Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 mm üres petezsák 6 hetesen....

10 mm üres petezsák 6 hetesen. Ugye lesz baba? Fájnak a mellbimbóim, ez jót jelent, igaz?

Figyelt kérdés
2018. máj. 11. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vslószínű. Túl nagy a petezsák ahhoz, hogy üres legyen.
2018. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos 6 hetes? Nem fiatalabb...legalabb egy kis "palcikat" kellene latni. Ha a dokid nem aggodott, akkor viszont te se tedd. Ilyenkor napok is szamitanak. Egy het mulva minden kiderul. Sok skert.
2018. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

12mm 7 hetes ures petezsak

Missed abm lesz nemsoka.

2018. máj. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( Nekem is volt már egy missed ab,remélem most nem az lesz. Hasi uh-n nézett,lehet,h emiatt nem látott még semmit. 2hét múlva kell visszamenni. :( Addig csak reménykedek.
2018. máj. 11. 22:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig hasi van. 6 hetesen már szívhang is volt. A papírra mit írt? 6 hetes terhesség?
2018. máj. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a petezsak merete korulbelul ugy valtozik, hogy kerek 4 hetes kortol szamitjuk ra az 1 mm-t es onnantol napi egy mm-rel nagyobb.

Azaz pl 7 mm-es petezsak: 4 het + 7 nap= 5 hetes terhesseg

10 mm-es: 4 het+10 nap=5 het 3 napos terhessegnel van.


(A petezsak meretebol nem lehet annyira egyertelmuen kalkulalni a terhessegi kort, de nagyjabol igen.)


A kerdezo eseteben a 6 hetes korhoz a petezsak kisebb par nappal, ami

-egyreszt lehet amiatt, hogy nem fejlodik jol a terhesseg, de egy ultrahang utan butasag egybol erre gondolni,

-masreszt azt, hogy par nappal kesobb volt peteeres es nem a ciklus 14. Napjan, ami igen gyakori jelenseg.

Ez esetben abszolut normalis az ures petezsak, mert meg kiran van.


Felesleges itt mar most vetelest emlegetni, mondom ezt ugy, hogy nekem volt tobb is sajnos. Egy ultrahang semmit sem igazol, foleg ha ilyen koran volt, mert bizony az epp betoltott 6 hetes ultrahang tul korai. Ez epp hatareset, 1-2 napos peteeres csuszas is eleg lehet ahhoz, hogy ne legyen embrio es szuvmukodes es az ember idegeskedjen 1-2 hetet a kovetkezo ultrahangra varva...

Megint mas lenne, ha 7-8 hetesen mentel volna es ugy lenne ures a petezsak, mert azert akkora elteres mar ritkan jelent jot, de 6 hetes terhesen ures petezsaknak meg a legtapasztaltbb orvos sem celoz elhalt terhessegre egy ultrahang utan. Foleg, ha a petezsak normalis formaju.

Neked milyen volt kerdezo?


(Nem tudom mikorra hivtak vissza, de egy het mulva mar kell lennie embrionak.

Amugy kb 15 mm az petezsak meret, ami felett ha ures, akkor valoszinuleg nem fejlodik az terhesseg, azaz embrio nelkuli a terhesseg. De meg akkor sem diagnosztizaljak, csak ujabb uh utan.)

2018. máj. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6 hetes terhességet írt, de igazából 34 napos ciklusaim vannak,szóval biztos,hogy pár nappal kisebb. Ma állandóan pisilni járok,ez eddig nem volt,remélem jót jelent az új tünet.
2018. máj. 13. 09:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Elozo valaszolo vagyok.

A 34 napos ciklus siman jndokolhatja, hogy miert volt ekkora es ures a petezsak 6 hetesen.

Ez a 6 het a mensi elso napjatol van szamolva egy 34 napos ciklusnal ugyanugy, mint egy 28 napos ciklusnal, csak epp mint nyilvan tudod, egy hosszabb ciklusnal nem a 14. napon valoszinu a oeteeres, hanem kesobb. A te esetedben ez siman lehet 6 napos csuszas is (34-28), de az szinte biztos, hogy valojaban meg nem voltal 6 hetes terhes a vizsgalaton, csak mensi szerint.


Szerintem tul hamar mentel, lehet, hogy volt ra okod, de ha tudod, hogy hosszabb a ciklusod, akkor a kimaradt mensitol szamitva jobb lett volna kivarni ugyanugy a legalabb ket, de akar 3 hetet az elso ultrahanggal.

Ez gyakorlatilag annyit tezs, hogy a mensikeses utan egy bo hettel mar ultrahangon voltal. Az lett volna a meglepo, ha ettol tobbet latnak. :)


Kitartas a varakozashoz es minden jot!

2018. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia.Mi újság?
2018. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére tényleg csak korán mentem,de kénytelen voltam a munkám miatt,nem akartam,hogy baj legyen... Azóta kiderült,hogy 1héttel kisebb,így most vagyok 8+4 hetes. :)
2018. jún. 3. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!