Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen vizsgára készülés/tan...

Terhesen vizsgára készülés/tanulás - hatással van a stressz a baba személyiségére?

Figyelt kérdés

Azok véleményét, tapasztalait várom, akik terhesség alatt államvizsgára vagy más nehéz vizsgára készültek. Ugyan még nem vagyok terhes, de 2 év múlva atesztációra készülök, ez pár hónapnyi intenziv felkészüléssel jár, meg ugye a vele járó stressz, vizsgadrukk....

Nem tudom mennyire van ez kihatással a babára. Félek, hogy emiatt nyugtalan lesz, sirós, stresszes. Én úgy gondolom, hogy a terhesség alatt minél nyugodtabbnak kéne maradni, kicsit lazábban venni a dolgokat és kerülni a felesleges stresszforrást, pl. inkább megvárni a következő buszt mint rohanva idegeskedni hogy jaj csak le ne késsem. Barátnőm a várandóssága alatt átkapcsolt egy ilyen nyugodt "senkisemtudkimozditanialelkinyugalmamból" tempóra, és azt látom, hogy a babája nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott, boldog baba, természetesen én is ezt szeretném. Nem akarom, hogy az engem ért stressz kihatással legyen a babára.


Persze a kérdés hipotetikus, hiszen ez még odább van, de csak a vizsgák miatt nem feltétlenül szeretném elodázni a gyermekvállalást, hiszen manapság egyre több nőnek nem is olyan egyszerű teherbeesni, és 30 körül már igazán ideje lenne.


Köszönöm :)


2018. márc. 19. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz hatással rá, az én lányom is nyugodt, pedig végig rettegtem a terhességet, volt is mitől félni, ahhoz képest egy diploma megszerzése semmiség.
2018. márc. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 4 vizsgaidőszakban is terhes voltam
2018. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem aztan osszejott minden terhesseg alatt, halaleset, szakitas, frontalis autobaleset, stb. hozza kepest egy vizsgadrukk semmi.

Harom eves lesz a gyerkocom, halal nyugodt termeszet, a dackorszak is kezelheto. Mar picibabanak is nagyon kiegyensulyozott volt, orom vele az elet!

2018. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat gondolkoztam rajta, hogy eljezdjem - e a szakvizsgakat terhesseg alatt, de végül úgy döntöttem, hogy hagyom. Borzasztó izgulos és stresszes vagyok vizsgára keszuleskor, a szakvizsga pedig szintén több hónap intenzív tanulás, úgy gondoltam, hogy a terhessegnek nem erről kell szólnia. Aztán persze rohadt nehéz volt gyerek mellett, sokszor fel akartam adni, de végül megcsinaltam. Nem bántam meg, hogy így döntöttem.
2018. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes terhesen 6 napig véreztem. 14.héten méhlepényleválásom volt, 4 hét fekvés következett. 20.héten államvizsgáztam. A kisfiam egy álom. Akkor sír, ha éhes, amúgy nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott. A nagy lányunkkal való terhesség tökéletes volt, Ő is teljesen nyugodt baba volt (mostmár egy zsizsegő 2 éves:)). Szerintem ez inkább genetika kérdése.
2018. dec. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm terhesség alatt érettségizett és felvételizett egyetemre, a gyereke abszolút nyugodt lett. Én is egyetemre járok, ez az utolsó évem, most túlvagyok az e félévi vizsgaidőszakon, szerencsére a baba már kint lesz, mire államvizsgázok, csak a szakdolit írjuk együtt.😄 Én azt figyeltem meg magamon, hogy eddig vizsgák előtt mindig gyomorgörcsöm volt, volt hogy fontos vizsga előtt alig aludtam, most meg olyan szívnyugalommal megyek be minden vizsgámra, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy sikerül, ha meg nem, akkor jövök újra. Valahogy szerintem tudat alatt áthelyeződött a fontossági sorrend és emiatt nem stresszelek most rá. Bár nekem volt eddig min idegeskedni ehelyett máson.

Amúgy a Nők Lapja december 17-én megjelent számában van egy cikk "Mit üzen a magzat?" címmel, amiben egy perinatális pszichológus foglal össze néhány dolgot a magzati életről, kitér a magzatot érő stresszhatásokra is. Ő azt mondja, hogy a stressz nem káros, ha a kismama utána fel tud oldódni, meg tud nyugodni. Szerinte a magzati élet is már a kinti életre készít fel, így nem szükséges idilli környezetet teremteni, mert akkor kint a baba nem tud mit kezdeni az őt születése után érő stresszhelyzetekkel. Ezt egy kutatással támasztja alá (azoknak a patkányoknak a kölykei, akik a magzati életben nem voltak kitéve a stressznek, mert a patkánymamának mindent megadtak a kutatók, - volt elég eledele, nem zavarta semmilyen tényező a patimamát - kint nem tudtak megküzdeni az őket érő stresszhelyzetekkel.) Valószínűsíti a cikk, hogy ha a méhen belül az embermagzatot nem érné olyan tapasztalás, hogy az édesanyja hogy kezeli a stresszt, ugyanúgy járna, mint a patkánykölykök. De az ki van emelve többször is, hogy fontos, hogy a kismama a stresszhatás után teljesen fel tudjon oldódni, megnyugodni.

2018. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat, kulonosen az utolsot!
2018. dec. 28. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!