Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor mennyi idős terhes...

Most akkor mennyi idős terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Vannak dolgok amiket nagyon nem értek.

Jan 17-e körül jött meg utoljára.

Nem emlékszem pontosan.


Márc.14-én teszteltem pozitivat.

Marc.16-an mentem orvoshoz pesten ahol jan.17-et iratattam be utolso mensimnek.

Mensi szerint 8 +2-t irtak a papiromra.

Biometriai adatok szerint viszont 8+5-t...

Ez volt marc.14-en..


Tegnap (marc.19)elmentem a sajat videki dokimhoz aki meghallgatatta velem a szivdobogasat :)

Dokim szerint 8 het vege 9 elejen jarok.. Oktober 30-at irt a szules varhato idopontjanak...holott a kalkulatorok szerint oktober 21.-et ir..


2018. márc. 20. 18:10
 1/6 A kérdező kommentje:

Elvileg a legelso (pesti)uh adatok alapjan 9+2 vagyok

A mensi szerint (ami csak egy saccolt datum)8+6..

A sajat dokim meg meg jobban elcsusztatta..

2018. márc. 20. 18:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig valtozik nekem is hol egy hettel elobb hol egy hettel kesobb vagyok uh szerint. Az meg,hogy mikorra vagy kiirva nem szent iras.

En tovabbra is az utolso menstruacio elso napjatol szamolom inkabb :D

2018. márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pontosan ugyanúgy január 17-én jött meg utoljára, holnap töltöm be a 9. hetet. Utoljára körülbelül 2 és fél hete voltam uh-n, szóval az akkori méretek nem annyira mérvadóak, holnap lesz a következő.
2018. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Holnap akkor mindenkepp ird meg neked mit mondtak kettes! 😊
2018. márc. 20. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Hány naposak a ciklusaid?


Mert pl nekem hiába 26+3 napos a terhességem, tudom, hogy nem. 14. Napon, hanem a 9-en fogannt a baba,...

Így vannak elterések pl méretben..de a szülés dátumát mégsem módosították, megtartottuk a mensi szerintit.


A lényge úgyis a 12. Heti UH lesz, akkor szoktak módosítani a kiírt dátumon, ha szükséges.


Mivel nem tudod mikor menstruáltál utoljára, így kicsit bizonytalan a terhesség kora..nem csak neked.. ;)

2018. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha jol latom, akkor nagyjabol ugyanaz jott ki ultrahang alapjan is mindket orvosnal, mint a mensi szerint.

Mensi szerint ma vagy 9 hetes, a te dokid id gyakorlatilag ezt mondta (8 het vege, 9 eleje), a mult heten pedig 3 nappal mindtak tobbet.

Hidd el, ennyi kulonbsegnek semmi jelentosege nincs. Siman lehetett par nappal korabban a peteeresed es azert latszott nagyobbnak a baba, az is lehet, hogy a meres nem volt tepjesen pontos, esetleg a tegnapi meres nem. Ilyen idos korban 1mm az embrio mereteben (ulomagassag) 1 napot jelent kb.

Nyugodtan szamolhatsz a mensi szerinti korral, majd a 12 het kornyeken pontisitjak ultrahangon. Az genetikai vizsgalat, ott nagyon pontosan szoktak merni, arra jobban lehet alapizni. A korai ultrahangoknak az a lenyege, hogy

- van-e terhesseg

- mehen belul van-e

- elo terhesseg, azaz van-e szivhang

Ha nagyjabol egyezik a az embrio merete a mensi szerinti korral, az tokeletes es ebbe par napos, de meg egy hetes elteres is belefer. Ha ettol tobb az elteres, akkor erdemes vele foglalkozni, hogy nehogy rossz idopontra legyen kiadva a datum a 12. uh-ra, mert annak 11-14 het kozott kell lennie es nem a mensi szerint, hanem a baba merete szerint.

De nalad ez rendben van.

Igazabol minden rendben van. :)


A szules varhato idopontja hivatalosan (mensi szerint) oktober 24 lenne, akkor toltod a 40 hetet. Gondolom az oktober 21 mar a meret szerinti, amikor 3 nappal nagyobbnak lattak az embriot.

Az oktober 30 sehogy nem jon ki, lehet, hogy csak elnezte az orvosod.

Majd ezt kerdezd meg tole, ha a 12. heti uh-n is kb akkora lesz a baba, mint a mensi szerint kellene es az orvos tovabbra is tartja magat az oktober 30-hoz, akkor nyugodtan kerdezd meg, hogy hogy jott az ki neki.

Bar az sem nagy elteres, jelentosege pedig nem sok, mert a babak nem igen foglalkoznak a naptarral, maguktol indulnak meg optimalis esetben.

Gratulalok!

2018. márc. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!