Kevés magzatvíz?

Figyelt kérdés
21 hetes terhes vagyok és a tegnapi uh-on azt mondta a doki, hogy az átlagosnál kevesebb a magzatvíz és menjek vissza pár nap múlva újra megnézi. Nagyon megijedtem. Van valakinek tapasztalata ebben hogy mi szokott lenni ennek a problémának az eredménye?

2018. ápr. 18. 08:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem jártam így,de azt tudom tanácsolni igyál minnél többet. Szénsavmentes ásványvíz lenne a legjobb .
2018. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szivárog; vagy a baba oldaláról is lehetnek pl. nyelési gondok.

De az is lehet, hogy rossz szögből nézte. Simán be lehet így nézni.

Kívánom, hogy az utóbbi legyen!

Ha esetleg szivárogna a víz, akkor sincs minden veszve! Hogy tudd a lehetőségeidet: az országban csak egy helyen, Pécsett végeznek magzatvíz pótlást, amellyel még sokáig lehet húzni.

A legjobbakat kívánom nektek!

2018. ápr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Egyébként érzed már a baba mozgását?
2018. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen egyre többször érzem már.
2018. ápr. 18. 09:39
 5/20 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen víz szivárgását jelző betétek.Próbálj szerezni párta nézd meg hátha szivárog.De én az 1-es válaszolóval értek egyet.Nem tudom mennyit iszol, de a napi 2-3 liter legyen meg.
2018. ápr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az orvos szerint az feltűnne ha szivárogna


Köszi az eddigi válaszolat, ha valaki tud meg segíteni kérem írjon meg

2018. ápr. 18. 10:30
 7/20 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnél kevés volt. Elsőnél kevesebb, másosiknál kevés. Ofi mennyi? Írta a doki? Ha nem, akkor ne izgulj, nem vészes.

Lehet, hogy épp benn volt a baba gyomrában/hólyagjában, és mikor legközelebb áész normális lesz. A magzatvíz mennyisége napszakonként is változik, és hetenként is, szóval első körben nem kell kétségbeesni.

Később; ha fájnak a baba mozgásai, ha a hasad kevéssé nő, olyan kicsike, akkor valószínű jóval kevesebb. Amíg van víz, addig jó. Én kaptam keringés javítókat, ittam rengeteget, de nem ért aokat. Nem tudták megmondani miért, valószínű a cukor, és az enyhén magas vérnyomás miatt elöbb öregedett a lepény, és nem ezlrt nem volt elég a víz. Hányas fokban érett a lepény?

2018. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ kicsit nyugodtabb lettem tőle. Ezek közül az adatok közül semmit nem írt a lapra csak mondta hogy MEH akarja egy jobb gépen nézni a méhlepényt és a Baba vese funkcióit


Az öregedő méhlepénnyel nem volt gondod? Időben születtél és a méretük normális volt?

2018. ápr. 18. 11:03
 9/20 A kérdező kommentje:
Bocsi most nézem hogy a telefonom pár szót átírt nem születtél hanem szültél és nem MEH hanem meg :)
2018. ápr. 18. 11:06
 10/20 anonim ***** válasza:

Nálam azért volt kevés a magzatvíz, mert a baba vizeletürítése bem volt megfelelő. A doki szerint a magzatvíz jó része a baba vizelete, nekünk ez hiányzott. A magzat veséiben is volt tágulat, eleinte pici, aztán egyre nagyobb.

Végül 36 hétig húztuk, éretten, egészségesen született.

Egy kisebb urológiai műtétje volt, azóta egészséges, már 14 hónapos.

Nem ijesztgetni akarlak, sőt, hogy lásd, könnyen rendbehozható az esetleges urológiai probléma is.

Ja, nekem fiam van, náluk gyakoribb ez a fajta probléma, húgycsőszűkület.

2018. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!