Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teherbe esni 1-2 év közötti,...

Teherbe esni 1-2 év közötti, vagy még kisebb baba mellett? Ki csinálta már végig? Milyen nehézségek voltak?

Figyelt kérdés
Szeretnénk próbálkozni a babánk kb. 1 éves korától, mert akarunk kistesót. Vágyom is rá, meg félek is a kivitelezéstől. Folytonos emelés, hajolás, rugdosás, eljutni terhesgondozásra, stb. Segítségünk nincs, így ha bármi gond adódik, neadjisten kórházba kerülnék, vagy fekvésre ítélnek, fogalmam sincs, hogy mi lenne.
2016. szept. 20. 10:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
sajnos én is ugyan ebben a cipőben járok. arra gondoltam, megvárom hogy a kicsi 3 éves lesz és majd utána próbálkozunk. senkim nincs a környéken csak a párom, de ő mindig dolgozik.
2016. szept. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mi nem várhatunk annyit, a férjem már elmúlt 40 éves, én is 30-as vagyok, sürget az idő... Plusz IR-es, PCO-s vagyok, így ki tudja, mikor sikerül. De ugye benne van a pakliban az is, hogy gyorsan, ha már próbálkozunk.
2016. szept. 20. 10:14
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Jelen!

A nagy 2 éves a kicsi 7 hónapos és 5 hetes vagyok.

Nekem nagyon kevés segitségem van. A férjem feszt dolgozik mama is igy majdnem mindent egyedül kell megoldanom. Nagyon fáradt vagyok minden nap. A terhesgondozást anno úgy oldottam meg jött velem a lányom. Kivéve vérvételre. De uhra meg tanácsadásra vittem. Ha vérvételem volt muszáj volt apát megvárnom otthon legyen. Az emelés, cipelés eleintw nem gond. Nagy hassal is néha muszáj voltam cipelni mert bőgött.

Kórházba fektetés azért akkor van ha nagy bajok vannak pl magas vérnyomås, ödémás láb, cukor stb... Ha nem muszáj nem fektetnek be. Nehéz de kibirható. Napirend kell mindenkinek! Amikor megszületik meg végképp!

Kérdezz bátran :)

2016. szept. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

3 vagyok.

Az én férjem 40 felett van.

2016. szept. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Pont 2,5 év van a gyerekek között. A terhesség elején nekem nem volt gondom, emelgettem is pl etetőszékbe, de a lépcsőn akkor tanult meg közlekedni egyedül, ott már nem cipeltem. A vége volt a macerás, mert egy 2,5 éves gyerek igen mozgékony, na én már a 39-41. héten nem voltam az. A rugdosást megtanulják, hogy nem szabad ha már 1000x elismételted. Terhesgondozásra én estkénként jártam magánrendelésre, akkor még jogosítványom se volt, így a férjem fuvarozott, addig a naggyal sétáltak. Vérvételre hajnalban jártam, az töm.közzel is megjártam 1,5 óra alatt, azokon a napokon a férjem egy kicsit később ment dolgozni. Szerintem szülés után fárasztóbb. A nagy közel 4 évesen ment oviba, így 1,5 évig napi 24 órában össze kellett őket hangolni. Nem mindig ment.
2016. szept. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%
En biztos varnek egy evet min. Miert akarod megneheziteni az eleted? Koncentralj a meglevo gyerekre.
2016. szept. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Első 2 gyerekem közt 3év 3hónap van.Fekvésre voltam szinte végig ítélve,sokat voltam kórházban.Nem volt könnyű de megoldottuk.

Második és harmadik között 2év 1 hónap lesz.Nagy decemberben 5éves,középső 1,5éves,pocakban 11hetes.2hétig feküdnöm kellett haematóma miatt.A 1,5éves azt hitte amiatt fekszem mert cicizni fogunk egész nap (még aktívan szopik).A nagyot már nem emelem meg.

Kisebb korkülönbségeket szerettünk volna,de így sikerültek 😊

Ha vágysz rá vágjatok bele!

2016. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a lányaim között 21 hónap van.

Èn mindig közeli gyerekeket akartam.

A terhesség alatt is már nehéz volt(nincs segítség, anyukám 2 hétig volt a szülés után itt, aztán hónapokig csak mi 4-en).Igy a szülés után sem volt másképp hozzá szoktam, és mivel nem dolgoztam mellette, simán végig csináltuk.

Az elsö 1 év nehéz, akkor nehezen érti meg egy dackorszakos másik gyerek, hogy várnia kell egy kicsit.

Viszont a nagy még nem volt ovodás, így mindent a mi idönk szerint alakítottunk.

Pl ha a nagy már ovis, akkor a kicsi ha alszik akkor is menni kell a nagyért az oviba, így meg együtt aludtak délutánonként...


Most 6 és 4 évesek és mintha ikrek lennének. Legtöbb barátjuk ugyan az, itthon órákat játszanak egyedül, ugyan az az érdeklödésü körük, szerepjátékot szuperül felosszák...

2016. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz, nem tudom, ki pontoz le... :/
2016. szept. 20. 11:36
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

az én nagyobbik lányom 2 éves volt amikor elhatároztuk hogy jöhet a második.meglepetésemre rögtön meg is fogant.

Én örülök hogy nem kisebb a korkülömbség.ez a két év kilenchónap,pont jó.és még igy is adódtak nehézségek.örülök hogy nem korábban álltunk neki a próbálkozásnak. azóta már a kicsi is 5 éves és jól elvan a két gyerek.

2016. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!