Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki semmit nem szed az...

Ha valaki semmit nem szed az egész terhessége alatt, akkor nem is lehet egészséges gyereke?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel ezt a kérdést, mert terhesvitaminról szóló kérdéseknél csomó válaszban írják, hogy nyugi, valaki nem szed semmit (csak folsavat, vasat, magnéziumot) és mégis egészséges lesz a babája. Na már most, ha valaki szed vasat, folsavat, magnéziumot, akkor szerintem nem nagyon igaz rá, hogy semmit nem szed. :D Szóval, ha valaki semmit nem szed, tehát ugyanúgy él, mint előtte, nem vesz be se magnéziumot, se folsavat, se vas tablettát, se nem tudom mit, akkor nem lesz egészséges a gyereke? Visszamaradott lesz és beteges? Vagy micsoda?
2017. dec. 13. 15:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

De, természetesen lehet egészséges gyereke.

A vitaminok csökkentik valamelyest a kockázatokat, ennyi.

2017. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Én talán a folsavbol is csak pár szemet vettem be még az elején. utálom a tömjük magunknak a sok sz&rt mert ugy lesz egészséges a pici mert hát a gyümölcs,zöldség sem olyan mint 40 évvel ezelőtt öreganyáink korába. Na akkor csak ugy megjegyzem vitamin nélkül is köszönjük szépen makk egészségesek vagyunk a picivel .
2017. dec. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Én 5 hetesen voltam először dokinál. Akkor javasolta, hogy szedjek mindent.

De mivel alapból nem szoktam semmit szedni, így legtöbbször el is felejtettem. A terhesvitamint külön utáltam, mert akkora bogyó volt, hogy alig bírtam lenyelni.

14 hetesen mentem először magándokihoz, az volt az első kérdésem, hogy muszáj ennyi szrt szedni? Azt mondta nem, a folsav volt fontos, az is az első 12 hétben, vasat nem érti, minek kellett, tök jó a vérképem, magnézium meg görcs esetén kell.


Szóval onnantól semmit nem szedtem, és abban a pár hétben is csak hébe-hóba.

A fiam 39+4 hétre született, tökéletesen egészségesen.

Most már 4,5 éves, alig beteges, teljesen egészséges, jó étvágyú nagyfiú.


Bőven elég, ha változatosan táplálkozol.

2017. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
En is csak vasat es folsavat szedtem mindket terhessegemnel, egeszsegesek a gyerekeim. Kulfoldon elek, itt nem is forszirozta az ilyen olyan vitaminkeszitmenyeket se orvos se vedono se senki.
2017. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
+ gyerekem van, mind egészséges és semmit nem szedtem. Nem is volt rá szükség a vérképem alapján
2017. dec. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Tudtommal pl. a folsav úgy működik, hogy HA a gyerek egyébként egy bizonyos rendellenességgel születne, akkor azt kivédi. Annyit nem tudsz bevinni táplálkozással, amennyit tablettával ehhez kell, ugyanakkor a nyitott gerinc sem túl gyakori, hál'Istennek, tehát jóval nagyobb eséllyel nem lesz baja, ha nem szeded és ha baja lesz, sem attól lesz, mert nem szedted, de ki akar kockáztatni.

A legtöbb vitamin, ásványi anyag egyébként rövid távon arra jó elsősorban, hogy a kismama szervezete ne "pukkanjon" nagyon le. Mert a végén még ott van a szülés és még egy-két év szoptatás. De - saját tapasztalatból kiindulva (nem ehettem tejterméket, ezért szedtem kalciumot, mégis csontritkulásom lett, aztán szedtem másfélét és helyrejött) - abból sem mindegy, hogy mit szedsz és melyiket melyikkel, hogy fel is szívódjon. Aztán az, hogy látszólag egészséges egy dolog, de hosszú távon ki tudja. Pl. vajon csináltak-e már olyan felmérést (ha egyáltalán ez megoldható lenne), hogy a jó fogazatú, azonos szájhigiéniájú és táplálkozású felnőttek anyukája szedett-e bármit terhesen vagy miképp táplálkozott? És itt megint az jön a képbe, hogy mivel az ember a legjobbat akarja a gyerekének, nem kockáztat. És ezt persze a reklámok jól ki is használják.

2017. dec. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

12 hetig szedtem elevitet meg folsavat. Onnantól magneziumot es vasat, heti pár szem.omega 3-at

Semmi baja a lányomnak.:)

2017. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem szedsz semmit, sőt nem eszel kaját se, akkor se lesz semmi baja, én mindent kihánytam egész terhesség alatt, a lányom nagyon egészségesnek tűnik, persze szülés után néztek neki is vérképet, semmi baj nem volt vele, az én vérképem lett rossz.
2017. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Az én anyukám egyik terhességénél sem szedett semmit, három egézséges gyereke van
2017. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Nekem azt mondta a nőgyógyászom, a baba képes venni az anya szervezetéből mindent, amire neki szüksége van (átlagos anyuka esetén, ahol nincs éhezés, betegségek...) A vitaminok arra jók, hogy az anya ne robbanjon le szülés után.
2017. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!