Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vashiányra ti mit szedtek és...

Vashiányra ti mit szedtek és mennyit?

Figyelt kérdés

Utolsó terhesgondozáson az orvosom napi 1 Maltofer Fol rágótablettát írt fel, de én szemezek a Floradix Kräuterblut sziruppal is, mert az legalább természetes cucc. Viszont a tabletta 100 mg vasat, a szirupból pedig az ajánlott napi 20 ml csupán 15 mg vasat tartalmaz. És az van írva, hogy a napi adagot nem lehet túllépni. Aki mégis azt issza, elég belőle annyi, vagy többet szed?

Ezen kívül a múlt heti nőgyógyászati vizsgálaton azt mondta a doki, hogy sok a folyásom (23 hetes vagyok). Megjegyzem, hogy már tizedannyi sincs, mint egy hónapja volt, akkor tényleg dőlt belőlem, most csak cseppek vannak néha. Na és ott is kérdezte a doki, hogy szedek-e vasat. Ő meg azt mondta napi 2 db Maltofert ajánl.


2018. ápr. 22. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a 2.dik trimeszteres vérvétel után írta fel a vasat, mármint vérszegény lettél és azért?

Az 2.dik trimeszterbe lettem én is vérszegény.Azt mondta a doki, hogy ezt már lehet érezni, éreztem is magamon.Ezt a rágótablettát szedtem amit te is.A 3.dik vérvételre már majdnem normális lett a vérképem.Szerintem ne bíráld felül az orvost, csak tudja, hogy mit miért.Inkább próbálj vasban gazdagon táplálkozni, spenót(gyerekkorom óta csak terhesen ettem), májat se szerettem de védőnő mondta 10 naponta egy adag nem gáz.Arra figyelj, hogy ha vas dús kaját viszel be,olyat is egyél ami c vitaminban gazdag ,mert a c vitamin segíti a vas felszívódását.

Boldog babavárást.

2018. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is Maltofer Fol-t kaptam, 2x1 adagban.
2018. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Neo Ferro Folgammát kaptam abból napi 1-et szedek. 32hkm
2018. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!