Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált (vagy bármilyen...

Kombinált (vagy bármilyen más) teszt igen vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
Ki csináltatott, és ki nem csináltatott valamilyen plusz tesztet a genetikai uh-ok mellett? Miért?

#kombinált teszt #intergált teszt
2018. ápr. 24. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Első kettővel nem cs
2018. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én csak genetikai uh-ra mentem.A vérvételt azért nem kértem,mert a tájékoztató alapján amit kaptam,csak arra jó,hogy lehúzzák az embert 12 ezer forinttal.Egy arányszámot ad,és nagy betűkkel leírják,hogy felelősséget nem vállalnak az eredményért.Akkor kérdem: Mi értelme? Ha a genetikai uh-n találtak volna valamit,akkor természetesen további vizsgálatokra mentem volna,de olyanra ami megbízható.
2018. ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első kettővel nem csináltattam, mert minden rendben volt, fiatal is voltam, szülésnél 25/26 éves. Most várom a harmadikat, vele se tervezek semmit, hade vmi nem.stimmel, a prenateszten gondolkodnék el, mert az poz, vagy neg, nem pedig egy arányszám, mint a,kombinált teszt. Most 28 éves vagyok. De egyébként nem tudom, hogy mit csinálnék, ha beteg....
2018. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elsővel nem csináltattam, azért, amit írnak előttem is. Arányszám csak, semmi nem derül ki belőle. Úgy voltam vele, hogy ha az UH jó, akkor nem kell. Az jó lett, nem volt semmi baj, egészséges lányom van.

Most a másodiknál lesz kombinált teszt. Egyrészt, az elsőnél 26 éves voltam, most már elmúltam 30, nagyobb a rizikó. Másrészt, toxémia szűrést kell csináltatnom majd a 12. héten az istenhegyin, és azt csak kombinált teszttel együtt végzik el. (Első terhességem végén nem alakult ki toxémia, de gyanús volt, emiatt kell a szűrés)

2018. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Csináltattam, szerintem tök alap, illetve nem akartam amniot, ha nem nagyon muszáj, ha rossz arányszámot kaptunk volna, akkor vagy prena, nifty vagy amnio. De szerencsére minden jó lett. Ja és itt ahol én lakom, Bp., a nödoki és a védőnő is abszolút ajánlotta a kombinált tesztet.
2018. ápr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Igen.


Kombi tesztet.


Nem akartam kockáztatni a magzatvízvétellel feleslegesen.

Rossz arányszám alapján azt is megcsináltattam volna.

Prena, Nifty is szóbakerült, de egyébként semmi sem indokolta..

Sem életkor, sem kórelőzmény a családjainkban, így ezért nem éreztük, hogy 180-200e ft-ot kifizetnénk, ha nem indokolja a kombi sem.

2018. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Miért? Azért mert meg lehet kövezni, de nem maradt volna velünk beteg baba.

Így is lehet egy csomó oka, hogy baja lesz.. De már előre azzal a tudattal, hogy tutira nem lesz egészséges én nem vállalnám, és a férjem sem.

2018. ápr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Az első kettővel csak a 12 hetes genetikai UH volt. A harmadikkal 36 éves voltam csináltattunk kombinált tesztet a korom miatt,most 38 vagyok és megcsináltattuk a Nifty tesztet.
2018. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg se fordult a fejemben, hogy ne csináltassak kombinált tesztet... Azért, mert hogyha rossz eredményeket kapok, mentem volna tovább a méregdrága Prenatest-re, ahol konkrétan megmondják, hogy baj van. Engem is meg lehet kövezni, de mi sem tartottunk volna meg egy beteg babát :/
2018. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltattam kombinált tesztet, pont most voltam 12 hetin. Én már csak azért is megcsináltattam,hogy nyugodtabb legyek. Igaz, a korom nem indokolja(24 vagyok),de a párommal szerettük volna tudni, hogy egészséges kisbabánk lesz-e. Nem bántam meg és ha lesz második babám akkor is meg fogom csináltatni.
2018. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!