Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Testvérek egy időben terhesek....

Testvérek egy időben terhesek. Jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
2018. márc. 27. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha egyik se azért vágott bele a dologba, mert a testvére gyereket vár, akkor szerintem jó. Tudnak egymásnak segíteni, együtt nőhetnek fel a gyerekek, stb...
2018. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Mi tesómnak 2,5 hónapja különbséggel szültünk. Jó mert segítünk egymásnak együtt nőnek fel a gyerekek.
2018. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jo, ha nem versenges lesz a vege.
2018. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ milyen a testvéri kapcsolat.nálunk egy hónap különbséggel szültek a nővéreim és semmi konfliktus/versengés nem bopt Köztük!
2018. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az unokatesommal szültem két hónap különbséggel, néha jó, néha rossz.
2018. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően jó szerintem, ha jó a viszony. Mindig lesz miről beszélgetni, a gyerekek később jó barátok lehetnek, lehet szoros kapcsolatot tartani.

Rosszabb oldala akkor lehet ha a család nem túl jó, tehát pl. a nagyszülők folyton egymáshoz hasonlítgatják az unokákat, esetleg többször az egyik rovására. Pl. nézd Gizike már tudja ezt stb. Ha viszont ez a versengés nincs akkor minden nagyon jó sztem.

2018. márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem praktikusabb, ha mondjuk 4-5 hónap van a gyerkőcök között - főleg ha első babák. Mert így aki későbbre várja, tud egy kicsit segíteni annak aki előrehaladottabb, amikor az első megszületett, akkor a másik megtanulhatja, látja, mit hogyan, és nem utolsó sorban örökölhetik egymástól a ruhákat. :)


de az is vicces, ha egyszerre szülnek, igazából mindkettőnek van előnye. :)


Kérdező, nálatok ez a szitu, vagy hogyan jutott eszedbe?

2018. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, vagyis. Tesóm várandós, és mi is párommal rajta vagyunk az ügyön.
2018. márc. 27. 22:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Alig két hónap van az én és húgom kisfia közt. Jó dolog, sokat segítünk egymásnak, egy csomó helyre együtt járunk. Hát a fiúk egyelőre még inkább veszélyesek egymásra, mint eljátszanának, de ismerik egymást és ha már nem a gyűrhető plüssmacit fogják látni egymásban biztos jól meglesznek.
2018. márc. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem testvéremmel hanem két másik barátnőmmel voltunk terhesek nagyjából egy időben. Tök jó volt, folyamatosan tartottuk a kapcsolatot és konzultáltunk babaügyben, mivel mindenkinek első babája volt. :) Nehéz napokban is támaszt nyújtottunk és biztattuk egymást.
2018. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!