Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az baj ha a baba 6nappal kisebb?

Narancs223 kérdése:

Az baj ha a baba 6nappal kisebb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Voltam ultrahangon picit megnyugodtam mert volt szívhang 😊 utolsó mensim alapján 7+6napos lett volna de méret alapján 7+0nak dobta ki a gép , persze itthon gondolkodtam ezen dokinak nem mondtam, lehet később fogant?

2018. máj. 5. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, pár nap eltérés belefér, ha nem ellenőrzött a peteérésed időpontja.
2018. máj. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod 100%-ra, hogy mikor volt peteeres, akkor semmi gond.

Valoszinuleg nem a ciklus 14. napjan fogant (az az alapszamitas), hanem kesobb, ezert kisebb.


Masik opcio, hogy elmertek. Nekem elvileg tapsztalt (legalabbis magyon nem fiatal szonografus) elmerte nem kicsit. Ne kerdezd hogy csinalta, de lemerte 13 mm-re, ami jo nagy lemaraasnak tunt, azt jelentette, hogy ket het alatt csak fele annyit nott, mint kellett volna. Tobb vetelesem volt, sejtheted, hogy a legrosszabbra gondoltam, mert a tobbi vetelesnek is a lemaradas volt az elso jele.

Ra 5 nappal az orvos elkuldott ismet uh-ra, mert o is aggodott. Masik szonografus volt, masik korhaz, mondtam, hogy miert vagyok ott (lemaradas meretben a korhoz kepest). 5x merte le az embriot kulon-kulon kepallassal, mindig 25,8 mm-t mert, de tizedre pontosan.

Ennyit nem nohet 5 nap alatt, viszont megfelelt tokeletesn a koranak, napra pontosan.

Szoval ennyire el lehet merni es mivel nagyon aprok meg ilyenkor, igy 1 mm kb 1 napnak szamit.

Nyugodj meg.

2018. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, nem mértem a peteérésemet.. nekem is volt vetélésem ez a baba előtt de nem jutottunk a szívhangig, mondjuk nagyon gyors ultrahang volt mert mondta a doki hogy nem akarja sokáig zargatni mert nem tesz jót koraterhesen.. lehet nekem is elmérte vagy később fogant, majd kiderül egy hónap múlva hogy mennyit nőtt azóta 😊remélem a legjobbakat 😊
2018. máj. 5. 11:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod.Ilyen pici korban még a gép esm biztos hogy mm-re pontosan tudja bemérni,és ha mégis,akkor sem tudod mikor volt a pé-d.
2018. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem jelent semmi problémát. Nekem el is mérték a magzatomat, úgyhogy a szülészdoki meg is lepődött, hogy mekkorának született... :)
2018. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!