Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti a helyünkben mikor vállalná...

Ti a helyünkben mikor vállalnátok a harmadik babát?

Figyelt kérdés

35 és 38 éves házaspár vagyunk, a kisfiunk 5 éves, a kislányunk 3 éves. A megismerkedésünk óta 3 gyermekben gondolkodunk. A körülményeink nagyon stabilak.

Röviden: az egyik budai kerületben élünk. Ebben az évben kezdtünk építkezni, az új házunkba várhatóan jövő tavasz végén, nyár elején tudunk beköltözni.

Mindkettőnknek stabil munkahelyünk van, a kettőnk bevétele közel 700 ezer forint. Ha minden igaz, a férjem most ősszel lépni fog feljebb, kb. 100 ezer forinttal fog többet hazahozni, az én fizum 400 ezer, a férjem szintén 400 körül fog keresni.

Az eredeti tervünk az volt, hogy jövőre kezdünk próbálkozni a babával, miután beköltözünk az új házba (a házat egyébként alapból 3 gyermekre terveztettük, mindegyiknek külön szobával).

Most elgondolkodtam, hogy a jelenlegi lakhatási körülményeink is abszolút alkalmasak lennének a kisbaba fogadására, egy nagy 75 m2-es lakásban lakunk nagyon közel az ovihoz, bölcsihez, munkahelyekhez. A házunkat Budapest agglomerációjában építjük, közel még mindig, de azért nem 10 perc útra. Talán nekem könnyebb lenne a várandósságom, ha még itt ebben a lakásban esnék teherbe, és a kiköltözésünkig meg is születne a baba: nagy pocakkal csak a 10 percre lévő oviba, bölcsibe kellene vinnem a gyerekeket, nem kellene 20-30 percet autóznunk. Ha esetleg veszélyeztetettként itthon kellene lennem (a fiammal veszélyeztetett voltam, bár a kislányommal nem), nem kellene messzebbről hoznom-vinnem Őket, délután könnyen Értük tudnék menni.

Most úgy érzem, egyedül csak az az érv szól a jövő évi babavállalás mellett, hogy a kisbaba már az új házba szülessen, ne kelljen babával költözködnünk. De még ez sem ismeretlen szituáció, hiszen a fiunk féléves volt, amikor elkészült 5 éve a lakásunk (előtte albiban laktunk), és a babával költöztünk, nem volt ördöngős feladat.

A munkahelyem visszavár, nagyon családbarát.

Talán nem is biztos, hogy jövőre azonnal jönne a baba.

Ja, még annyit, hogy érzelmileg, idegileg készen állunk a harmadik kisbaba vállalására, nagyon kiegyensúlyozottan élünk, a gyerekeink nagyon várják a kistesót, Ők kifejezetten boldogak lennének, bár nyilván nem Nekik szülném.

Ti megvárnátok a jövő tavaszt, vagy elkezdenétek most próbálkozni?


2018. ápr. 9. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
A helyezekben elkezdenék próbálkozni, ki tudja, mikorra jön össze a baba.
2018. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Direktbe nem próbálkoznŕk de nem tennék ellene,jöjjön ha jönni akar.

(első babával voltunk így,ideális körülmenyek de költözés után felujitás közben stb. Jönni akart,3 hónapban megfogant,nem bánjuk,lassan megszületik.Igy jött magától,görcsölés nélkül.Lehet ha várunk amig kész a ház utána nem jött volna ilyen hamar ha már direktbe tervezve van)

2018. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Te ezt már egészen átgondoltad, kinek a rábólintása hiányzik igazán?
2018. ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem kezdjétek el. Nem bunkó akarok lenni, de nem lesztek már fiatalabbak és a kor előrehaladtával már veszélyesebb lehet a terhesség. A költözés meg nem hiszem, hogy egy újszülöttnek nagy probléma lenne, ha sor kerül rá.
2018. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak az a kérdésem ha a fizetesed kiesik, attól az építkezés befejezodik? Ha igen, akkor hajrá, ha a férjed is így gondolja. Ha nem, én várnék. De ugye nem vagyok a helyedben.
2018. ápr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A korotok miatt próbálkoznék, ha esetleg nehezebben jön össze, ne közel a 40-hez szülj.


"Direktbe nem próbálkoznék de nem tennék ellene" - bocs 2-es, nem kötekedésből, de a nem védekezés az nem egyenlő a próbálkozással? Vagy akkor neked mi a próbálkozás?

2018. ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Nekem a próbálkozás amikor direktbe olyan napokon lettünk volna együtt amikor esélyes a baba.

Persze nem vedekezés az hogy kevésbé eselyes napokon együtt lenni.

2018. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%

Minek írsz fölös naplót?!

Végig se olvastam, rettentő unalmas.

2018. ápr. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a megerősítést, a saját tapasztalat is nagyon jól jött.

Tudod, 8-as, sokszor jó, ha az ember kiírja magából a gondolatait, mert amíg csak a fejében kavarognak, nem állnak össze egy egységgé, amint leírja azokat, rendszerezi, és könnyebb a döntés is. Én ezt tettem ebben a kérdésemben. Talán nem kell érte bocsánatot kérnem tőled. Egyébként a frusztráció levezetésére is szokták ajánlani, hogy add ki magadból, akár úgyis, hogy kiírod, ahogy én is tettem.

8-as, szerintem neked savanyú a szőlő. De ezt ne más vadidegen embereken vezesd le!

2018. ápr. 10. 08:55
 10/10 anonim válasza:

Szerintem nem szabad várni egy percet sem.

Valahogy ezt nem mi döntjük el. Mi csak a valószínűségnek a "potméterét" tudjuk tologatni.

És olyat még nem láttam, hogy: "Jajj, de kár, hogy ilyen hamar jött ez a baba"


A fizutokat meg irigylem :)

Ja a 2 gyereket is :D


Sok szerencsét!

2018. ápr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!