Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes vgyok most fogyott...

Ibolya84 kérdése:

10 hetes vgyok most fogyott el a vitaminom. Mennyire fontos a magzatvèdò vitamin? Volt aki nem is szedte, egèszsèges lett a baba?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 4. 05:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem fontos, ha amúgy egészségesen étkezel
2018. ápr. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Én nem szedtem a végéig,csak az elején,de mindent ettem.Nem voltam olyan nagyon rosszul hogy ne birjak enni
2018. ápr. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Fontos, de ha nem szeded az nem a világ vége. Én a hányinger miatt nem tudtam.. Engem jobban zavar a kérdésben, hogy azért nem szeded tovább, mert elfogyott - miért nem veszel? Remélem nem az a 6ezer forint hiányzik a kasszából, mert akkor lesznek ennél nagyobb gondjaitok is :////
2018. ápr. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem annyira a baba egészsége miatt kell szedni, hanem a sajátod miatt.


A baba elveszi ami kell ( ha van miből)


Én már az előző kérdésednél is válaszoltam, hogy a "terhesvitamin" mellett szedek kalciumot, magnéziumot vasat.

Egészségesen étkezem.

Minden nap eszem gyümölcsöt, zöldséget.

Eszem sajtot, vagy naturjoghurtot, minden nap 3-4 dl tejet iszom...stb


Mégis, ha 2 napig kihagyom a magnéziumot és calciumot, éjjel lábgörcsre kelek.

Így is verszegény vagyok( enyhén)


A baba fejlődéséhez rengeteg fogy ezekből a vitaminokból, ásványi sókból, nyomelemekből..


Pl 5 l vér helyett van 6,5 -7 l most a szervezetemben..

A baba csontjaihoz kell a Mg és Ca megfelelő mennyisége.

Ha nincs, akkor nem épül vissza a csontjaidba, később hamar számíthatsz majd a csontritkulásra.

Vagy a fogaid romlanak el terhesség alatt.


Pl ha eltörik a lábad, akkor is ezekből többet kell bevinni, hogy gyorsabban gyógyuljon.


Vas-folsav


Ha nincs elég, akkr vérszegény leszel, kevesebb hemoglobin lesz a véredben, ami az oxigénszállításért felel.

Magyarán szólva a véred kevesebb oxigént visz, kevesebb jutna a babának.

Fáradékonywbb leszel, a véredbek gyorsabban kell eljutnia a tüdőbe, hogy a megfelelő mennyiségű oxigént leszállítsa a babának.

Ebből magasabb pulzus, és vérnyomásprobléma is fakad..



Ezek persze az ismertebb tények.


Ha te biztosan tudod, hogy megfelelően táplálkozol, akkor nem kell aggódnod.

Jobb is..de anyagilag szerintem nagyon kevesen engedhetik keg maguknak az olyan minőségű étrendet, ami esetében ez megvalósul ( leginkább, hogy a boltokban kapható élelmiszerk többsége sajnos nem alkalmas erre( főleg nem télen, és ilyen korán tavasszal ( utóérlelt..stb)


A baba egészséges lesz..téged zsigerel ki..

2018. ápr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Ez nagyon szép, korrekt válasz volt 4-es! :-)
2018. ápr. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is amellett vagyok h azért szedek mert nekem kell, nem csak a babának. Én amúgy se eszek Meg mindent. Így nekem valószínűleg amúgy se kap meg a szervezetem minden szuksegeset, de én első babanal is szedtem szoptatás alatt is és most is másodiknál. A baba egészséges lehet vitaminok nélkül is de nem véletlen volt a régi mondás h egy gyerek egy fog... igen regen is megszülettek egészséges babák vitaminok nélkül is bár arról nem szól ez a dolog h azok nem jelentkeznek akik ugye nem lettek egészségesek vagy épp fejlődési rendellenesség miatt anno meghaltak meg szulest követően vagy meg az anyaméhben. De ez mindenkinek a saját döntése. Dokid akire hallgatsz kérdezd meg o mit javasol.
2018. ápr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szedtem az elején, az első 18 hétbe.Nekem az orvosom mondta, hogy 18 hét után hagyjam abba.Mondjuk nem fogadtam szót neki, mert utána is minden másnap bekapkodtam:D
2018. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én szedtem végig mert valóban a baba tőled vonja el. Ha kihagytam pár napot rögtön megjelentek a fehér foltocskák a körmömön.
2018. ápr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

4es jól leírta !!!!

A sok bolond terjesztette el a hulyeséget,hogy jajjjjj nem szedtem semmit,megis egeszseges a gyerek....

En trimeszter vitamint szedek + napi 2magnerotot .

2018. ápr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

B11 folát a szervezetben nincs meg természetesen, azt be kell vinni, a folát hiánya okozozza az idegcsőzàródàsi rendellenességeket. De mire kiderül h terhes vagy már az végbe is ment...

0.4mg van a terhestablettàban pl. Vannak olyanok akiknek ebből atomsokkal több kell. 5mg ot szedtem 12 hetes koromig, most már elég a normális "adag" (18h) terhes vitamint szedek, meg plusz Calcium magnézium Vas -tablettát a pocakkeményedés miatt, ez mellett iszonyú mennyiség gyümölcsöt eszek, megvagyok halva ha nincs itthon. 600g kiwit ettem meg este csak úgy nasinak. :-)

2018. ápr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!