Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 50 kg-mal induló terhességnél...

50 kg-mal induló terhességnél ha odafigyelek az egészséges étkezésre, előfordulhat, hogy csak pár kg-ot hízok?

Figyelt kérdés

Amennyiben zöldség gyümölcs,fehérje alapon étkezem többnyire akkor végigvihetem a terhességet pár kg hízással, 5-6al ? És ez szülés után könnyen lemegy?

Első szülés lenne és 23 éves vagyok.

(Fontos a baba egészsége is mielőtt bárki megkövezne)


2018. ápr. 16. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Én egészségesen étkeztem inzulinrezisztencia miatt, 53 kg-ról indultam, mégis feljött 17 kg. Ez alkati kérdés is.

Szülés után rögtön lement a fele, 8,5 kg, most 3 héttel utána még 6 kg van rajtam, de a hasam már teljesen visszahúzódott. Egy csík sem lett rajta, ez a 6 kg szerintem a mellemen van (szoptatok) és a combomon/fenekemen maradt, de ott nem is árt nekem egy kis felesleg :)

2018. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A szénhidrát nélkülözhetetlen a baba fejlődéséhez, abból egyél legalább napi 160 grammot. Nekem a 160 g-os diétát kellett tartanom a terhesség alatt, 8 kilót híztam, de szülés után 10-zel voltam könnyebb, magyarul fogytam terhesség alatt, a baba 3500 g volt, egészséges husi kisfiú. A szülés maga nem ettől lesz könnyebb, hanem hogy milyen a genetikád, mennyire tágulsz, mennyire termelődnek a szülést segítő hormonok, mennyire távolodnak elna csípőcsontjaid, ezeket nem tudod diétával befolyásolni.
2018. ápr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok mindentől függ.

Kivitelezhető abszolút én pl. most tartok 5kg-nál 35 hetesen. 24 éves vagyok 168cm magas átlagos testalkattal. Ilyen az alkatom, nem hánytam az elején egyszer sem, nem vizesedem egyáltalán (lekopogom), diétát sem tartok és nem tornázom direktbe. Van aki felszed 15 kg-t csak azért mert nagyon vizesedik + a baba, cicik stb. Az, hogy figyelsz arra mit eszel még nem garancia az 5-6 kg-ra sajnos. A jó hír hogy a vizesedés pl. a szülés után szinte azonnal lemegy de pl. ha kettő (vagy több) helyett zabál az ember és feljön 25 kg na az nem fog lemenni szülés után.

2018. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez alkati kérdés, úgy egyél ahogy eddig is. Ilyenkor nem szabad drasztikusan étrendet váltani. Sokan, azt hiszik hogy attól hogy terhesek, fel kell hizlalnuk magukat. Az igazság azonban az, hogy a terhességben mindössze 200 Kcal - val kell többet enni, ez egy szelet kenyérnek felel meg.


Egyébként én például a szoptatással fogytam. 63 kg lettem terhes, 72-vel szültem, egy hét után 65 voltam, majd két év szoptatás után, most 48 kg vagyok. Csontváznak nézek ki mert 170 cm magas vagyok. Egyébként egész életemben nagyon hízékony voltam azt a 63 kg-ot nehéz volt tartani ( de annál több sosem voltam )


Van például egy barátnőm, ő 40 kg-ot hízott az első terhességében, és nem is tudta lefogyni, most újra terhes , tehát most kb 100 kilósan indul neki, de tegnap is a McDonald's ban evett. Én azért nem értem.

2018. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha szénhidrátot nem akarsz enni, akkor máris ártasz a baba egészségének, meg a sajátodnak is.

Ha normálisan eszel, akkor nem fogsz irreálisan hízni, úgyhogy ennyire nem kell ezen parázni.

2018. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Én 64ről indultam, zabáltam össze mindent gondolkodás nélkül, mégis csak 6kg-ot híztam, 1 hónappal a szülés után 63 voltam.

Barátnőm tőlem kevesebb volt, odafigyelt az étkezésre, terhesvitamint szedett, az utolsó hónapokat kórházban töltötte mert rohamosan hízott, +40kg-mal lett vége a terhességnek, 5 éve szült, csak kb 20-at tudott leadni

2018. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak mértékkel kell enni nem megvonni a szervezettől főleg hogy a babának szüksége van minden tápanyagra(nem a csipszre gondolok :D)

Én 48ról 62re hiztam.egy év után ujra 48 vagyok.várandósság alatt ugyanúgy ettem mint előtte,csak a kávé volt koffeinmentes ezen kívül nem változtattam.

Szerintem a mértékletességet kell betartani.amúgy meg hajlam kérdése is....

2018. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon-nagyon egészségtelenül étkeztem. Pontosabban ettem sok gyümölcsöt-zöldséget is, de volt sok-sok nasi, süti, és összevissza, ami épp eszembe jutott .

Mégis 55 kg-mal estem teherbe, és 63-mal mentem szülni.


Alkat kérdése nagyon.

2018. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én végig diétáztam,edzettem napi 30-40percet,de a gyümölcsök miatt (gyümölcscukor)30kg feljött.Igy utólag nem csodálkozom,naponta megettem egy fél dinnyét :D nálunk minden nő sokat hízott,ilyen “fajták” vagyunk,barátnőm össze vissza evett mindent a nap minden szakában és összesen 8kilot hízott :/ a 160gr-os diéta szerintem is jo,2honapig csináltam és egy dekát sem hiztam ezidő alatt
2018. ápr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha figyelsz az étkezésre és minden rendben nálad (nem vagy cukros stb.), akkor max a víz miatt mutathat többet a mérleg! A szénhidrátra szükség van mértékkel. Mozogtam napi 5 alkalommal ettem, egészségesen (időnként 1 fagyi lecsúszott, de nem rendszeresen) 54 kilóval estem teherbe, 60 voltam mind a két alkalommal a végén. 53-54 kilóval lapos hassal jöttem haza :)
2018. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!