Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Érettségire készülés, stressz...

Érettségire készülés, stressz ezerrel. Miért lazít el a cigi ha nem voltam rászokva?

Figyelt kérdés

Szóval most megy ezerrel az érettségi tanulás és csinálom is keményen. Emelt töri és angol.. szóval van mit tanulni (napi sok óra)

Eddig nem cigiztem csak buliban, nem sóvárogtam s cigiért sosem, nem is gondoltam rá, hogy huu de jo lenne rágyújtani.

De most hogy napi sok órát kell/kéne tanulni, nagyon jól esik.. arra az 5 percre igy elfelejtem a sulit..

2 hete napi 2-3 szálat szívok.

Eddig mindig azt olvastam, hogy a cigi azért "lazít el", mert aki rá van szokva akkor "szabad".

De én nem ezt tapasztalom.


Eléggé környezettudatos, sportos, egészséges életet élek amúgy...

Köszi, hogy elolvastad.

Aki leszoktató monológot írna az kérem ne kommenteljen.

Helyesírásért bocsi, régi már a telefonom.



2017. febr. 28. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Mert a nikotinnak részben ilyen hatása is van.
2017. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy hozzászokva azért érzed azt mintha ellazulnál tőle. Kicsi szédülés meg ilyenek?
2017. febr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem, semmi szédülés meg ilyenek.

Kb 2 éve bulikban cigizek már.

Max egy davidoff classictól érzek szédülést ha gyorsabban szívom.

2017. febr. 28. 18:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja ertem. En mondjuk ha régebb óta cigiztem es el szívok egyet mindig meg szedulok kicsit bár az nem jo érzés nem is tudom miért írtam :D

Akkor lehet a nikotin miatt.

2017. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom mire gondolsz :D de én nem szoktam azt érezni.
2017. febr. 28. 19:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert a cigaretta, a dohányos számára egy placebo. Ha azt akarja, hogy ellazítsa, akkor el fogja lazítani, ha azt akarja, hogy élénkítse, akkor éberen fogja tartani. Mindenki arra használja, amire csak akarja. "A különböző emberek a különböző szükségleteiket a dohányzással elégítik ki."
2017. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nikotin bevitel miatt van.De amúgy vannak nikotin tapaszok kb ugyan az mint a cigaretta.
2017. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nikotin? Na ne nevettess már. A nikotin nem csinál semmit. Ez csak egy régi téveszme. Csak ezzel a téveszmével próbálják bemagyarázni, hogy miért cigiznek az emberek. Meg, hogy a gyógyszeripar kaszáljon.
2017. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pótcselekvés miatt esik jól.
2017. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért lazít el a cigi, mert azt hiszed hogy ellazít. Totál tudatalattid befolyásol. Mert hallottad valakitől hogy a cigi ellazít, el is hitted. Elhitte az agyad, mert egy szál után már kell a másik. A nikotin drog, függőséget okoz, mindig kell egy következő adag, hogy megkapja a tested, az agyad bebeszéli hogy ellazít.

Én se voltam naaagy dohányos, napi 4-5 szál. Engem is ellazított, segített stresszes helyzetben. Mióta nem dohányzom, magam segítek magamon, és a pihenést is tudom élvezni cigi nélkül :) ha kipróbálod, rájössz hogy neked is megy :)

2017. márc. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!