermi kaját kívántam, attól voltam jobban, így viszonylag sokat ettem belőle. Második terhességem első trimeszterében pedig a zacskós paradicsomlevesen kívül mindent kihánytam, gondolom ez is félkész ételnek számít. Mindhárom terhességemnél ettem camembert sajtot, kolbászt és szalámit is. Az utolsónál pedig házi tojásból készült házi majonézt is ettem, de előtte egy órát olvasgattam, hogy milyen tárolásnál meg készítésnél fordulhat elő szalmonella meg milyennél nem. Nem lett következménye.
2015. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!