Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki nem...

Van itt olyan kismama aki nem kapott a nőgyógyászától papírt higy a háziorvos táppénzre vehesse?

Figyelt kérdés
3.-ától akarok táppénzre menni de csak 13.-án megyek a nőgyógyászhoz akkor tudok olyan papírt kérni.takarítónő vagyok egy pékségben és ipari vegyszerekkel kell dolgoznom+ a hatos létrán állni amikor csempét mosok.ugye azt nem csinálhatja meg a nögyógyász hogy nem ad ilyen papírt?14 hetes kismama
2018. márc. 21. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
A táppénz az keresőképtelenséget jelent, végre egy orvos amelyik nem akar táppénzt csalni. Ilyenkor az a teendő, hogy ha az üzemorvos úgy látja , hogy veszélyes a terhességre a munkád, akkor ad könnyített munkát. Amit leírtál az nem veszélyes a terhességre egyébként megsúgom.
2018. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ki fogja adni, nekem is kiadta. Igaz előtte volt két császármetszésem és 12 napig feküdtem kórházba hematoma miatt. De elég volt annyit mondani, hogy nehéz fizikai munkát végzek.
2018. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
És már kaptam is a papírt. non pot-ra. Egyébként nem értem, miért fáj az másoknak ha a kismama a baba érdekében táppénzre megy.
2018. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan kapsz majd táppénzes papírt tőle, de ennyire visszamenőleg nem lehet kiírni. Ha még ugyanazok a TB szabályok érvényesek amiket ismerek, akkor hivatalosan és szabályosan indokolt esetben keresőképtelenséget maximum 5 napra visszamenőleg állapíthat meg a háziorvos, így ha harmadikától szeretnéd a táppénzt,akkor 8-án legkésőbb már a javaslattal a háziorvosnál kell lenned. 13-ai papírral nem fog még ennél is később avagy aznap téged harmadikától táppénzre venni a háziorvos,lévén nem törvényes és nemigen szoktak jófejségből szabályt szegni, ők sem szeretnék megütni a bokájukat. Ha nem megoldható előbb, akkor még aznap, 13-án vidd el a javaslatot neki és ha indokoltnak találja, akkor április 8 vagy 9-től táppénzre vesz, de harmadikától akkor már nem fog. Ha azt szeretnéd, intézd előbb.
2018. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a doki hogy 1 hónapom van hogy a papírt odaadjam neki
2018. márc. 21. 11:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi idő, amíg oda lehet adni, de én nem is ezt mondtam, hanem azt, hogy mennyi időre visszamenőleg lehet megállapítani a keresőképtelenséget. Ha te 13-án mész orvoshoz, nőgyógyászhoz, ő nem fog neked javaslatot adni hogy 3-tól legyél táppénzen, mert maximum 5 napra visszamenőleg lehet (szakorvosnak és háziorvosnak is).Így az lehet, hogy leadni ráérsz később, de a lényege annak amit próbálok elmagyarázni, hogy 13-án már nem tudsz 10 napra visszamenőleg táppénzt kérni, mert csak 5-re lehet. Így lehet, hogy ráérsz bevinni a háziorvosnak később is, de a javaslatodon akkor sem lesz harmadikától írva, ha csak 13-án mész orvoshoz. Így érthető?
2018. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem zavartalak össze, ahogy visszaolvasom én is eléggé összekutyultam a mondandóm. A lényeg, hogy a nőgyógyász 13-án már csak 5 napra visszamenőlegesen adhat javaslatot keresőképtelenségre(azt is indokolt esetben), azt, hogy aztán evvel utána mit és mennyi ideig lehet intézni, már nem tudom, de nem is lényeges.
2018. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

No, hogy ne csak a számat tépjem, megkerestem és belinkelem neked a hivatalos (Államkincstár) honlapjáról származó hatályos szabályozást:

"Van-e lehetőség a keresőképtelenség visszamenőleges igazolására?

Indokolt esetben lehetőség van a keresőképtelenség kezdő napjának visszamenőleges megállapítására is.

A keresőképtelenség visszamenőleges igazolására jogosult:

A háziorvos, házi gyermekorvos, kezelőorvos a vizsgálatra való jelentkezés időpontjától eltérően, legfeljebb 5 napra visszamenőleg.

Az első és másodfokon eljáró orvosszakértői szerv orvosa kivételesen indokolt esetben visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra állapíthatja meg a biztosított keresőképtelenségét. "

2018. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom orvosszakértői szerv nem kerül bevonásra az esetedben, így rád az 5 nap vonatkozik.
2018. márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Fentebb jól irták, csak 5 napra visszamenőleg tud kiirni a doki. Azt tudod tenni ha mindenkèpp 3-tól táppènzen akarsz már lenni de csak 13-án mèsz dokihoz hogy a háziorvossal megbeszèled hogy ő kiirna-e (akár 8-as kóddal) táppènzre addig is, ès majd viszed neki a papirt. Amúgy nem szoktak ezen pattogni a nőgyógyászok és simán kiadják a javaslatos papirt a táppènzhez, de hallottam már olyat aki nem adta ki. Jobb lenne előbb utánakèrdezni mielőtt eltervezed hogy hpgy mész táppènzre.
2018. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!