Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi táplálja a babát a korai...

Mi táplálja a babát a korai terhességben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lombikos vagyok, sikerült, most tartunk a 10. héten.

Az 5. héten a doktor úr észrevette, hogy nincs sárgatestem, viszont protokoll szerint kaptam progeszteron pótlást. Aztán valahogy a köv vizsgálatra lett sárgatestem, ami viszont most 10. Héten ismét nem látszott.

A doktor úr szerint a progeszteront lassan abba kellene hagyni, mert a babánál is gondokat okozhat... de ha nincs sárgatest, mi táplálja a mèhlepényig a babát?

Sajnos meglepődésemben elfelejtettem megkérdezni a dokit.


2018. máj. 4. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
En kulfoldon elek, az egyik baratnom igaz nem lombikos hanem termeszetes fogantatas, de hasonlo problemaja volt mint neked. Ot 12 het utan fokozatosan allitottak le a gyogyszerrol, mert hirtelen leallas vetelest okozhat.
2018. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szintén lombikos vagyok. A 12. héttől a placenta már elég kifejlett ahhoz, hogy fenntartsa a terhességet és kellő mennyiségű progeszteront termeljen. Normál esetben is elsorvad a sárgatest ekkorra már minden terhességnél.

Az viszont nem igaz, hogy nem lehet ennél tovább alkalmazni, mert gondokat okoz.

Én nagyon nagy adagban kaptam a 15. hétig, mert majdnem elvetéltem. Utána csökkentettük, de most, a 3. trimeszterben hagytam csak abba teljesen.

Egyébként is alkalmazzák koraszülés megelőzésre későbbi terhességi korban is.

2018. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz erről (#2):


[link]

2018. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A méhlepény se egyik napról a másikra alakul ki, hanem a babával együtt fokozatosan fejlődik. Már korán elkezd hormont termelni (8-9 hét) de eleinte nem eleget, majd fokozatosan egyre többet, átvéve a feladatot a sárgatesttől, ami el is sorvad, ha már nincs rá szükség, progeszteron szedése mellett se dolgozik a szervezet feleslegesen, minek is tenné, kap elég progeszteront a baba gyógyszer formában is. Szóval tök normális, hogy nincs sárgatest. De a méhlepény is termel már. Velem 12 hetes korig szedették a progit és csak fokozatosan állhattam le vele.
2018. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szikhólyag..

Az felszívódik, és beleépül a köldökzsinórba.


A sárgatest nem táplal, hanem hormont termel, ami a baba megtartásában segít..

2018. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!