Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedtek/szedtetek-e terhessége...

Szedtek/szedtetek-e terhességetek alatt magnéziumot? Milyen okkal, milyen dózisban, melyik fajtát, és a terhesség hányadik hetéig.

Figyelt kérdés
magnézium, terhesség
2018. jan. 5. 17:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim rutinból adja a 2*2 kapszula (összesen 2400 mg/nap) magnézium citrátot. Egyes terhességemben 37. hétig szedtem, az ikerterhességemben a császár előttig végig (38 hét + néhány napig szedtem). Front esetén 3*2-t is szedtem a javaslatára.
2018. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Magne b6-al kezdtem de 3x2 se ért semmit. Így aztán vettem magnesium citricit (amit vegul megtudtam h receptre íratható és úgy még annál is olcsóbb) ebből elég napi 1-2 szem mert nagyon jo felszívódású ,mint pl a magnerot és a magnosolv.

Azért szedem ,h ne keményedjek és görcsöljek,meg kis mertekben megelozi a koraszules lehetoseget.

Én most vagyok 30hetes ,az orvos azt mondta hagyjam abba vagy csak 2 naponta 1 szemet szedjek a 37.héttől mert nehezítHET a szülésen.

2018. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
8. héttől magnerotot, mert húzó érzésem volt. Akkor 3×1-et. Aztán 14 héttől habár panaszom nem volt, felemeltük 3×2-re. Ezt végig kell szednem. De eb hármas ikrekkel vagyok terhes. Kórházban próbáltuk a magnesium citricit vagy hogyan kell írni, de nem vált be. Keményedtem, Úgy hogy kiderült, hogy mégsem panaszmentesen szedtem a magnerotot. Úgyhogy az én bánatomra és a kórház örömére vesszük a gyógyszertárban saját költségen...
2018. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Na igen a megnesium citrici is se valik be mindenkinek.:(

Pedig eleg jo arba van.

Amikor elfogyott hetvegere en nagyon szenvedtem , akkor magnerotot talaltam itthon de nekem meg az nem volt jó.

Sztem tapasztald ki kerdezo de semmikepp se magne b6ot szedj

2018. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességem előtt durva szivritmuszavarom volt magnézium hiány miatt. Magnosolvot ittam 2 naponta miután helyrejött. 5 hetes terhesen görcsölt a hasam és olvastam, hogy magnézium ajánlott. Úgyhogy terhesen 36 hetes korig napi 1 tasakkal ittam.
2018. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

A kezdetektől fogva nagyon görcsölök, 11 hetesen be is véreztem, és majdnem elvetéltem miatta.

Először 3×2 MagneB6-tal kezdtem, majd jött hozzá No-spa.

Miután nem használt a Magnosolv-ot kezdtem el inni, de hasmenést csinált.

Most Magnesi citricii-t szedek általában 3×2-t, ha görcsösebb napom van, akkor 3×3-at. Így most nincs gond.

2018. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Húúúú, nagyon köszi a válaszaitokat, nagyon sokat segítettetek. Jöhet még tapasztalat. Kellemes babavárást mindnyájatoknak.
2018. jan. 5. 18:17
 8/14 anonim ***** válasza:
Magne b6, lábzsibbadas és lábgorcs ellen :D nem emlékszem mettol azt tudom h a 36. Héttől már nem kellett
2018. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Az elején magneb6-ot szedtem, annak az az elônye, h a b-vitamin az émelygésre is jó, aztân amikor elkezdtek felszaladni a kilók, magnerotra váltottam. Azt mondta a dokim, nagyon jó. 36. hétig szedtem. Teljesen panaszmentes, görcsmentes volt a terhességem, de nem tudom, mennyire tudható ez be a fentieknek.
2018. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Kezdetben magneb6-ot, magnesii citrici (így írják?) és magnerotot, de marokszám sem enyhítettek a görcsökön, húzódáson, éjjeli lábikrafájdalmon.

Utána rátaláltam a magnosolvra, az végre hatott. Napi 1-2 tasak. Ha kimaradt, rögtön panaszom volt. 38. hét közepén spontán burokrepedéssel szültem, akkor még nem hagytam abba, csak terveztem.

2018. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!