Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes kismama vagyok....

9 hetes kismama vagyok. Tegnap nagyon fajt a torkom. Vettem be 1 szem algopirint, ittam sok teat, es szopogattam torok fertotlenitot. Ma mar jol vagyok. Mar nem igazan faj a torkom. Akkor mostmar minden ok? Nem kell aggodnom?

Figyelt kérdés
Nem voltam lazas.A kozerzetem kicsit rossz meg de ennyi.Nem voltam dokinal.Elmenjek meg?Nem lehet igy baja a babanak?
2008. okt. 29. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy fáj a torkod, nem lesz baja a babának, de az első trimeszterben nagyon nem szabad gyógyszert bevenni, még Algopirint se! A torokfertőtlenítőben is lehet olyan dolog, ami árt a babának.

Remélem, nem csináltál bajt, de legközelebb, ha ilyen van, kérdezd meg az orvost, mit javasol!

2008. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1 algopirint vettem be.A torokferotlenitore azt mondta a gyogyszertaros hogy attol nem lesz baja a babanak.
2008. okt. 29. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! A megfázástól bizti nem lesz bajotok, de ezentúl gyógyszert magadtól ne vegyél be. Én sose nyúlok úgy gyógyszerhez, még homeopátiás szerhez sem, hogy előtte ne olvassam el a tájékoztatót, ne kérdezzem meg itt, hogy valaki szedett-e ilyen gyógyszert terheség alatt, és a neten jó alaposan utánna ne nézzek javasolt-e terhesség alatt. Ja és ha nincs kerek perec leírva, hogy lehet akkor ott a védőnő vagy a doki!

És ha nem vagyok még így sem bizti a dolgomban, akkor inkább nem veszek be semmit.

Szóval légy óvatos, legalábbis szerintem!

Boldog babavárást: 32 hetes kismama

2008. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Algopyrint sem az első 3 , sem pedig az utolsó 3 trimeszterben NEM szabad bevenni.

1 szemtől mondjuk nem lesz bajod, de hanyagold

2008. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,ha még 1 szem is volt,igaz a babának nem lesz tőle semmi baja de ne szedj többet.Főleg az első harmadban nem szabad semmit szedni.Különben minden gyógyszer tájékoztatón rajta van hogy terhesség esetén a tabletta szedése kerülendő.

8 hetes pocakos

2008. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha megint fájna a torkod akkor tantum verdét vegyél patikában (ha nem azt kaptál most), mert azt lehet pocakosoknak is.

További jó babavárást!!

3 hós kisfiú anyukája

2008. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a háziorvosom, hogy algopyrint terhesen bármikor be lehet venni, és szoptatás alatt is. Sőt ha jobban érzem magam tőle akkor inkább vegyem be mint szenvedjek, mert az többet árt a babának (mondjuk én fejfájásra vettem be) Szerintem ha megint rosszabbul vagy, próbálkozz a fél tablettával, hátha már az is segít. Nem lesz semmi baja a babádnak. Pihenj, az a legjobb. :-) 34 hetes kismami
2008. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Algopirint vehetsz be!!!! Nekem maga a nőgyógyász írta fel. Ráadásul még a kórházban is kaptam és azt mondták nyugodtan lehet szedni. Persze nem indokolatlanul zsák számra. Én nagyon fejfájós vagyok, migrénes és többször is vettem be Algopirint a babám jól van egészséges. Ceizel Endre szerint a forgalomban lévő összes gyógyszert számbavéve nagyon kevés azon gyógyszerek száma ami valóban ártalmas a babákra.
2008. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!