Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességed hányadik hetéig...

A terhességed hányadik hetéig dolgoztál? Milyen indokkal írnak ki az elejétől?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor kiderült a terhesség, rögtön táppénzre mentem, igaz ott nem is dolgozhatnak kismamák, a veszélyes (mérgező) anyagok miatt, de a nőgyógyász bármikor adhat olyan igazolást, amivel a háziorvos táppénzre vesz, ha nem érzed jól magad.
2010. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32-dik hétig. DE nekem semmi panaszom nem volt a terhességem alatt. Akkor is azért hagytam abba, mert nagyon meleg volt s napi 2 órát buszoztam.
2010. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a 36. hétig. Három hét múlva szültem. Nyugis irodai munka volt, végig dolgoztam.
2010. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6. hétig. Korábbi vetélés + a munka jellege miatt (terhesség és szülés alatt sérült gyerekek emelgetése)
2010. jún. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

29 hétig.

Nekem elég nyugis helyem volt, de úgy a 25 hét táján úgy éreztem, hogy már egyszerűen nem érdekel mi van bennt, és mindent el is rontottam,:-), így mondtam a kolléganőmnek, hogy kiíratom magam, nem szívatom tovább :-).

Szerintem bármilyen indokkal kiírhatnak, ha Te mondod a dokinak, hogy rosszul vagy, vagy esetleg ha elmúltál 35, vagy hivatkozol a munkádra, hogy nehéz, veszélyes, hideg, meleg, sokat kell utazni, ráz a busz, szóval bármire szerintem...

Engem a doki azonnal ki akart írni...


Jó egészséget!

31 hetes

2010. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18. hétig. Muszáj volt lezárnom az ügyeimet, nem akartam kicseszni a kollégákkal, de a főnököm nagyon gáz, hamarabb is eljöttem volna. A doki mondta is, hogy jöjjek, mert folyamatosan magas volt a vérnyomásom a stressztől. Érdekes, ahogy abbahagytam a melót, egy hét múlva már normális volt:S
2010. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére semmi panaszom nem volt, ennek ellenére az orvosom egyből azt mondta, hogy ad igazolást, és elmehetek táppénzre, ha akarok. Nem is kellett volna indokolni. Amúgy a 6. hónap végéig fogok dolgozni, utána már nem akarok, egyrészt mert sokszor 6 napozom és utazgatni sem akarok már órákat a tömött buszokon!
2010. jún. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szülés előtti napig...


Bár ez nem így volt tervezve. 35 hetes voltam, és már készültem átadni a munkakörömet, akkor még egy hetet terveztem, hogy dolgozni fogok, és utána készülök a nagy napra. De a kisfiam úgy döntött egyik nap hajnalban, hogy neki ennyi elég volt odabent, és mostmár ki akar jönni.


Egyébként jó kis nyugis munkahelyem volt, a terhességem alatt sem volt semmi problémám. Még a dokim sem tudta megmondani, hogy miért kezdett el szivárogni a magzatvíz a 35. héten, hiszen én is, és a baba is teljesen egészségesek voltunk!

2010. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!