Méhszáj kérdés?

Figyelt kérdés
40 hetes kismama vagyok, vasárnap óta minden nap megyek nst-re. 34 hetesen 2100 volt a méhszáj, 36 hetesen 2111, most 3111. Volt másnál is így? Tegnap elment a nyákdugó, azt hittem el kezdtem tovább nyílni, de szinte az ellenkezője történik?! :D

2018. márc. 20. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván ez lehetetlen:) Ha elkezd vékonyodik meg nyílni a méhszáj, az már csak szülés után alakul vissza, terhesség alatt nem. A történet megoldása annyi, hogy a méhszájvizsgálat tök szubjektív. Tapintás alapján mondja az orvos, és ami az egyiknek még 3111, az a másiknak már 2111.
2018. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugi, az ellenkezoje biztos nem tortenik. :)

A mehszajertek meghatarozasa nem olyan szigoru “meres”, mint pl egy hossz lemerese. Az ujjat hasznalja az orvos huvelyi vizsgalat soran, raadasul ahany orvos, annyi “szokas”. Ha kulonbozo alkalommal mas-mas orvos nezi, akkor siman lehet, eltero erteket allapitnak be, de meg ugyanaz az orvos is megallapithatja maskepp, mint elotte.

Emiatt ne aggodj.

Masik dolog, hogy tapasztalataim alapjan a mehszaj allapota nem feltetlenul van szoros kapcsolatban a szules varhato idejevel.

Nekem pl 3000-es, azaz teljesen zart volt a mehszajam akkor, amikor a magztviz elfolyasa utan a korhazban megneztek, a 6 oraval megszultem.

Masodik gyereknel kb a 25. hettol nyilt, utolso heten 3 ujjnyira nyitott volt, majd vegul inditott szules volt, mert magatol nem tortent semmi...


Kitartas, de ez sajnos ilyen. Lehet, hogy ma este 10-kor mar babazni fogsz, lehet, hogy egy het mulva sem.

2018. márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Azt mondták 41. héten megindítják. Remélem nem kell beavatkozni, de a lényeg hogy minden rendben legyen!

2018. márc. 20. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!